Vigantice se výborným výkonem omluvily fanouškům za nevydařený výlet do Velkých Karlovic. Šťastná trefa Pavlince zajistila tři body pro FC Vsetín.

KRAJSKÝ PŘEBOR
VKK – VSETÍN 0:1 (0:1)

Třetí okresní derby v řadě začali domácí velmi aktivně. Neustále se tlačili před branku Sedláka a hosté jen stěží odolávali tlaku. Už v 5. minutě rozhodčí Mejzlík řešil velmi sporný zákrok na Haase, volající po pokutovém kopu, pouze nařízením rohového kopu. V 10. minutě hosté faulovali na hranici velkého vápna. K míči se postavil Kučera a jeho střelu levou nohou Sedlák s obtížemi vyškrábl na roh. V 16. minutě centroval hostující Pavlinec. Jeho nepovedený centr k úžasu všech skončil v domácí síti – 0:1. Od této chvíle se ze hřiště vytratil fotbal. Domácí mužstvo se utápělo v nepřesnostech, hosté se o nic víc nesnažili, a tak byla k vidění jen nepřesná a nezáživná hra obou mužstev mezi šestnáctkami.

Kdo očekával drtivý nápor domácího mužstva ve druhém poločase, byl velmi zklamán. Hra se odvíjela ve stejném duchu jako v prvním poločase. Do tohoto rámce zapadly i dva střelecké pokusy Nečase z trestných kopů. Nejprve v 53. minutě napálil míč jen do zdi, o šest minut později jeho pokus skončil daleko od branky domácích. V 61. minutě po delší době na chvíli zavřeli domácí své hosty na jejich polovině. Obléhání branky zakončil Červenec prudkou střelou vysoko nad branku. V 71. minutě Orság chytře uvolnil do pokutového území Škrobáka. Ten se ukvapeně pokusil o střelu, ale místo toho jen „vykopl krtka“. Závěr zápasu domácí hráči neunesli. Nejprve Haničák přehnal protesty při reklamování údajné ruky v pokutovém území hostů a viděl druhou žlutou kartu. No, a v nastavení zcela nepochopitelně hrubě fauloval v nic neřešící pozici hráče Vsetína domácí kapitán Josef Mikula a předběhl o několik sekund své spoluhráče v odchodu do kabin.

BRANKA: 16. Pavlinec 0:1.

VKK: Sváček – Štuler, Davídek, J. Mikula, Jurajda (16. Mynarčík) – Červenec, Haničák, Orság, Kučera – Vrážel (63. Škrobák), Haas (78. P. Mikula).

VSETÍN: Sedlák – N. Němec, Nečas, Sovák, Šuška – Fojtík, Mýdlo, Pavlinec, T. Němec (77. Orság) – J. Lukáč.(90. A. Kamas), Mucha.

ROZHODČÍ: Mejzlík. ČK: Haničák, J. Mikula (oba VKK). DIVÁKŮ: 150.

VIGANTICE – KATEŘINICE 3:0 (1:0)

Souboj dvou vynikajících záložních řad, dvě červené karty a až krutá porážka Kateřinic – tak by se dalo charakterizovat valašské derby. Hosté začali aktivně a již ve 3. minutě prověřil Blablu dělovkou Kotrla. O tři minuty později Štreit uklouzl před vápnem a Novosad darovaný míč napálil na branku. Blabla vyrazil před Beňa, ale kanonýr nestačil doklepnout. To domácí měli větší šanci ve 13. minutě. Radim Vokáč si naběhl do uličky a sám před Zimkem poslal míč do tyče. Úvodní půlhodina ale patřila hostům. Kotrlova jedovka jen těsně minula šibenici, Cahlíkovu střelu z křídla vyrazil domácí gólman. Stejně si vedl i proti dělovce Novosada ve 26. minutě. Závěr první půle ale zvládli lépe domácí. Ve 42. minutě si rohový kop Mohyly srazili obránci do vlastní sítě - 1:0. V 56. minutě domácí hodně oslabil Štreit, který na polovině hřiště fauloval a z rukou sudího Chlevišťana viděl červenou kartu. Hosté přesilovku využili ale jen čtvrthodinu, kdy si vytvořili neplodný tlak. Hlavička Jaroše mířila vedle, Beňo střílel nad. V 72. minutě se síly na hřišti vyrovnaly. Unikajícího Radima Vokáče fauloval zezadu Jiří Kuzník, viděl červenou kartu a kopala se penalta. Radim Vokáč – 2:0. Hosté mohli snížit, ale Blabla Beňovi jasnou šanci chytil. V 89. minutě pěknou akci Pařenici a Náměstka zakončoval Chumchal. Situaci řešil faulem brankář Zimek a Modrá hvězda kopala druhou penaltu. Čerstvý čtyřicátník Porubský si s ní poradil bez problémů – 3:0.

