Zdárně mu sekundovalo Vidče. Slušný podzim měl nováček z Lidečka. Pouze průměr předvedl Hrachovec a Lhota u Vsetína. Zklamání panuje v Juřince, Hutisku a Poličné, která dokonce tabulku po podzimu uzavírá.

I. A TŘÍDA VALAŠSKÁ BYSTŘICE

Suverén soutěže nepoznal za celý podzim hořkost porážky. Byť některá utkání zbytečně zremizoval a potýkal se s výraznými výpadky v defenzívě, tak excelentní ofenzívou převážil misky vah na svou stranu. Stabilně dobré výkony odváděla brankářská jednička Majer, tahounem obrany byl nestárnoucí Cverna, k tvorbě hry výrazně přispěl návrat špílmachra Páleníka a samotnou kapitolou jsou střelecké schopnosti Zdražila, který dokázal zatížit konto soupeřů šestnácti góly a kraluje tabulce střelců. V paměti zůstane jeho čtyřgólový koncert v zápase na Hutisku. Pokud by byl tým v zimní přestávce vhodně posílen na defenzivních postech, může směle pomýšlet na postup do krajského přeboru.

VIDČE

Třetí místo Vidče je ještě větším překvapením, než konečné podzimní prvenství Valašské Bystřice. Božetěch Jurča dostal během tohoto půlroku ze svého celku snad maximum. Vidče se pyšní zaslouženě nejlepší obranou soutěže, vzadu tvrdí muziku jmenovci Urbanové s brankářem Petruželou, v záloze se zranění vyhnulo Dobešovi a na vyloučení si dal pozor Nerad. Tradiční brankové přísuny zaznamenal Kramoliš. Vidče může být na jaře černým koněm soutěže.

HRACHOVEC

V Hrachovci panuje spokojenost s umístěním, nikoli s bodovým ziskem, který zaostal o čtyři za původním plánem. V domácím prostředí Hrachovec pravidelně bodoval a podlehl jen Valašské Bystřici, kdy s vedoucím celkem tabulky sehrál své nejlepší podzimní utkání, byť pro něj nebylo úspěšné. Venku obdržel Hrachovec dva nepříjemné debakly, a to v Nedašově a Vlachovicích. Trenér Dušan Janošek mohl být spokojen s výkony osy týmu, kterou tvořili brankář Vajgl, obránce Brázdil a záložník Kabeláč. Naopak někteří hráči v zimní přestávce možná tým opustí, protože výkonnostně nestačí a Hrachovec nevylučuje větší hráčskou obměnu pro jarní část.

LIDEČKO

Nováček je po podzimu v horším středu tabulky, ale pokud zlepší koncovku, posune se na jaře určitě v tabulce výše, kam kvalitou patří a se sestupem nemůže mít starosti. Lidečku podobně jako vBtřídě byla vlastní hra na brejky bez ohledu, jestli hráli doma či venku. Herně propadl tým pouze ve Lhotě u Vsetína, kde prohrál 1:7 s týmem, který v té době raketově vybředával z herní krize. Lidečko hodně trápila koncovka, její hbití útočníci Aleš Číž a Sukup měli v každém utkání šance minimálně na dva hattricky, ale mladým hráčům chyběl klid v koncovce. Například v domácím utkání s Valašskou Bystřicí mělo Lidečko za první poločase deset jasných brankových příležitostí, nakonec se zkušeným soupeřem odešlo poraženo. Jedno je jisté, tým je oživením soutěže a patří k tomu lepšímu, co soutěž pro letošek nabízí.

LHOTA U VSETÍNA

Lhota poněkud vyklidila pozice z minulých sezon, kdy se pravidelně pohybovala v nejlepší trojce soutěže a prozatím se drží vzadu. Svěřenci trenéra Kulhaje se celý podzim potýkali se zraněním klíčových hráčů, chyběli hlavně Daniel Zgarba a Radim Dobeš, který se pomalu loučí se svou bohatou fotbalovou kariérou. Přesto v klíčových momentech podzimu, kdy se Lhota pohybovala takřka u dna tabulky, pomohl rozený střelec k důležitým bodům. V zápase s Lidečkem (7:1) dokonce vyrovnal podzimní střelecký rekord bystřického Zdražila v podobě čtyř branek během devadesáti minut. Do týmu se vrátil brankář Chovanec a dobře se uvedla také posila z Kateřinic Zezulka. V závěru podzimu už to byla ta fotbalová Lhota, kterou známe, vedoucím celkům z Valašské Bystřice a Vlachovic vzala čtyři body.

