KRAJSKÝ PŘEBOR

1. VALAŠSKÝ FC - KATEŘINICE 4:0 (2:0)

Domácí do zápasu nastoupili ve vypůjčených dresech střítežských fotbalistů. Rozhodčí Filipenský jim totiž nechtěl uznat kombinaci modré a bílé, neboť hosté z Kateřinic přijeli v bílém. Předzápasovou otázkou bylo, co udělala s formou rožnovských hráčů dvoutýdenní pauza, neboť dva zápasy kvůli špatnému terénu mají odložené. To hosté se před zápasem netajili s úmyslem odvézt si bod. Již ve druhé minutě zkoušel pozornost domácího gólmana Válek, ale Polomský si s jeho střelou poradil. Domácí odpověděli centrem Michala Maléře, který ale nenašel pochopení u spoluhráčů.

Stejně se vedlo i střele Formana, kterou zblokovali obránci. V 7. minutě předvedl efektní střelu ze vzduchu Michal Maléř - Sobek byl ale připravený. Ve 14. minutě se poprvé měnilo skóre. Forman kopal z hloubi pole trestný kop, obránci jej odvrátili pouze k Michalu Maléřovi, který jej hlavičkou dotlačil k brankové čáře. Tam jej vykopával Zetek, ale míč přece jenom skončil v síti - 1:0. Hosté odpověděli sympaticky. Válek hlavičkoval z bezprostřední blízkosti do brankáře.

Nejblíže vyrovnání byly Kateřinice ve 20. minutě. Trestný kop Rafaje dorážel Ondra a překonaného brankáře zastoupil na brankové čáře Melčák. Místo vyrovnání ale hosté inkasovali druhý úder. Ve 33. minutě unikl po pravém křídle Čajka. Jeho centr od lajny našel zapomenutého Škabrahu, který nedal Sobkovi z bezprostřední blízkosti šanci - 2:0. Dvoubrankové vedení domácí uklidnilo, hrálo se většinou ve středu pole a do poločasu již diváci žádný vzruch neviděli.

V podobném duchu začal také druhý poločas. Již po pěti minutách mohl zápas dostat dramatickou zápletku. Domácí obraně nevyšla ofsajdová past a Válek se řítil sám na Polomského. Jenže v koncovce totálně zklamal. Jeho kličku mu brankář s pomocí obránců zlikvidoval. O dvě minuty později čerstvý Děckuláček odvážně pronikl až před brankáře, ale z úhlu trefil jen Polomského. Aktivní hosté toužili po kontaktní brance, ale neujala se ani střela Růžičky.

Domácí se probrali z letargie po hodině hry. Michal Maléř střílel z úhlu do Sobka, stejně mířil i Vinklar po akci Škabrahy. V 61. minutě se zápas definitivně zlomil na stranu favorita. Michal Maléř vypálil ze dvaceti metrů. Střelu tečoval jeden z obránců zády a míč doplachtil do šibenice - 3:0. O minutu později si nechal zkušený Zetek sebrat míč Michalem Maléřem. Jeho sólo ale zlikvidoval brankář Sobek. Závěr zápasu přinesl celkem nudný fotbal, domácí se viditelně šetřili na středeční dohrávku, hosté hráli bez elánu a nápadu.

O jediný vzruch se postaral hostující Hrazdil, který fauloval ve středu hřiště, uviděl druhou žlutou, následně červenou a šel do sprch. Výsledek dostal konečnou podobu v nastaveném čase. Střela Michala Maléře se odrazila od obránců k čerstvému Hanusovi, a ten míč doslova přes Sobka protlačil za brankovou čáru. Ušmudlaná branka tak udělala tečku jen za průměrným zápasem. Řekli po zápase: Radek Fojtů - trenér Kateřinic: „Bylo to jednoznačné vítězství domácích. Těžko se dostáváme do šancí, a když už ji máme, zase ji trestuhodně neproměníme. Po třetí brance jsme to prakticky zabalili. Děláme spoustu chyb v obraně a inkasujeme zbytečné branky.“

Robert Blaško - trenér VFC: „Jsem spokojený hlavně s výsledkem. Postavili jsme hodně ofenzivní sestavu a věděl jsem, že Kateřinice často inkasují branky v úvodech zápasů. Podařilo se nám vstřelit rychlý gól. Druhý poločas jsme již odehráli vlažně, hráči se možná šetřili v podvědomí na středeční dohrávku.“
BRANKY: 14. M. Maléř 1:0, 33. Škabraha 2:0, 61. M. Maléř 3:0, 92. Hanus 4:0.
SESTAVY:

1. VFC: Polomský - Čajka, Balejík, Vinklar (75. Bortl), Melčák - Forman, Škabraha, Dresler, J. Maléř -M. Maléř, Pečiva (61. Hanus). Trenér: Robert Blaško. Vedoucí: Jiří Špůrek.
KATEŘINICE: Sobek - P. Rafaj, Mikulík, Zetek, Ondra - Růžička, Kotrla (64. Lukáš), Hrazdil, Smolka (46. Děckuláček) - Válek (80. D. Rafaj), Navláčil. Trenér: Radek Fojtů. Vedoucí: Jiří Válek st.
ROZHODČÍ: Filipenský - Březáček, Rovenský. DS. Karlík.
ŽLUTÉ KARTY: Dresler - Hrazdil. ČERVENÁ KARTA: Hrazdil.
DIVÁKŮ: 150.