BRANKY: 42. vlastní 1:0, 72. R. Vokáč pen. 2:0, 89. Porubský pen. 3:0.

VIGANTICE: Blabla – Kožušník, Mrhálek, Ondřej, Matůš (80. Porubský) – Vičan (65. Náměstek), Štreit, Chumchal, Bolcek, Mohyla – R. Vokáč (83. Pařenica).

KATEŘINICE: Zimek – Olšák (36. J. Kuzník), Kamas, Zetek, Ondra – Cahlík, Novosad, Kotrla, Sacher – Jaroš, Beňo.

ROZHODČÍ: Chlevišťan – Kypr, Stodůlka. DS Valůšek. ČK: Štreit – J. Kuzník. DIVÁKŮ: 130.

MORKOVICE – 1. VALAŠSKÝ FC 4:1 (2:0)

Domácí mužstvo splnilo roli favorita. Hned v prvních minutách neproměnili své šance Jablunka a Žourek. Ve 13. minutě po rohu vstřelil za pomoci hostujícího hráče Svoboda první branku. Srovnat mohl M. Maléř, který šel sám na Veselého, ale nedokázal ho překonat. Po půlhodině zvýšil důrazný Jablunka na 2:0. Za hosty neproměnil dobrou šanci opět M. Maléř. Po pěkné akci domácích šel Žourek sám na brankáře, ale jeho pokus o lob brankář odhalil. Druhý poločas by se dal nazvat festivalem zahozených šancí hanáckého mužstva. V 53. minutě zvyšoval po přihrávce od Majdy na 3:0 Valášek. Další tutovky zahodili Handl, Valášek a Hlaváček. Místo vysokého náskoku mohlo být ze zápasu ještě drama. Za hostující tým totiž snížil v 80. minutě na 3:1 M. Maléř, který hned vzápětí netrefil odkrytou branku. V závěru zápasu po přetaženém centru se nádherným volejem trefil Vymazal a upravil na konečných 4:1.

DOHRÁVKA
VKK - VIGANTICE 2:0 (1:0)

Domácí mužstvo začalo sváteční dohrávku ve velké pohodě. Haas ani Orság ale v úvodní pětiminutovce z dobrých pozic netrefili branku. V 8. minutě Vrážel vystihl rozehrávku stoperů Vigantic. K zaslouženému vedení tak musela domácímu mužstvu pomoci i trocha štěstí. V 19. minutě Jurajda zleva zacentroval do vápna hostů, míč se od Vrážela odrazil k Orságovi, který jej nepovedenou střelou s nečekaným odrazem poslal do sítě – 1:0. Definitivní podobu dal výsledku v 54. minutě Orság, který hlavou poslal do sítě Jurajdův rohový kop.

BRANKY: 19. Orság 1:0, 54. Orság 2:0.

VKK: Sváček – Štuler, Davídek, J. Mikula, Jurajda – Červenec, Haničák, Orság (79. Mynarčík), Kučera – Vrážel (71. Škrobák), Haas (88. Maliňák).

VIGANTICE: Blabla - Štreit, Ondřej (60. Matůš), Z. Vokáč Z., Kožušník – Mohyla, Křiva (53. Mrhálek), Bolcek, Chumchal, Náměstek – R. Vokáč.

DALŠÍ ZÁPASY: Val. Klobouky – Holešov 0:1, Hluk – Slušovice 1:1, Chropyně – Provodov 1:1, Dol. Němčí – Spytihněv 0:4, O. N. Ves – Luhačovice 1:6.