Favorité na postup zažili černý víkend

Region – Vzpourou outsiderů proti favoritům by se dal nazvat uplynulý víkend ve fotbalové I. A třídě. Obrovský šok připravili pro hosty a zřejmě i sami pro sebe fotbalisté Příluk, kteří dokázali senzačně porazit lídra skupiny A Valašské Klobouky.

27.4.2010

Okresní derby mezi fotbalisty 1. FC Slovácko C a Nedachlebicemi (v bílém) skončilo výhrou domácího týmu 2:0.Foto: DENÍK/Michal Sladký

Překvapení se zrodilo i v Lukově, kde nedokázal vyhrát druhý celek z Podkopné Lhoty. V béčku přišlo o dva body Dolní Němčí na hřišti Ořechova, když ve druhém poločase dohánělo dvoubrankové manko. Ve šlágru kola nestačily druhé Boršice na třetí rezervu Viktorie Otrokovice.

VLACHOVICE - LIDEČKO 2:1 (0:0)
První poločas se odehrál hlavně ve středu hřiště, ve hře obou mužstev bylo hodně nepřesností, přesto si Lidečko vypracovalo více brankových příležitostí. Po půlhodině se po rohu dostal k hlavičce R. Číž, ale domácí brankář Fojtík reflexivně střelu vyrazil. O minutu později mohli domácí opět děkovat brankáři, který bravurním zákrokem zneškodnil střelu B. Hyžáka. Po obrátce byla hra opět vyrovnaná. V 54. minutě ale jako blesk z čistého nebe přišla akce Dorušky, po které otevřel brankový účet utkání domácí O. Šimoník. Po této brance se Vlachovičtí uklidnili a v 74. minutě po faulu domácí obrany Lidečko z pokutového kopu vyrovnalo. O čtyři minuty později se situace opakovala na druhé straně, kde po faulu na Míču proměnil penaltu Tománek a stanovil konečný výsledek. Branky: O. Šimoník, Tománek - Číž R. Rozhodčí: V. Schmid - M. Havránek, P. Hrbáček, 100 diváků. Vlachovice: Fojtík - Olejník T., Jandík. Šimoník A., Kovařík, Šuráň, Míča, Vavrys, Olejník D., Šimoník O., Doruška. Střídali: Tománek, Klein, Drábík. Lidečko: Hyžák R. - Havelka, Martinka, Kulíšek, Kocourek, Číž A., Číž R., Ovesný, Fojtík, Hyžák B., Žídek.

BRUMOV B - LUŽKOVICE 4:0 (2:0)
Domácí vstoupili do utkání s velkým elánem a celý poločas byli lepším celkem. Mezi 22. a 25. minutou vstřelili Naňák a Juřica po pěkných kombinačních akcích dva góly a zdálo se, že utkání bude jednostrannou záležitostí domácích. Jenže ve 36. minutě se nechal vyloučit brumovský Kiačik a do konce první půle hosté dvakrát zahrozili. Nejprve odvraceli obránci míč z brankové čáry a následně trefili tyč. Ve druhé půli Brumovští i v deseti vstřelili dvě branky a hosté se už k ničemu nedostali. Branky: Naňák, Juřica, Smolík, Šindler. Brumov B: Fojtík jun. - Kolínek, Miklas, Šindler, Martinka, Juřica, Naňák, Váňa, Kiačik, Smolík, Ritter. Střídali: Bobot, Fico, Šenkeřík. Lužkovice: Vala - Batík, Masařík, Čala, Polepil, Ronza, Bařina, Novotný, Šimera, Kubát, Langer. Střídal: Ždanov.