HLUK - VAL. MEZIŘÍČÍ 0:2 (0:0)

Za krásného slunečného počasí se utkali vyrovnaní soupeři. Oba týmy se pokoušely hrát kombinační hru, ale nerovný terén to zcela nedovoloval. A tak v prvním poločase bylo často k vidění nakopávání vysokých míčů a nepřesné přihrávky . V úvodu utkání byli aktivnější domácí, kteří již v 3. minutě se pokusili ohrozit branku nepřesnou střelou. Hosté byli v prvním poločasu zaskočeni důrazem domácích a jen velmi těžko se dokázali prosazovat ve středu hřiště. V 34. minutě je zachránil brankář Zimek, který kryl přesně mířenou hlavičku domácího útočníka.

Do druhého poločasu nastoupili meziříčští již v bojovnější náladě. Přidali na důrazu v osobních soubojích a vytvořili si i mírnou územní převahu. V55. minutě po učebnicové kombinaci na jeden dotek vyšachovali domácí obranu bratří Malinové tak, že Jiří Malina zakončil akci již do prázdné branky - 0:1.
Hosté v 64. minutě vystřídali, do hry nastoupil rychlý a důrazný Ligas, který ve spolupráci s Macíčkem často působil domácí obraně potíže. V 80. minutě se hbitý Macíček objevil v pokutovém území a pohotově vystřelil. Střela jen těsně minula branku.

Domácí se ovšem nechtěli vzdát a s přibývajícím časem nabírala jejich hra na důrazu. V 85. minutě podržel hosty pohotovým zákrokem brankář Zimek, který reflexivně vyrazil dobře umístěnou střelu domácího útočníka. Konečný výsledek uzavřel v 90. minutě Horák, který si naběhl na přesný centr Ligase a v koncovce nezaváhal - 0:2. Utkání bylo v první části vyrovnané na obou stranách, ale za druhý poločas si zaslouženě odvážejí tři body hosté.
SESTAVA VM: Zimek - J. Malina, Navrátil, Polách (71. M. Sovák) -Štefanik (64. Ligas), Guráš, P. Sovák, Gerla, L. Malina (88. Kudělka) -Horák, Macíček.

V. PŘÍKAZY - LUHAČOVICE 1:1 (1:1)

Poslední celek tabulky si veze nečekaný bod. Domácí fotbalisté nedokázali za celých devadesát minut vymyslet recept na luhačovický beton. Úvodní půlhodina byla ve znamení vzájemného oťukávání a ve 31. minutě domácí dostali nečekaný úder. Po chybě na levé straně se k míči dostal hostující Červenka a obstřelil Valčíka - 0:1. Po deseti minutách bylo vyrovnáno. V pokutovém území se lišácky uvolnil Spáčil a levačkou překonal Soukeníka v luhačovické brance.

Druhý poločas - to bylo dobývání luhačovické tvrze. Hrálo se pouze na jednu branku a domácí předvedli téměř hokejový zámek. V 51. minutě se sám před brankářem ocitl Spáčil, ale gólmana neprostřelil. V 69. minutě Spáčil přiklepl v pokutovém území míč Švajdovi, ale ten branku přestřelil. O tři minuty později se opět Švajda chytal za hlavu, neboť z malého vápna málem sestřelil kolem letící ptactvo. V 75. minutě domácí zahrávali rohový kop. Na centr si naběhl Ocelík, ale gólman Soukeník jeho hlavičku bravurně vyrazil. Záhy vykopávali hostující obránci míč z brankové čáry. Přes drtivou převahu se domácím nepodařilo vstřelit vítěznou branku.

BRANKY: 31. Červenka 0:1, 42. Spáčil 1:1.
SESTAVA: VAL. PŘÍKAZY: Valčík - Ptáček, Švajka, Kozubík, Martinek - Eliášek, Švajda, Ocelík, Šenkeřík - Spáčil, Kovačík. Střídal: Krajča.
ROZHODČÍ: Veselský.
DIVÁKŮ: 100.

SLUŠOVICE -VIGANTICE 4:2 (1:2)

Jak si pokazit renomé štiky krajského přeboru, ukázali hráči Vigantic prachbídným výkonem ve druhém poločase zápasu se Slušovicemi. Po tom prvním měli vést více než o jednu branku. Leč nestalo se. Odevzdaný a bojácný výkon v poločase druhém je stál zisk byť jednoho bodu. V 5. minutě chyboval Andrys a domácí po chytré uličce překonali Radka Malinu, který pro tento zápas nahradil v hostující brance bratra Rostislava. Hosté se pak rozehráli k výbornému výkonu. V 10. minutě nedal své sólo Petrovič a v 15. minutě jej napodobil Radim Vokáč.

Ve 25. minutě vyhodil rukou Radek Malina dlouhý míč na Radima Vokáče, který ukázal nejen rychlost, ale také čich na branky - 1:1. V 32. minutě volil Radim Vokáč místo přihrávky na volného Petroviče střelu vedle. Ve 34. minutě si vyměnili míč Pavel Gálik s Náměstkem a druhý jmenovaný jej nechytatelně uklidil k tyči -1:2. Hosté se zdáli být na koni, ale jako by je negativně ovlivnila i 45. minuta, kdy po vyraženém míči brankářem trefil místo sítě Radim Vokáč z jasné šance pouze tyč.

Ve druhém poločase hosté jako by na hřišti ani neexistovali. Soupeře dokonale podcenili a jen bránili vedení. To vydrželo jen do 60. minuty, kdy chyboval Streit a Malina byl proti chytrému přehození bezmocný - 2:2. Vigantice tato inkasovaná branka neprobudila a nadále předváděly herní depresi. Bylo to jen čekání na gólovou smrt. V 65. minutě bránil nedůsledně Zdeněk Vokáč a křižná střela znamenala vedení domácích -3:2. V 69. minutě domácí prostřelili hradbu hostujících těl - 4:2. Ač zbývalo do konce zápasu relativně dost času, hosté sílu na zvrat nenašli.