DIVIZE

HAVÍŘOV – VAL. MEZIŘÍČÍ 1:1 (1:0)

Fotbalisté z Meziříčí jeli v pátečním podvečeru si opravit nepříznivou reputaci z posledních zápasů, ale inkasovali již v 1. minutě. Obránci si ještě ladili noty a již po čtyřiceti sekundách je potrestal mladý dorostenec Kodenko – 1:0. Tlak domácích tím dostal obří rozměry a jeden útok za druhým se valil na branku Štěpána. Ve 20. minutě zlikvidoval samostatný brejk Kodenka, další dorážku poslal havířovský mladík nad. Ve 22. minutě domácí Starý postupoval sám na brankáře, po kličce na gólmana trefil na čáře stojícího obránce a následnou dorážku skvěle chytil Štěpán. Bezradní Valaši se probudili až po půlhodině hry a mohlo být vyrovnáno. Neuberger využil špatného ofsajd systému a šel sám na branku. Trefil jen gólmana Eliáše. Záhy Neubergrova střela byla sražena na roh. O pět minut později se hosté marně dožadovali penalty, domácí Moc zahrál v pokutovém území rukou. Závěr první půle patřil Valachům, ale ti ve třech šancích zklamali. Tu největší připravil rychlý Macíček pro Marka, tomu ale míč proklouzl pod nohou.

Druhý poločas začali domácí jako ten první a již ve 47. minutě zlikvidoval meziříčský brankář jasnou šanci Kisela. Hosté odpověděli hlavičkou Horáka, která mířila nad. Po hodině hry se Meziřané dočkali. V důrazném souboji po rohovém kopu Marka se nejlépe orientoval Sovák a srovnal stav – 1:1. Domácí sice protestovali a reklamovali faul, ale rozhodčí viděl vše jinak. Závěr zápasu se nesl v nervózním duchu a těsně před koncem ještě viděl hostující Sovák červenou kartu. Oslabení hosté ale závěrečný domácí nápor vydrželi.

BRANKY: 1. Kodenko 1:0, 64. Sovák 1:1.

SESTAVA VM: Štěpán – Guráš (67. Gromus), Šťastka, Kudělka, Škabraha (46. Horák) – Marek, Macíček, L. Malina (80. Výmola), Sovák, J. Navrátil – Neuberger.

VKK – MĚSTO ALBRECHTICE 4:1 (2:0)

Domácí mužstvo vstoupilo na hřiště jako vichr. V 8. minutě se řítil ze strany na brankáře hostů Mynarčík, ale jeho střelu dokázal Červenka vyrazit na roh. Ten rozehrál Aleš Jurajda tak, že kapitán Mikula nezvykle nohou zakončuje do odkryté branky 1:0. Ve 13. minutě Karlovjané opět zahrávali rohový kop. Mikula byl při střele faulován a nařízený pokutový kop proměnil Červenec – 2:0.

Ve 27. minutě si Plánka naskočil na dlouhý pas Mikuly a jeho hlavičku brankář jen s obtížemi vyškrábl na roh. Poté se hra v poli vyrovnala, hosté se dostávali ke střelbě pouze z větší vzdálenosti. Ve 45. minutě napřáhl ke střele z dobrých 35 metrů Dombi a jeho střelu pod břevno Sedlák vyškrábl na roh. Druhý poločas domácí mužstvo začalo pozornou obranou se snahou vyrážet k rychlým výpadům na soupeřovu branku. V 53. minutě se jeden takový kontr povedl v podání Plánky s Mynarčíkem. Diváci již po střele druhého jmenovaného jásali nad třetí brankou, ale míč nepochopitelně skončil těsně vedle. O minutu později se Weberovi s Mynarčíkem podařil presink u postranní čáry na soupeřově polovině. Mynarčík se zmocnil míče a konečně protrhl střeleckou smůlu. Střelou zpoza dvacítky zvýšil na 3:0. Krásný okamžik nabídla 62. minuta, to další brejk Mynarčíka musel před svoji dvacítkou hasit brankář hostů. Míč se odrazil k Plánkovi a ten akrobaticky nůžkami střílí do prázdné branky. Červenka neméně skvělým zákrokem dokázal míč zneškodnit. V 84. minutě Karlovjané udělali triviální chybu, když autové vhazováni vystihli hosté. Dombi zatáhl míč do pokutového území. Zpětnou přihrávkou našel Dudka a pro toho již nebylo problém vstřelit branku 3:1. Drama se však nekonalo. Nádhernou tečku za zápasem napsal druhý střídající hráč Píšek. Ten se krásně zavěsil do vzduchu a tvrdou hlavičkou nedal brankáři hostů šanci.

BRANKY: 9. J. Mikula 1:0, 13. Červenec pen. 2:0, 54. Mynarčík 3:0, 84. Dudka 3:1, 92. J. Píšek 4:1.

SESTAVA VKK: Sedlák – Vašut, Ondřejka, J. Mikula, Jurajda – Weber, Haničák (84. J. Píšek), Červenec, P. Mikula – Mynarčík, Plánka (76. Haas).

Ve středu do Karlovic na fotbal

Ve středu 13. května se hraje divizní dohrávka. Ve Velkých Karlovicích se představí vedoucí tým soutěže Slavičín. Začátek je v 16.30 hodin.