Tím se kvalifikoval na světové finále, které proběhne v polovině listopadu v Brazílii v Sao Paulu a kterého se zúčastní 48 vítězů národních kol.

Z obrovského úspěchu měl student vsetínského gymnázia Jan Krepl velikou radost. „Bylo to celé super. Byla to vůbec první moje soutěž takového typu a jsem moc rád, že jsem zvítězil. Do Brazílie se moc těším, byl to fakt parádní víkend,“ pochvaloval si v rozhovoru pro Deník Jan Krepl.

Národní kola této soutěže s oficiálním názvem Red Bull street style se rozjela v minulých týdnech ve 48 zemích. České republika společně se Slovenskem měly celkem tři kvalifikační kola, a sice v Bratislavě, Brně a v Praze. Vsetínský borec se kvalifikoval v Brně. V pražském Veletržním paláci sešlo jedenáct závodníků z ČR a pět ze Slovenska, aby ukázali své schopnosti s míčem za využití prvků akrobacie.

Pravidla boje o letenku do Brazílie pro vítěze česko – slovenského byla jasně dána. Jeden míč, dva hráči a tři minuty trvající show. Ten, kdo předvedl propracovanější triky a lepší show, postupoval v pavouku dále. „Byla to moje vůbec první takto organizovaná soutěž. I proto jsem rád, že hned přišel takový úspěch,“ pokračoval spokojeně mladý fotbalista, jenž hraje divizní soutěž za dorost Vsetína.

V pražském finále musel Jan Krepl porazit své soupeře od osmifinále až po finále. „Bylo to hodně vyrovnané, hodně soupeř jsem znal. Zase tolik lidí u nás se tomu nevěnuje. Mnohem více je tento sport rozvinutý ve světě. Namále jsem ve finálovém večeru měl třeba hned ve druhém kole. Je skvělé, že to nakonec vyšlo,“ raduje se z triumfu vítěz česko – slovenského finále Red Bull street style, jenž se tomuto hlavně v česku mladému sportovnímu odvětví věnuje již poměrně dlouho. „Už to dělám asi čtyři roky. Největším zdrojem nápadů a inspirace jsou videa jiných borců na internetu. Když je čas, tak si zkouším s míčem všechno možné. Hodně záleží na náladě,“ prozrazuje svou taktiku jen Krepl, jehož oblíbeným sportovcem je jamajský sprinter Usain Bolt.

Světové finále Red Bull street style se uskuteční v Brazílii v Sao Paulu od 16. do 18. listopadu. „Už se tam moc těším. Nikdy jsem tak daleko nebyl. Konkurence tam bude obrovská. Do té doby budu trénovat a makat na nových kouscích,“ dodal Jan Krepl.