V. Meziříčí - V. Příkazy 2:3 (1:0)

Hosté se netajili stím, že do Valašského Meziříčí přijeli pro bod. Na lavičce již postrádali trenéra Ladislava Ďurďu, takže družstvo koučoval František Chovanec. Domácí vposledních zápasech prokazovali zlepšenou formu a i bez zraněného Nečase chtěli tři body. A začali aktivně. Již v1. minutě dostal Horák dlouhý míč za obranu, ale brankář Valčík včas vyběhl. O tři minuty později vymyslel nadějnou akci Guráš, ale Horák všechno pokazil špatným centrem. V8. minutě vyslal Horák do brejku Macíčka, který postupoval zpravého křídla sám na Valčíka. Trefil ale tyč.

Hra měla od prvních minut spád a tempo, a hosté spřibývajícím časem hru vpoli vyrovnali. Ve 13. minutě dali o sobě vědět útočníci Příkaz. Vpokutovém území se krásně uvolnil Kovačík, ale obránci mu vposlední chvíli zblokovali míč do zámezí. Hosté kopali roh a Kovačíkovu hlavičku efektně chytil domácí brankář Zimek. V15. minutě zazmatkoval Zimek sobráncem Miroslavem Sovákem. Ten musel hasit brejk Kovačíka jen za cenu žluté karty. Domácí odpověděli odvážným průnikem Ligase, na jehož křižnou střelu Horák u tyčky nedosáhl. Blízko úvodní brance byli meziříčští fotbalisté ve 20. minutě. Guráš chytře sklepl míč Macíčkovi, ale ten potřeboval seřídit mířidla. Největší šanci hostů připravili Spáčilovi ve 22. minutě domácí obránci Miroslav Sovák s Navrátilem.

Tak dlouho si dávali vpokutovém území přednost, až jim Spáčil míč sebral a šel sám na Zimka. Ten jeho střelu ale vyrazil. Ve 25. m

inutě předvedl pěknou kličkovanou Lukáš Malina, ale Miroslav Sovák mířil vedle. Stejně se vedlo i střele Horáka. Deset minut před přestávkou zahrával hostující Beňo trestný kop, míč Zimkovi vypadl, ale dorážka Švajky mířila nad. Úvodní branka přece jenom přišla ve 40. minutě. Hostům nevyšla ofsajdová past, neboť na pravé straně se zapomněl Ptáček. Lukáš Malina své sólo proměnil zkušeně – zamířil přesně ktyči – 1:0. O pět minut později mohli hosté vyrovnat. Eliášek se protáhl kolem bránícího Ligase a centrem našel hlavu Kovačíka. Ten sám před Zimkem mířil nad.

Začátek druhé půle patřil domácím jen pět minut. Jiří Malina trefil břevno a dorážku Horáka pacifikoval na brankové čáře Valčík. Od 50. minuty přešla iniciativa na kopačku hostů. Meziříčané příliš brzo začali bránit nejtěsnější vedení. Hrálo se před pokutovým územím Zimka a vyrovnávací branka byla jen otázkou času. V60. minutě poslal Ocelík krásný centr do pokutového území a tam domácí obránci zcela zapomněli na Beňa. Ten se jen uklonil – 1:1.

Hosté byli při chuti a o pět minut později šel do brejku Kovačík, ale zbrkle střílel do brankáře. Domácí hráči na chvilku zvýšili útočnou aktivitu, ale branková šance nepřišla. Lukáš Malina vystrašil Valčíka trestným kopem, Horák špatně řešil přečíslení a hlavička Petra Sováka mířila vedle. Když už to vypadalo, že body se budou dělit, přišel hororový závěr zápasu. V82. minutě hosté podnikli nenápadný útok a nedůrazní obránci nechali volně odcentrovat Beňa. Ten přízemní přihrávkou našel Švajdu, jehož volej neměl chybu – zamířil přesně klevé tyči – 1:2. Domácí byli v šoku a za dvě minuty později samostatnou akci Beňa zastavili na hranici šestnáctky jen za cenu faulu. Trestný kop ale poslal školácky Švajka do zdi. Domácí vrhli poslední zbytky sil do útoku a dočkali se odměny.

Tu jim připravili hostující obránci Ptáček sKozubíkem. Tak dlouho váhali sodkopem, až jim míč sebral Guráš a Kozubík jej poslal vpokutovém území kzemi. Následovala penalta, kterou bezpečně proměnil Navrátil ve vyrovnávací branku – 2:2. Kdo čekal, že se hosté smíří slacinou brankou a budou rádi za bod, hluboce se mýlil. V89. minutě hosté vybojovali rohový kop. Na centr u přední tyčky si naběhl smolař Ptáček a šikovnou hlavičkou napravil svůj kiks při penaltě – 2:3. Vnastaveném čase ještě pronikal Horák a obránci jej poslali kzemi. Trestný kop poslal Guráš do zdi. Poslední možnost vyrovnat přišla v93. minutě. Na rohový kop domácích se vydal i brankář Zimek, ale centr před prázdnou brankou minul.

Zápasu by spíše slušela dělba bodů, ale hosté předvedli ve druhém poločase výborný výkon. Domácí může mrzet, že vprvním dějství soupeři neutekli o více branek.

Řekli po zápase:

František Chovanec – trenér V. Příkaz: „Byl to zápas dvou rozdílných poločasů, Vprvním jsme mohli klidně prohrávat o tři branky. Vkabině jsme si něco řekli, přidali jsme na důrazu a začali hrát více kombinačně. To se nám podařilo. Ten závěr jsme si zkomplikovali sami, ale Ptáček svou chybu napravil tím nejlepším možným způsobem.“

Emil Nečas – trenér V. Meziříčí: „Ten druhý poločas se nám nepovedl. Trochu jsme se zatáhli do obrany a soupeř začal hrát více kombinačně. To nám dělalo problémy. Zápas jsme ale měli zvládnout. Místo tří bodů nemáme žádný.“

Branky: 40. L. Malina 1:0, 60. Beňo 1:1, 82. Švajda 1:2, 88. Navrátil pen. 2:2, 89. Ptáček 2:3.

Sestavy

Val. Meziříčí: Zimek – Jiří Malina, Navrátil, Miroslav Sovák (83. Kudělka), Petr Sovák – Ligas, Guráš, Lukáš Malina, Gerla (74. Štefánik) – Horák, Macíček. Trenéři: Emil Nečas a Karel Baroš.

Val. Příkazy: Valčík – Ptáček, Kozubík, Švajka, Martinek – Ocelík, Švajda, Beňo, Eliášek (70. Šenkeřík) – Spáčil, Kovačík. Trenér: František Chovanec.

Rozhodčí: Vlček – Miko, Filipenský. DS Dubčák.

Žluté karty: P. Sovák, M. Sovák, Ligas – Švajda, Ptáček, Eliášek.

Diváků: 200.