Nařízení ČMFS ukládá od příštího soutěžního ročníku oddílům krajského přeboru mít v soutěži tři mládežnická družstva. Jedno družstvo by se dalo odpustit po zaplacení finanční částky, ale dvě družstva jsou povinností. A tak v zimní přestávce se bude ve Valašských Příkazech především jednat právě o tomto problému.

„Máme něco rozjednané. Každopádně nás rozhodnutí fotbalového svazu zaskočilo. Příkazy jsou malá obec a jen těžko dáme dohromady nějaké mládežníky,“ říká smutně trenér a sportovní manažer František Chovanec.

Do podzimní části vstupovaly Příkazy s cílem pokračovat v dobrých výkonech minulého ročníku, kdy se tým umístil na pěkném šestém místě. Kádr družstva byl doplněn o Kozubíka z Brumova a Krajču ze Střelné.

„Chtěli jsme hrát do čtvrtého místa a nemít velkou ztrátu na čelo tabulky,“ vzpomíná trenér František Chovanec. Ten usedl na lavičku po šestém kole a vystřídal Ladislava Ďurďu. Na této rošádě bylo paradoxní to, že Valašské Příkazy měly v té době jedenáct bodů a pohybovaly se v popředí tabulky. „Ke změně trenéra nás vedly pouze organizační důvody, neboť jsme museli přehodnotit podzimní cíle,“ říká Chovanec. Zůstává skutečností, že tato rošáda proběhla právě v době, kdy začalo být jasno ohledně mládeže pro příští soutěžní ročník.

Vstup do podzimu se ale Valašským Příkazům vůbec nepovedl, neboť v prvním kole dost nečekaně zakolísaly proti 1. Valašský FC. Jindy nedobytná příkazská tvrz padla již v prvním kole a spíše nakopla soupeře, než domácí tým. Jenže družstvo je dost zkušené, aby tento úvodní neúspěch hodilo za hlavu. Výsledkem byly další zápasy, které přinesly dvě remízy ze hřiště soupeřů a jedno domácí vítězství. Měsíc září byl vůbec pro tým hodně úspěšný a vyvrcholil v „anglickém“ týdnu.

Ve středeční předehrávce Příkazy rozdrtily loňského divizního účastníka Morkovice a o víkendu si pochutnaly na zkušeném Provodovu. V této fázi soutěže družstvo předvádělo kvalitní fotbal a bez porážky zvládlo dvě valašské derby - v Kateřinících a ve Valašském Meziříčí. Právě v Meziříčí prokázalo ve druhém poločase svou sílu. Trpělivě přežilo domácí nápor, aby ve druhém poločase udeřilo. Kádr sice není široký a v podstatě čítá čtrnáct hráčů, ale dobrá parta a chuť trénovat jsou pro hráče Příkaz pravidlem.

Když si Příkazy jasně poradily v domácím prostředí s Viganticemi, přivezly bod od lídra z Chropyně, čekalo se, že zaútočí dokonce na špici. Jenže domácí remíza s Holešovem jakoby vzala hráčům formu a poslední tři podzimní zápasy si určitě za rámeček nedají. Inkasovat deset branek, vstřelit pouze dvě - je smutné vysvědčení závěru podzimu.

Hráči si museli opět sednout na zem a vrátit se z oblak. V celkovém součtu to sice znamená pro družstvo pěkné sedmé místo, ale vzhledem k průběhu podzimu klub myslel rozhodně na víc. „Doufáme, že se situace ohledně mládeže přes zimu vyřeší. Na jaře bychom rádi potrápili čelo tabulky. Chtěl bych na závěr poděkovat našim sponzorům, kteří nám vytváří výborné podmínky,“ uzavírá hodnocení František Chovanec.

PŘEHLED ZÁPASŮ Val. Příkazy - 1. Valašský FC 2:4, O. N. Ves - Val. Příkazy 0:0 Val. Příkazy - Uh. Brod 2:0 Dol. Němčí - Val. Příkazy 1:1 Val. Příkazy - Morkovice 7:2 Val. Příkazy - Provodov 3:1 Kateřinice - Val. Příkazy 1:1 Val. Příkazy - Luhačovice 1:1, Val. Meziříčí - Val. Příkazy 2:3, Val. Příkazy - Vigantice 4:1, Chropyně - Val. Příkazy 0:0, Val. Příkazy - Holešov 1:1, Spytihněv - Val. Příkazy 4:1, Val. Příkazy - Slušovice 1:4, Hluk - Val. Příkazy 2:0.

Tabulka


STŘELCI BRANEK VAL. PŘÍKAZ
Lukáš Kovačík 9
Svatopluk Beňo 4
Svatopluk Spáčil 4
Petr Švajda 2
Michal Ptáček 2
Pavel Šenkeřík 2
Stranislav Martínek 1
Jaroslav Švajka 1
Jaroslav Ocelík 1
Robert Eliášek 1

ŽLUTÉ KARTY
Tomáš Kozubík 7
Michal Ptáček 6
Jaroslav Ocelík 5
Jaroslav Švajka 4
Jaroslav Moravčík 3
Stanislav Martínek 2
Petr Švajda 2
Robert Eliášek 2
Svatopluk Spáčil 1


ČERVENÉ KARTY

Jaroslav Ocelík 1
Michal Ptáček 1