Krajský přebor

1.Valašský FC – Val. Meziříčí 1:1 (0:1)

Pamětníci před zápasem vzpomínali na podobné derby, které mívala vminulosti divizní úroveň. Tento duel ale nabídl velmi kvalitní fotbal, který patřil kozdobě krajského přeboru.

Hosté do Stříteže přijeli již na lavičce se špílmachrem Nečasem. Zápas začal zobou stran opatrně a nervozita byla cítit jak u hráčů, tak i na lavičkách a vhledišti. Úvodní akce patřily domácím. Již ve třetí minutě se dral do brejku Michal Maléř, ale smíčem se dostal mimo střelecký úhel. Záhy stejný hráč poslal do vápna ukázkový centr, ale Škabraha nevyužil špatného zásahu obránce Jiřího Maliny. Hosté odpověděli průnikem Kudělky, ale jeho centr pod sebe nenašel spoluhráče. Brankou zaváněla akce ze 14. minuty. Michal Maléř obešel Miroslava Sováka a zkřídla postupoval sám na Zimka. Ten ale skvěle zmenšil střelecký úhel a střelu chytil. Meziříčí odpovědělo průnikem Horáka, ale jeho přihrávku napálil Jiří Malina vysoko nad.

V17. minutě domácí obrana faulovala před pokutovým územím Guráše, ale Horák ztrestného kopu trefil hlavy obránců ve zdi. Hrálo se ve výborném tempu a akce se střídaly před oběma brankami. V18. minutě musel Zimek daleko zbranky, aby zastavil brejk Michal Maléře. Hned zdalšího protiútoku pronikal do vápna Kudělka, ale skluz Balejíka zastavil nebezpečí. O čtyři minuty později střílel Petr Sovák trestný kop, tečovaný míč se odrazil ke Gurášovi, ale ani on hradbu těl nepropálil.

Ve 28. minutě byl vpokutovém území podržen za dres Michal Maléř a dala by se pískat penalta. Ale rozhodčí Vitásek byl jiného názoru. Záhy připravil Škabraha krásný centr pro spoluhráče, ale nikdo jej nepochopil. Ve 36. minutě odvážně pronikl do pokutového území Michal Maléř, ale Zimek jeho dělovku skvěle vyboxoval. Následoval protiútok a Macíček poslal nenápadnou „svíčku“ před pokutové území. Vinklar vysoký míč podcenil a Horák zotočky jej napálil zhranice šestnáctky do sítě – 0:1. Domácí zvýšili aktivitu, ale Škabraha mířil nad. Ve 44. minutě fauloval Jiří Malina Jakuba Maléře a uviděl druhou žlutou kartu. Následovala červená a oslabení pro hosty.

Druhý poločas zahájili domácí přesilovku a bylo to znát. Ve 49. minutě Michal Maléř přiťukl Pečivovi, ale jeho střela hradbou těl neprošla. Aktivní Pečiva se ale zasloužil o vyrovnání. V52. minutě na polovině hřiště zahájil akci, do levého křídla vyslal Jakuba Maléře a jeho centr neměl chybu. Prošel na zadní tyč, kam si Pečiva stačil doběhnout. Dával do prázdné branky – 1:1. Domácí se nadechli kmohutnému náporu, ale přišla nečekaná brzda. Forman zbytečně fauloval na polovině soupeře a po druhé žluté kartě viděl červenou. Bylo vyrovnáno i na vyloučené.

Výborně hrající Pečiva byl při chuti a v58. minutě nabídl tutovku Jakubu Maléřovi. Jeho lob byl ale vysoký a minul branku. O dvě minuty později jeho bratr prokličkoval až před Zimka, ale Petr Sovák obětavým skluzem míč uklidil do rohu. V68. minutě se vrátil na hřiště po zranění meziříčský Emil Nečas a hosté rázem ožili. Akci Gerly zakončil Ligas střelou nad, záhy mířil do nebe také Guráš. V70. minutě se poprvé předvedl Nečas. Krásnou přihrávkou našel Macíčka, ale jeho střílený centr Horák u zadní tyče nestihl. Zápas zase dostal ty správné obrátky a tempo.

Zlevého křídla krásně zacentroval Jakub Maléř, ale Škabrahovu hlavičku vyrazil tělem skvěle Zimek. V73. minutě Petr Sovák vyvezl míč a nadějné přečíslení zakončil Horák střelou do brankáře. O dvě minuty později centr Čajky napálil Škabraha vedle. V80. minutě zkoušel nachytat venku stojícího Polomského Nečas, ale jeho oblouček minul šibenici. Vzávěru zápasu si oba týmy během dvou minut vypracovaly po tutovce. Nejdříve si Pečiva krásně zpracoval Melčákúv centr a pod padajícím Zimkem trefil tyč. Hosté odpověděli krásnou kličkovanou Lukáše Maliny. Jeho zpětnou přihrávku střílel zdeseti metrů Ligas, ale trefil nohy padajícího brankáře. Závěr zápasu patřil domácím, ale kýženou branku nepřinesly ani dva rohy vnastaveném čase.

Výborný fotbal na těžkém terénu skončil bez vítěze. Hosté byli vprvní půli fotbalovější, domácí zabrali po změně stran.

Řekli po zápase:

Michal Petružela – asistent trenéra Valašské Meziříčí: „Bylo to vyrovnané utkání s nevyužitými šancemi na obou stranách. Trošku nás zabrzdilo vyloučení Maliny. Kluci měli motivaci vyhrát, ale na těžkém terénu se to nepodařilo.“

Robert Blaško – trenér 1. VFC: „V prvním poločase jsme nehráli optimálně. Věděli jsme o soupeřově silném středu, proto jsme hráli spěti záložníky. Ve druhé části jsme byli lepším týmem, ale škoda vyloučení Formana. Bylo to vdobě, kdy se zápas otáčel vnáš prospěch. Zápas hodně ovlivnil rozhodčí, protože nepískl vprvním poločase dvě penalty a ve druhém jednu.“

Branky: 37. Horák 0:1, 52. Pečiva 1:1.

Sestavy:

1.Valašský FC: Polomský – Čajka, Balejík, Vinklar, Melčák – Forman, Šimek (32. Pečiva), Dresler, Jakub Maléř – Michal Maléř, Škabraha (86. Dobiáš).

Val. Meziříčí: Zimek – Jiří Malina, Petr Sovák, Miroslav Sovák, Gerla – Kudělka (46. Polách), Guráš, , Lukáš Malina (89. Labaj), Ligas - Macíček, Horák.

Rozhodčí: Vitásek – Veselský, Mrázek. DS Valůšek.

Žluté karty: Dresler, Škabraha, Forman – J. Malina, K. Malina.

Červené karty: Forman – J. Malina.

Diváků: 500.