1. A TŘÍDA

KELČ – ZUBŘÍ 4:0 (2:0)

Zubří přijelo bez sedmi hráčů základní sestavy. Navíc v 8. minutě v situaci, která zaváněla ofsajdem, fauloval v jasné brankové příležitosti Jurajda a byl vyloučen. V 18. minutě přetavili Kanárci přesilovku ve vedoucí branku, kdy se po centru Nováka prosadil Petr Minář – 1:0. Ve 40. minutě našel Jaroslav Machač Škařupu – 2:0. Pak se mohli ještě do poločasu dvakrát radovat hosté, ale Pavlíček si ve dvou únicích ani jednou nepřišel na Kyzu. V 58. minutě centroval z brankové čáry Pitrun a prosadil se tentokrát střídající Martin Pastrnek – 3:0. Hosté ožili i v závěru druhého poločasu. Michal Majer trefil z přímého kopu tyč. Poté měl tutovku Krupa, nedal a z brejku trestali domácí počtvrté, kdy se do prázdné branky trefil Topič – 4:0.

BRANKY: 18. Petr Minář, 40. Škařupa, 58. Martin Pastrnek, 90. Topič.

KELČ: Kyza – Novák, Radim Minář, Radim Pastrnek – Pitrun, Lukáš Machač, Jan Hlavica, Škařupa, Jaroslav Machač – Petr Minář, Topič. (Střídali: Martin Pastrnek, Hegar, Kulich, Pivovarčík, Tomáš Hlavica).

ZUBŘÍ: Barabáš – Tomáš Majer, Jurajda, Berka, Michal Majer – Pavlíček, Libor Raždík, Roman, Rada – Krupa, Jež. (Střídal: Janíček).

VLACHOVICE – D. BEČVA 2:1 (2:0)

Bečva prospala ve Vlachovicích první poločas a nakonec na body nedosáhla. Již ve 3. minutě stačilo domácímu hráči se jen na centrovaný míč uklonit – 1:0. V 10. minutě šel sám na domácího brankáře Trna, ale nedal. Ve 28. minutě fauloval Filka a domácí proměnil správně nařízený pokutový kop – 2:1. Ve 41. minutě zahrál mimo pokutové území úmyslně rukou Einšpígl a zmařil tak jasnou brankovou příležitost soupeře. Byl vyloučen a do branky musel Adamec. Ten se této pro něho nezvyklé role zhostil na jedničku a po zbytek zápasu neinkasoval. Po přestávce hosté ožili a i v deseti domácí přehrávali. Dvakrát měl kontaktní branku na kopačkách Maléř. V 70. minutě stačilo Šenovi jen lehce tečovat centr Kozáka – 2:1. Domácí se báli o výsledek, ale tři body uhájili.

BRANKY: 3. Hověžák, 28. Šimoník – 70. Jaroslav Šena.

D. BEČVA: Einšpígl – Pavlík (80. Sezima), Josef Vojkůvka, Filka – Adamec – Trna, Jaroslav Šena, Maléř, Kuběna (70. Paprskář) – Stavinoha, Kozák.

JUŘINKA – V. KLOBOUKY 2:1 (1:1)

Juřinka konečně zabrala a v důležitém zápase s konkurentem ze suterénu tabulky naplno bodovala. Ve 2. minutě těsně přestřelil po centru Kociána Žilinský. Ve 13. minutě našel Žilinský Šindelka, který svůj průnik přetavil ve vedoucí branku – 1:0. Ve 22. minutě podržel domácí proti tutovce hostů Pospěch. Ve 30. minutě chyboval Vadel, lacině přišel o míč a po zmatcích v domácí obraně Klobouky srovnávají na 1:1. Hosté převezmou iniciativu a do přestávky si vytvoří dvě obrovské šance. Jednu zlikvidoval Pospěch, při druhé obětavě zasáhl Vadel. V 54. minutě drží dalším skvělým zákrokem domácí akcie Pospěch. V 55. minutě se domácí konečně vymaní z defenzívy, ale Škařupa přestřeluje. V 56. minutě zahrávala Juřinka rohový kop, míč propadl k Paťavovi, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 2:1. Hosté zahrozí nastřeleným břevnem, na druhé straně těsně minul jednu z tyčí po úniku Šindelek. V 85. minutě má uklidnění na kopačkách Kopřiva, ale v rychlosti branku minul.

BRANKY: 13. Šindelek, 56. Paťava – 30. Fojtík.

JUŘINKA: Pospěch – Vaněk (73. Horák), Vadel, Petr Koleček, Šnajdr – Paťava (79. Adam Koleček), Škařupa, Žilinský, Kocián – Kopřiva, Šindelek.

