SLAVIČÍN – VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 2:1 (1:0)

Ten v týdnu po ostudné porážce v Rýmařově měl ale s týmem důrazný proslov. „Jsme rád, že si jej kluci vzali k srdci a opět se vrátili ke své hře plné důrazu a nasazení," pochvaloval si kouč domácích.

Snad proto šli jeho svěřenci do vedení již ve 4. minutě, když po přihrávce Chwaszcze střelou z 25 metrů vymetl horní roh brány Školník. „Od tohoto okamžiku se vyvíjel celý poločas. Po celý čas jsme byli lepší a měli i další šance. Ty největší spálili Petr Švach a Macek, jednou nás přibrzdily rozhodčí," posteskl si na oko kouč domácích.

Také úvodních pět minut po přestávce bylo podle jeho představ. Místo navýšení ale přišlo vyrovnání.

„Soupeř udeřil z nevinně vypadající standardky. Klobouk dolů, jak pěkný signál předvedli a přetavili v gól Michálkem," sportovně uznal Straka, jehož tým ale rázem ztratil na jistotě a Meziříčí naopak narostla křídla. Dvacet minut se domácí s vyrovnáním srovnávali, aby následně opět převzali otěže zápasu.

„Ale už to nebyla takový tlak a naše převaha. Hosté byli nebezpečnější než v úvodu, především s jejich brejky v podání Macíčka jsme měli potíže. A to i přesto, že od 72. minuty hráli v oslabení, když po faulu na Macka a následném strkání musel Ješko pod sprchy, našemu záložníkovi se před očima jen zažlutilo," popsal trenér TVD.

Závěrečný tlak Slavičína byl umocněn v 88. minutě, kdy po faulu na Petra Švacha ve vyložené šanci byl vyloučen druhý fotbalista hostů Brachánek.

„Rozhodnutí tak přineslo nastavení – na jeho počátku stál Lukaštík, jehož přetažený balon na 50 metrů z první poslal do šestnáctky Kocián a vše dokonala hlava Tomáše Švacha. Hodně šťastný moment, pro soupeře krutý," přiznal Straka, jehož výběr čeká v úterý dohrávka v Kozlovicích a v sobotu v Přerově. „věřím, že dovezeme co nejvíce bodů, nejlépe maximum," usmál se.

„V první půli byli domácí lepší – pohyblivější a silnější na míči. Po vyrovnávacím gólu se hra vyrovnala a už to vypadalo, že by to mohla být třeba remíza. Je to pro nás hodně velké zklamání. Kluci dřeli a i v devíti a byli jsme blízko bodu. Je to strašná škoda," litoval smolně ztraceného duelu kouč hostů Meziříčí Kotůlek.

Slavičín: Talčík – Kocián, T. Švach, Lukaštík, Mezírka – P. Švach, Školník, Elšík, Macek (80. Bartoš) – Chovanec (72. Goňa), Chwaszcz. Trenér: Vl. Straka.

Val. Meziříčí: Kmecík – Přikryl, Brachánek, Michálek, P. Plešek, Žilinský (46. J. Plešek), Roupec, Výmola, Neuberger, Macíček (87. M. Lasovský), Dragon.