LUKOV - PODKOPNÁ LHOTA 1:0 (1:0)
Oslabené mužstvo Lukova přivítalo na svém hřišti jednoho z favoritů na vítězství v soutěži Podkopnou Lhotu. Hosté začali s podporou větru v zádech, vytvořili si územní převahu, která však byla neefektivní. Domácí těžili spíše z nakopávaných míčů a rychlých protiútoků, které byly nebezpečné a soupeř je zastavoval jen za cenu faulů. Hosté poprvé zahrozili ve 21. minutě rovněž z trestného kopu, ale i oni svou příležitost prováhali. Radost domácích přišla ve 25. minutě, když Brázda z pokutového kopu potrestal tvrdou střelou faul na Šumšala. Hosty inkasovaná branka probudila a až do přestávky byli aktivnější. Ve 33. minutě hlavičkovali po rohovém kopu z malého vápna nad branku. Další příležitost srovnat skóre měli ve 44. minutě po dvou trestných kopech Bořuty ze 17 metrů, ale poprvé skončil míč z kopačky kanonýra na břevně Joklovy branky, podruhé pak zeď odrazila tvrdou ránu na roh. Když vytáhl lukovský brankář v závěrečné minutě výborný zákrok po střele z 22 metrů, odcházel Lukov do kabin spokojenější. Ve druhé půli byli hosté aktivnější, ale domácí opět vycházeli z jisté defenzivy a vytvořili si více příležitostí změnit skóre díky rychlým brejkovým akcím. V 51. minutě měli hosté výhodu trestného kopu ze 22 metrů, ale dobře postavený Jokl v brance Lukova nepřipustil změnu skóre. V 62. minutě měla Lhota blízko k vyrovnání, ale po centrovaném míči a hlavičce z malého vápna skončil míč naštěstí pro domácí těsně mimo konstrukci branky. Tím ale soupeř své příležitosti vyčerpal a domácí byli nebezpečnější. V 73. minutě přihrál atakovaný Teplý v pokutovém území Šumšalovi, ale jeho střelecký pokus skončil těsně vedle branky. O deset minut později propasíroval Štěpán míč do šance opět Šumšalovi, ale ten z osmi metrů našel jen dobře připraveného gólmana. V 86. minutě se pak brankář Lhoty musel hodně natahovat po střele Teplého z úhlu ze 12 metrů, aby ji vytáhl na roh. Závěr utkání domácí i přes pětiminutové nastavení takticky zvládli. Poprvé na jaře si tak mohli vychutnat pocit z vítězství, které se nerodilo lehce. Branka: Brázda. Rozhodčí: Novák - Polaštík, Krajča, 200 diváků. Lukov: Jokl, Brázda, Králík, Šimčík, M. Vítovský, Kovář, Štěpán, Šumšal, D. Drábek (87. Velikovský), T. Teplý, B. Konečný (77. O. Macík). Trenér: Z. Richtr. Ved. mužstva: P. Čihař. Podkopná Lhota: Valčík - Čunek, Psota, Staněk, Videman, Minařík, Holeňák, Mahďák, Bečica, Hrdlička, Červenka. Střídali: Srovnal, Punčochář, Tkáč. Trenér: Bořuta.

PŘÍLUKY - VAL. KLOBOUKY 2:1 (1:0)
Od prvních minut se hrál kvalitní a pohledný fotbal ve svižném tempu, přesto si ani jedno z mužstev nedokázalo vytvořit vážnější příležitost. Až ve 45. minutě dostal Vlček nahrávku před velké vápno a z první vystřelil. Míč však zasáhl ruku jednoho z obránců Klobouk, po které následovala penalta, kterou K. Zedníček proměnil. Po změně stran nastoupili hosté s cílem vyrovnat, což bylo na jejich aktivitě znát. V 75. minutě dostal K. Zedníček pas na pravou stranu a podruhé překonal brankáře hostů ranou ke vzdálenější tyči. Příluky hrály naplno, rychle jim ale ubývaly síly a hosté poté svého soupeře dostali pod souvislý tlak. Osm minut před koncem již obrana domácích neodolala a Beňo po rohu zkorigoval. Po jedné z mnoha standardních situací Klobouky málem dokázaly i vyrovnat. Hosté však letící balon podle názoru rozhodčího ještě tečovali z ofsajdového postavení a gól nebyl uznán. Utkání se proto dohrávalo v nervózní atmosféře. Branky: Zedníček K. 2 - Beňo. Rozhodčí: Zubek - Žniva, Prokop, 300 diváků. Příluky: Ondráš - Čelůstka, Krumpolc, Kolínek, M. Frolek, Vlček, D. Zedníček, Dederle, Rachoň, K. Zedníček, Nesvadba. Střídali: Machalíček, Zahradnický, Svozil.
DALŠÍ VÝSLEDKY: Juřinka - Hutisko 2:1 Burda, Škařupa - Maruchnič, Hrachovec - Vidče 1:0 Vrána, Dolní Bečva - Zubří 2:1 Kozák 2 - L. Raždík.

ŽALKOVICE - MLADCOVÁ 0:0
V prvním poločase měli více ze hry hosté, ovšem z převahy vytěžili pouze dvě břevna. Ve druhé půli se dostali do hry i domácí, ovšem jejich pokus skončil také na konstrukci branky Mladcové. Podle Žalkovických je proto konečná bezbranková remíza spravedlivým vyústěním zápasu. Rozhodčí: Havránek - Schmid, Ondo. Žalkovice: Kožuch - Nakládal, Sova, Petřík, Bouchal, L. Horák (70. Vrubl), Tabara, Přikryl, Talach, P. Horák, Svačina. Mladcová: Černý - J. Stružka, Dlabač, L. Stružka Gurský, Vyvlečka, Zbořil, Pindrič (40. Murka), Vaněk, O. Stružka.