BRUMOV B – VSETÍN 0:0

I když zápas v Brumově skončil bez branek, divák se nenudil. Zápas měl tempo a několik šancí přinesl. Ve 25. minutě napřáhl ze střední vzdálenosti Zgarba, ale trefil pouze tyč domácí branky. Domácí odpověděli dvěma šancemi, kde své kvality musel ukázat hostující brankář Sedlák. Ve druhém poločase to bylo zase kdo szkoho. V 75. minutě měl největší šanci Vsetína po trestném kopu Hořelica, ale hlavičkoval těsně nad. Domácí také na jistého Sedláka nevyzráli, a tak se body dělily.

VSETÍN: Sedlák – Kocurek, Kundera, Mucha, Fojtík – Starec, Němec, Třasoň (78. Doležel), Zgarba, Surovec – Hořelica.

VAL. MEZIŘÍČÍ B – ŠTÍTNÁ N. VL. 1:5 (1:3)

Domácí se snažili o fotbal pouze první poločas a nakonec utržili velký domácí debakl. V 7. minutě byl Hrdý na pěknou střelu z voleje po odraženém míči zcela krátký – 0:1. Ve 12. minutě se na velkém vápně uvolnil Fröhlich a přesnou střelou vyrovnal – 1:1. Ve 26. minutě chybovala domácí obrana – 1:2. V 35. minutě přispěl k inkasované brance také nešťastným zásahem brankář Hrdý – 1:3. Ve druhé minutě nastavení prvního poločasu se domácí brankář zranil a na druhý poločas musel nastoupit bývalý brankář a současný manažer klubu Petr Zahradníček. I na něm byla vidět dlouhá herní absence a na dvou brankách se nešťastně podílel, když mu vypadl míč. V 70. a 75. minutě tak favorizovaní hosté dokráčeli k pohodovému zisku tří bodů.

BRANKY: 12. Fröhlich – 7. a 26. Kořenek, 35. Vaculík, 70. Struhař, 75, Chovančík.

VAL. MEZIŘÍČÍ B: Hrdý (46. Zahradníček) – Švajda, Řepka, Brachánek, Capil – Mulič, Vančura, Gajdůšek, Michal Václavík – Fröhlich, Martin Václavík. (Střídali: Baroš, Kováč, Türscherl).

PODLESÍ – VIDČE 5:0 (0:0)

První půle toho fanouškům moc nenabídla. Často se nakopávaly míče a na obou stranách byla řada nepřesností. V 10. minutě se měla pískat penalta po faulu na Tydlačku, hra ale pokračuje. Ve 23. minutě z otočky střílí nad Zetek. Ve 45. minutě po centru Košuta hlavičkuje Bína těsně vedle. Hosté v první půli hrozili především z rohů, ale ty domácí obrana odvracela. Během přestávky se zamračená obloha protrhala až na azurově modré nebe, a to jako by domácí polilo živou vodou. Vstup do druhé půle mají domácí parádní. Již ve 46. minutě předvedl hezkou individuální akci Pavel Blažek a jeho centr posílá do sítě Bína – 1:0. Tentýž hráč přidává druhou branku ve 49. minutě, kdy se prosazuje přesnou střelou zpoza šestnáctky – 2:0. V 52. minutě se povedla domácím nejhezčí akce zápasu, dlouhý míč sklepává Tydlačka do běhu Pavlu Blažkovi, a ten se nemýlí – 3:0. V 61. minutě chybuje při rozehrávce brankář hostí a toho využívá Tydlačka – 4:0. Hosté mají velkou šanci v 75. minutě, hráč ale zakončuje do Michuta. Tečku za utkáním udělal v 83. minutě Tydlačka, který se hezky prosazuje z přímého kopu – 5:0.

BRANKY: 46. a 49. Bína, 52. Pavel Blažek, 61. a 83. Tydlačka.

PODLESÍ: Michut – Petřvalský, Radim Blažek, Křižan, Pernický – Košut, Zetek, Pavel Blažek, Nosálek – Bína, Tydlačka. (Střídali: Stolář, Švec, Česla, Holčák).

VIDČE: Petružela – Fuksa, Milan Drda, Vladimír Urban, Marák – Pavel Drda, Špůrek, Dalibor Nerad, Mičkal – Kramoliš, Petr Nerad (Střídali: Vaculín, Křenek, Olejník).

1. FK Vsetín 10 7 2 1 37:14 23
2. Podlesí 10 7 1 2 27:15 22
3. Podkop. Lhota 10 6 4 0 22:10 22
4. Štítná n. Vl. 10 7 1 2 26:15 22
5. Kelč 10 4 3 3 20:13 15