JUŘINKA

Podobně jako ve Lhotě, také v Juřince pamatují úspěšnější podzimy. Nový trenér Petr Vaculík přišel ke značně pozměněnému týmu, který oslabila dlouhodobá zranění Bartoně a Burdy, moc toho neodehráli ani Janovský s Kolečkem. Juřinka hodně omlazuje, oporami se stávají brankář Ruman, obránci Frohlich s Kajšem, záložník Strnad. Nad všemi ční útočník David Štěpán, který se během podzimu dokázal trefit desetkrát a jako jeden z mála se v týmu nevyhnul výkonnostním výkyvům. Juřinka na dno tabulky nepatří, ale hlavně v domácím prostředí přišla o svou sílu, díky které bodově těžila v minulých sezonách.

HUTISKO - SOLANEC

Konec dobrý, všechno dobré? Hutisko se v závěru podzimu herně zvedlo a má tak šanci na záchranu pro jarní část. Takřka tři čtvrtiny podzimu byl tým přikován na samé dno tabulky, zkušený stoper Bolf asi nepamatuje, jestli někdy šéfoval tak prostupné obraně, za kterou jen bezmocně lovil míč ze sítě brankář Štěpán. Dlouhodobé zranění Malého a odchod Romana Křenka za bratrem Robinem do slovenského Makova byly velmi citelné. Sérii proher a čekání na tři body nepřežil trenér Křiva, jehož po zbytek podzimu nahradil František Mikulenka. Po vyprázdnění marodky a návratu Malého začal tým vyhrávat a odsoudil k nejhoršímu postavení Poličnou.

POLIČNÁ

Poličná strašně těžko střílí branky, svěřenci trenéra Petrnka nezačali novou sezonu špatně, ale ve druhé polovině podzimu se tabulkou propadali a marně čekali na vítězství. Tým má perspektivu, ale mladým hráčům chybí možná kvalita na tuto soutěž. Nedaří se střelci Jasoňkovi. Lepší zápasy pamatují také bratři Markové, do sestavy se vrátil veterán Valášek. Poličnou čeká těžké jaro, musí přidat hlavně v ofenzívě.
Zápas Lhota u Vsetína - Příluky byl odložen na jaro.

 

TABULKA STŘELCŮ 1. Lukáš Zdražil (Val. Bystřice) 16, 2. David Štěpán (Juřinka) 10, 3. Miroslav Baroš (Hutisko) 8, 4. Zdeněk Minařík (P. Lhota) 7, 5. Michal Kramoliš (Vidče) 7, 6. Zbyněk Míča (Vlachovice) 7, 7. Radim Dobeš (Lhota u. Vs.) 6, 8. Marek Kolínek (Nedašov) 6, 9. Ondřej Šimoník (Vlachovice) 6, 9. Michal Šuráň (Vlachovice) 6, 10. David Mikulenka (Hutisko) 5, 11. Tomáš Juřica (Lhota u. Vs.) 5, 12. Jiří Fojtík (Nedašov) 5, 13. Tomáš Mahďák (P. Lhota) 5, 14. Roman Tkáč (P. Lhota) 5, 15. Tomáš Páleník (V. Bystřice) 5.

TABULKA PO PODZIMU

1. Val. Bystřice 13 9 4 0 37:21 31
2. Vlachovice 13 8 1 4 30:13 25
3. Vidče 13 7 4 2 25:10 25
4. Podkop.Lhota 13 6 1 6 22:17 19
5. Hrachovec 13 5 4 4 21:26 19
6. Nedašov 13 5 3 5 20:15 18
7. Příluky 12 5 2 5 14:15 17
8. Lidečko 13 5 2 6 21:25 17
9. Lhota u Vs. 12 4 4 4 26:21 16
10. Juřinka 13 5 1 7 25:28 16
11. Mladcová 13 5 0 8 24:33 15
12. Brumov B 13 4 2 7 12:29 14
13. Hutisko 13 3 3 7 19:24 12
14. Poličná 13 2 3 8 14:33 9