Zda jej odehrají v plánovaném sobotním termínu, se však rozhodne až těsně před jeho případným výkopem. Severovýchod republiky totiž zasáhla sněhová kalamita a včera bylo hřiště na pokraji regulérnosti.

„Víme, že v Třinci mají problémy, na zápas se ale připravujeme jako na každý jiný,“ řekl zlínský kouč Ladislav Minář.

Hamletovskou otázkou, zda raději hrát na těžkém terénu, nebo počkat na příznivější podmínky, se nezabývá. „Nemůžeme si vybírat,“ odtušil.

Rozmary počasí však fotbalistům Tescomy tento týden tréninky minimálně znepříjemnily.

„Terény byly špatné. Někteří hráči navíc nejsou zdraví a určitě nenastoupí,“ povzdechl si. Jmenovat je však z pochopitelných důvodů nechtěl.

Po karetním trestu ale bude mít opět k dispozici záložníka Görnera a uzdraveného Lukaštíka.

V tabulce třetí Zlín se pokusí ve Slezsku natáhnout svou úspěšnou sérii na čtyři výhry. „Tři vítězství ještě šňůru nedělají,“ odmítl Minář stavět slavobrány.

Po posledním zápase a čtyřech gólech v síti Vítkovic však poprvé na podzim z jeho slov zazněl náznak spokojenosti.

Proti pátému družstvu druhé ligy se musí jeho celek připravit na těžkou práci. Své by o tom mohla vyprávět vedoucí dvojice Ústí nad Labem, Hradec Králové, která tam remizovala 1:1.

„Třinec je dobře bránícím týmem, který bojuje až do poslední minuty,“ připomněl Minář, že ve výše uvedených duelech a také s Čáslaví Slezané vyrovnávali v závěrečné čtvrthodině.

Pro domácího kouče Jiřího Nečka bude střetnutí proti Zlínu prestižní. V tehdy prvoligové Tescomě totiž působil jako Hapalův asistent. „Mužstvo znám, je silné, jsou v něm vysocí obránci a góloví útočníci. Kromě toho má nebezpečné standardní situace,“ vypíchl Neček.

Pikantní příchuť bude mít utkání i pro útočníka Lukáše Matůše, který je odchovancem Zlína.

„Hrával jsem se Šmahajem a Kročou. Já znám jeho a on zase mě. Vzduchem to na něho a stejně vysokého Zbožínka rozhodně nepůjde, musíme útočit po zemi a pomáhat si souboji jeden na jednoho,“ podotkl Matůš.

Předpokládaná sestava Zlína: Kořínek – Malcharek, Kroča, Zbožínek, Jelínek (Lukaštík) – Šmahaj, Vozábal (Křiva), Görner, Novák – Kroupa (Poznar), Žůrek.

(pf, sch)