Okresní přebor nabídl řadu zajímavých zápasů, divoké výsledky, brankové hody, ale také kvalitní fotbal. Družstva z čela tabulky by se rozhodně neztratila v krajské soutěži 1. Btřídy.

Výborný start do soutěže měla rezerva Choryně, která ale postupem času začala ztrácet dech. Naopak, pomalu se začal rozjíždět favorit - sestoupivší Horní Lideč. Při celkovém pohledu na okresní přebor je patrné, že tato soutěž je velmi vyrovnaná.

VAL. MEZIŘÍČÍ B


Po podzimu se meziříčská rezerva usadila na čele přeboru a je třeba přiznat, že celkem spravedlivě. Celý podzim předváděla vyrovnané výkony, v brance se opírala o mladého Petrnka, který ukázal, že je velkým talentem. Jedenáct obdržených branek je toho důkazem. Meziříčští fotbalisté podzimem propluli bez větších výkyvů, snad jen v posledním kole doma s Ratiboří pustili nečekaně dva body. Kádr tým sice nemá široký, ale na druhé straně hojně využíval služeb hráčů áčka (Lukáš Malina, Horák, Macíček a další). Šanci dostali také talentovaní dorostenci. Družstvo odehrálo podzim bez červené karty, nejlepším střelcem byl Horák se šesti brankami.

HORNÍ LIDEČ


Stříbrnou podzimní příčku obsadilo družstvo Horní Lidče. Ještě vloni účastník krajské soutěže se na startu dlouho hledal, ale koncovku zvládl. V Lidči hodně omladili, dali šanci talentům a těžili hlavně z výhody domácího prostředí. Z krásného sportovního areálu soupeř neodvezl ani bod a vstřelil pouze jednu branku (Jan Mácha z Choryně B). Když vyjelo družstvo na hřiště soupeře, kouzlo opadlo. Venku vyhráli Hornolidečané pouze jednou. Družstvo mělo také problémy s disciplínou, neboť rozhodčí jim ukázal celkem čtyři červené karty. Největším žlutým hříšníkem byl Lukáš Skřipka, který viděl čtyři žluté kartonky. Mladý kolektiv také postrádal bombera, tři střelci dali po čtyřech brankách (Trčka, Hyžák a Číž).

NOVÝ HROZENKOV


Tak to je největší překvapení podzimu. Vloni družstvo klopýtalo ve spodních patrech tabulky, letos po prvním poločase sedí na bronzové příčce. Výměna trenéra v Hrozenkově přinesla ovoce. Družstvo skvěle diriguje divizí ošlehaný Zdeněk Štuler a zvláště na hřištích soupeře hraje Hrozenkov bez bázně a hany. Marek Kalina a Dalibor Orság se starají o střelbu (oba dali po sedmi brankách). O důrazném nasazení týmu také svědčí skutečnost, že Marek Měkyna a Zdeněk Štuler jsou největšími sběrateli žlutých karet v okresním přeboru (oba po šesti).

PRLOV


Prlovjané uzavírají vedoucí čtyřku a po celý podzim se prezentovali útočným fotbalem. Přivezli třináct bodů ze hřiště soupeře, a to svědčí o jejich útočných aktivitách. V kádru mají dva sedmigólové střelce -Jaroslava Hajdu a Břetislava Zichu. Těm na paty šlape šestibrankový Mirek Sochora mladší. V domácím prostředí tým dosáhl nejvyšší vítězství, když rezervě Kateřinic uštědřil debakl 7:1.

JANOVÁ


Zkušený tým z Janové vede skupinku silného středu. Mít v kádru takové šíbry - Aleše Vyškovského, Martina Zbranka a Petr Plška - to by bylo terno pro řadu oddílů na krajské úrovni. Když k tomu přidáme aktivního Daniela Růžičku a mladého Jakuba Měrku, družstvo by klidně mohlo pomýšlet po metách nejvyšších. Janová má v okresním přeboru kromě nejlepšího střelce (Martin Zbranek 15 branek) také primát nejtrestanějšího klubu. Na tomto nelichotivém skóre má podíl zápas v Horní Lidči, kde vyloučený Plšek se v zápise změnil na Potočného, pak to podepsal kapitán Dobeš i rozhodčí Nevrla, a disciplinárka měla rušno. Jedno ale družstvu z Janové nelze upřít - hraje pohledný a divácky atraktivní fotbal.

KATEŘINICE B


Rezerva účastníka krajského přeboru své domácí zápasy sehrála na hřišti v Semetíně a tato varianta se ukázalo jako šťastná. Spojení semetínských hráčů a kateřinických náhradníků vytvořilo celkem zajímavý tým. Ten koučovala legenda valašského fotbalu Stanislav Volek, který v několika zápasech obul své gumotextilové kopačky a šel to ukázat mladým spoluhráčům. Obranu Kateřinic B držel zkušený Miroslav Kamas, který svou ligovou kariéru dohrává nejen coby aktivní hráč, ale také jako trenér Hovězí. Dopolední zápasy v Semetíně byly pro některé soupeře dost náročné, neboť řada jejich mladých hráčů se probouzela ze sobotních večerů až někdy ve druhém poločase. Akdyž družstvu Kateřinic teklo do bot, povolali hráče z áčka - Kotrlu, Válka, Zetka a další.

JABLŮNKA


Tak to je přímo rarita. Jakoby výstavba nové dálnice přes tuto obec vzala fotbalistům pocit, že kromě hlíny z okolí se odváží pravidelně i body. Domácí prostředí bylo pro Jablůnku přímo černou můrou. Vždyť vyhrát pouze jeden zápas, a to ještě ten poslední, se nestává často. Tak tomu se říká „výhoda“ domácího prostředí. Naštěstí Jablůnka předváděla venku výkony jako z partesu, přivezla krásných jedenáct bodů, a tak má klidnou zimu. Problémem týmu je střelecká produktivita. René Bartošák sice dal šest branek, ale druhý v tabulce střelců je stoper a zároveň kapitán Zdeněk Mrlina. A tady je pravděpodobně „zakopaný pes“ v domácí bodové mizérii. Družstvo sice hrálo slušně a červenou kartu nevidělo, ale holt - bodovat doma -je základ úspěchu.

FRANCOVA LHOTA


Starosta obce a tajemník klubu v jedné osobě - Karel Matůš - určitě není spokojený. Družstvo má na víc. Kapitán Marek Fichtel, který sbíral zkušenosti v sousedních Valašských Příkazech, dělal, co mohl. Ale stačilo to pouze na osmé místo. Francovka dávala příležitost také mladých hráčům (Kindl, Pukýš a další), ale družstvo si musí v sestavě „sednout“. Její projev byl hodně nevyrovnaný. Po výborných zápasech přicházelo pravidelné bolení hlavy. Tým také nedokázal využít svou tradiční zbraň - domácí prostředí. Mladá obrana vyrobila na podzim hodně chyb a také brankář Juříčka nedělal zázraky. Směrem dopředu je Francovka hodně silná, ale trápí ji proměňování šancí.

Také si přečtěte:

Druhý poločas zajistil domácím tři body

Doma jasně kraloval tým Horní Lidče