ÚJEZDEC - ZBOROVICE 5:2 (4:0)
Domácí rozhodli zápas již v prvním poločase, kdy si vypracovali čtyřbrankový náskok. Střelecky se zaskvěl Pilka, který se blýskl hattrickem. Hosté působili především v obraně hodně nejistě a domácí spálili ještě další tři brankové příležitosti. Ve druhé půli si domácí již hlídali výsledek, trochu polevili a dovolili hostům korigovat stav. Branky: Pilka 3, Novosad, Těthal - Páník 2. Rozhodčí: Walner - Filipenský, Zpěvák. Újezdec: Řihák - Šmíd ml., Novosad, Mařica, Kobzinek - Těthal, Popelka, Šmíd st., Zemánek - Gregor, Pilka. Střídali: Vystrčil, Mikliš, Roder. Zborovice: Chytrý - Tesař, Přecechtílek, Štěpánek, Kojetský, Bělaška, Páník, Vybíral, Šmíd, Krejčí, Bezslenina. Střídali. Husovký, Kunc, Šumbera.

KVASICE - BŘEZOPUPY 2:2 (1:2)
V prvním poločase byli hosté agresivnější a po půl hodině hry vedli po trefách Vávry dvoubrankovým rozdílem. Ve 45. minutě domácí snížili brankou Darebníčka. Po změně stran získaly Kvasice územní převahu a vyrovnání se dočkaly v 52. minutě po krásné střele Němce. Po zbytek utkání měli domácí tlak, ale bez výsledku. Branky: 45. Darebníček, 52. Němec - 18. a 29. Vávra. Rozhodčí: Hrbáček - Vitásek, Konečný, 250 diváků. Kvasice: Vymazal - Němec, Večerka, Krejčiřík, Otýpka, Darebníček, Rajskup, Musil, Foltýn, Potočný, Ištvánek. Střídali: Malát, Ambruz, Nevařil. Březolupy: Uhlík - Vycudilík, Procházka, Drga, Vávra, Jevický, Zelík, Kundrt, Johaník, Soška, Bilavčík. Na střídání: Hanák, Michálek, Hrbáček, Bernatík, Pavlík.

PRAKŠICE - KNĚŽPOLE 2:0 (1:0)
V prvním poločase si domácí vytvořili více brankových příležitostí a jednu z nich využil ve 32. minutě Němeček, který prošel přes celé hřiště a z 30 metrů vyslal nechytatelnou pumelici. Ve druhé půli se hosté zlepšili a převzali iniciativu, jenže pozorná obrana Prakšic nepovolila Kněžpoli žádnou výraznou příležitost ke skórování. Domácí hrozili zejména z brejků. V 78. minutě orazítkoval tyč Kněžpole Ondra. Po další krásné akci domácích sedm minut před koncem nahrál na rozhodující trefu Prakšic Sychra výborně hrajícímu Ondrovi, který neomylně vymetl šibenici kněžpolské branky. V závěru si domácí své důležité vítězství pohlídali. Branky: 32. Němeček, 83. Ondra. Rozhodčí: Toman - Janča, Kotačka, 200 diváků. Prakšice: Marášek - Matulík, Babušík, Bičan J, Němeček, Jurák, Šimuni, Ondra, Mudrák (61. Sychra), Kadlček (86. Drábek) Bičan D. Na střídání: Bartek, Čechman. Kněžpole: Hančík - Trebatický, Bednařík, Řezník, Varga (42. Kowalík), Fišer, Šustr, Chudárek, Kozelek (66. Sklenář), Coufalík (85. Svízela). Na střídání: Brázdil.

VIKTORIA OTROKOKOVICE B - BORŠICE 3:0 (2:0)
Domácím vyšel vstup do utkání, když je po pěti minutách poslal do vedení Maňák. Posléze se hra vyrovnala. Zhruba po půlhodině hry napřáhl z dálky Šuranský a nádhernou střelou zvýšil vedení rezervy Otrokovic. Ve druhé půli hosté zvýšili aktivitu, získali převahu, vytvářeli si i šance, ale žádnou nedokázali využít. V závěru zápasu po rychlém brejku potvrdil vítězství domácích Bořuta. Branky: Šuranský, Mařák, Bořuta. Rozhodčí: Skalický - Malota, Bernatík; Delegát: Palacký, 140 diváků. Viktoria Otrokovice B: Kašík - Chlachula, Zimčík, Mařák, Dorazil, Dvořáček, Novák, Bořuta, Šuranský, Maňák, Gazda. Na střídání: Ševčík, Sedlář, Dostál. Trenér: Roman Dvořáček. Boršice: Remeš - Novotný, Hikl, Zach, Činčala, Vlček, Hromada, Konrád, Dufek, Kuzma, Brzica. Na střídání: Škrabal, Sokol, Náplava, Dvořák. Trenér: Pavel Šimeček.

1. FC SLOVÁCKO C - NEDACHLEBICE 2:0 (1:0)
Slovácko začalo aktivně a vytvořilo si územní převahu a i nějaké náznaky šancí, ale branku se jim vstřelit nepodařilo. Poté převzali taktovku hosté, nicméně deset minut před poločasem zahráli ve vápně rukou a Slezák z penalty poslal domácí do vedení. Po změně stran hosté vystupňovali svůj tlak, ale téměř k šílenství je přiváděl brankář Kovařík, který vychytal nemožné a byl jasně nejlepším hráčem domácího týmu. V době největšího tlaku zahráli domácí dlouhý míč až k brankáři hostů, který při odkopu trefil Lukáše Pašku a domácí vedli o dvě branky. V závěrečné čtvrthodině už gól nepadl. Branky: 35. Slezák z pen., 74. L. Paška. Rozhodčí: Poláček - Šťastný, Schnurmacher. 1. FC Slovácko C: Kovařík – Hruška, Slezák, Lysoněk, Měrka - Perůtka, Vašek, Maniatis, Blažek - O. Paška, Šenk. Střídali: Šišák, L. Paška, Vyorálek. Trenér: L. Pochylý. Nedachlebice: Řešetka - Krčmář, Soviš, Urban, Nožička, Hladiš, Křenek, Kaňovský, Tureček, Ryška, Pavlíček. Střídali: Šuranský, Kapřík, Andrýsek. Trenér: D. Klvaňa.

OŘECHOV - DOLNÍ NĚMČÍ 3:3 (3:1)
Domácí využili překvapivého prvního gólu v první minutě, soupeře dostali pod tlak a díky Trlidovi se ujali rychlého vedení 3:0. Hostům se podařilo snížit z penalty. Po změně stran vyšel trenérovi hostů tah ve střídání a T. Kadlček se mu odvděčil dvěma brankami. Po kontaktní brance hosté vyvinuli velký tlak a přesunuli se před branku Ořechova. Domácím dost zatápěli a jen štěstí, které stálo při Ořechovu, zabránilo tomu, aby neprohrávali o dvě branky. Konec utkání se podle domácích nesl v duchu velmi špatného rozhodování hlavního sudího, což vyvolalo následnou nervozitu u obou mužstev. Branky: 1. Hruboš, 10. a 18. Trlida - 23. Poruban, 62. a 86. T. Kadlček. Rozhodčí: Mikoška - Pokorák, Houdek. Ořechov: Formůsek - Žák, Blatecký (69. Brim), Petřek, Hřibňák, Vlček, Sklenka (46. Štefka), Trlida, Hrumoš, Pavlíček, Huráb (46. Zlatý). Dolní Němčí: A. Kadlček - Šmehlík, Chladil (12. Cmol), Zimčík (75. M. Stojaspal), Krchňáček, Poruban, Pochylý, Bída, T. Stojaspal, Pinter, Skopal (60. T. Kadlček).

27.4.2010 VSTUP DO DISKUSE

Vladimír Koníček, KSČM

Matador ze sněmovny Vladimír Koníček: S Babišem ne, nováčkům řád

Jedenadvacetiletý řidič ze Vsetínska nezvládl v neděli 22. října 2017 večer jízdu. V Hošťálkové převrátil auto na bok.
3

Boural, pak ještě vběhl pod auto. Odvezla ho sanitka

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.

Lidovec Benešík: Česku je to jedno. Slovák či Japonec

„Česká republika je maximálně tolerantní země. Když se podíváte na to, že volby vyhráli ekonomičtí migranti, tak jednoznačně můžeme EU říct, že nejsme žádní xenofobové. U nás je to jedno: Slovák nebo Japonec,“ sdělil Ondřej Benešík jediný lidovecký poslanec z našeho kraje.

Jaroslav Dvořák z pověrčivosti mandát neřešil

S bezmála sedmnácti sty preferenčními hlasy předčil i krajského volebního lídra své strany a zanedlouho usedne do poslanecké lavice. Devětapadesátiletý lékař neurolog Jaroslav Dvořák ze Strany přímé demokracie – Tomio Okamura bude společně s Pavlem Pustějovským z ANO 2011 historicky prvním zástupcem Valašského Meziříčí v Poslanecké sněmovně.

Meziříčským klobásovým králem je amatérský řezník z Trojanovic

Každý dostal sedm kilo vepřové plece a bůčku, koření a všechno ostatní už bylo na něm. Třináct amatérských řezníků na sobotním druhém ročníku Klobáskobraní v meziříčském Muzeu řeznictví soutěžilo o titul nekorunovaného klobásového krále.