VKK – Baník Ostrava B 1:1 (1:0)

Domácí hráči byli vúvodu utkání mírně aktivnější, ale první příležitost si vytvořili hosté.V 11. minutě tečoval Varadi střelu Mišinského do protipohybu Sedláka, ale gól nebyl uznán pro ofsajd. V 16. minutě se do šance prodíral domácí Haas, ale brankář Buček jeho šanci zlikvidoval. O dvě minuty později unikl na levé straně Plánka svému strážci a poslal před branku hostů přesný centr na nabíhajícího Orsága. Jeho hlavičku však opět lapil robinzonádou Buček.

Hra byla opticky vyrovnaná, domácí hráči však byli vzakončování mnohem nebezpečnější. Ve 25. minutě hlavičkoval znovu Orság po standardní situaci těsně nad. Tentýž hráč pálil ve 30. minutě zpětadvaceti metrů těsně vedle hostující branky. Když už se zdálo, že první půle skončí bez branek, napřáhl ve 43. minutě zdobrých třiceti metrů domácí Haas a nádhernou ranou trefil horní růžek Bučkovy branky - 1:0. O minutu později mohl po rychlé akci zvýšit Plánka, ale gólman hostů včas vyběhl.

Ve druhé půli měli hosté míč častěji na svých kopačkách, dobře kombinovali, ale do žádné šance je domácí obrana nepustila. Naopak v64. minutě mohl po krásném pasu Plánky zvýšit Haas, ale přestřelil. V 74. minutě domácí brankář Sedlák nohou vyrazil nebezpečnou střelu Križana, jinak hosté hrozili hlavně ze standardních situací. V 79. minutě vystihl Plánka krátkou malou domů Hančína a přehodil obloučkem vyběhnutého brankáře Bučka. Míč však skončil těsně vedle jeho branky.

V této chvíli domácí jakoby ,,odmítli“ vítězství vtomto utkání a paní štěstěna se přiklonila na stranu hostů. Veselým i smutným hrdinou závěrečných minut se stal hostující Ficek, který nejprve uviděl žlutou kartu za zakopnutí míče, aby o několik okamžiků později jeho střelu zpřímého kopu ztřiceti metrů tečovala domácí obrana za záda bezmocného Sedláka - 1:1. Po vstřeleném gólu si hostující hráč neodpustil gesto směrem ke kotli domácích fandů. To však neuniklo pozornosti hlavního rozhodčího a ten neváhal sudělením druhé žluté a zároveň červené karty .

Vzávěru se ještě domácí snažili strhnout vítězství na svou stranu, což se jim už nepodařilo a o vzruch se tak postaral už jen hostující Prokeš, který za zbytečný faul zezadu uviděl rovněž druhou žlutou kartu a musel předčasně do sprch.

Viktor Kollanda – trenér VKK: „Před zápasech bych bod bral, ale vzhledem kprůběhu jsem o dva body přišli. Chtěli jsme hrát poctivě zezadu scílem nepustit mladý tým Baníku do vedení. To se nám podařilo splnit a navíc jsme dali krásnou branku. Ve druhém poločase jsme již nebyli tak aktivní a hosté dali celkem náhodnou branku. Škoda, že jsme vedení nepojistili druhou brankou. Ta by byla rozhodující. Zcelkového pohledu to byl ale výborný fotbal.“

Branky : 43. Haas 1:0, 83. Ficek 1:1.

Sestavy

VKK : Sedlák - Vašut, Ondřejka, J. Mikula, Haničák - Jurečka (88. Minarčík), Davídek, Orság, J. Píšek - Plánka, Haas . Trenéři : Viktor Kollanda, Ivo Davídek.

Baník Ostrava B : Buček - Švrček, Pavlík, Bochňák, Hančín - Ricka, Mucha (73. Vrťo), Ficek, Križan – Mišinský (55.Prokeš), Varadi (46. Přecechtěl).

Rozhodčí: Konečný - Vala, Plesar.

Žluté karty : Plánka - Pavlík, Ricka, Ficek, Prokeš

Červené karty: Ficek, Prokeš.

Diváků : 200.

Vsetín – Kravaře 0:0

Ve Vsetíně se představil vedoucí celek divize, který zatím ještě nepoznal hořkost porážky. Tentokrát byl kní ale hodně blízko, neboť jen střelecká nemohoucnost a trocha smůly zabránila Vsetínu získat tři body.

Od prvních minut to byli domácí hráči, kteří do zápasu vstoupili bez respektu a zatlačili soupeře před vlastní pokutové území. Jenže pozorná obrana lídra soutěže domácí do šance nepustila. Kravaře zahrozili v11. minutě střelou Žáčka, ta ale mířila vedle. Domácí odpověděli ve 13. minutě. Kocurek našel pěknou přihrávkou Mičkala, ale jeho povedenou střelu vyrazil brankář Hladký na roh. O deset minut později vymysleli pěknou akci Novosad sKocurkem.

Střelu Jaroše ale zblokovali obránci. Při souboji se ale zranil domácí útočník Jaroš, musel střídat, čímž silně oslabil svůj tým. Ve 28. minutě připravil Pavlinec pěknou příležitost pro Novosada, ale jeho střela skončila mimo. O pět minut později střídající Maňák poslal do šance opět Novosada, ten ale mířil vedle. Šest minut před koncem poločasu zahrála hostující obrana vpokutovém území rukou, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá.

Také vstup do druhého dějství patřil aktivním hráčům Vsetína. Již ve 47. minutě hlavičkoval Maňák těsně vedle. Záhy domácí kopali rohový kop a hlavičku Kocurka vyrazil bravurně brankář Hladký nad břevno. V62. minutě prokázal rozhodčí Pojezdný necitlivost, když po faulu na Novosada nedal domácím výhodu a zastavil pronikajícího Mičkala. Ten již sám postupoval na hostujícího brankáře.

V 70. minutě postihla domácí další ztráta, když musel pro zranění hřiště opustit R. Blažek. Vzávěru se hra vyrovnala a oba soupeři se začali smiřovat sbodem. Hosté měli jedinou šanci v79. minutě, ale domácí obránce Kuzník míč dokázal vykopnout zbrankové čáry. Vposlední minutě si domácí vybojovali tři rohové kopy, ale kýženou branku nevstřelili. Domácím patří poděkování za bojovnost a nasazení. Bohužel - stará nemoc – produktivita je trápí i nadále. Hosté byli se ziskem bodu očividně spokojeni.

Sestava Vsetína: Fagulec – Vlha, M. Blažek, Kuzník Augusta – Kocurek, Novosad, R. Blažek (63. Cahlík), Pavlinec – Mičkal, Jaroš (24. Maňák). Trenér: Milan Gajdůšek.

Rozhodčí: Pochylý.

Diváků: 200.

Dohrávka

Brumov – VKK 1:0 (0:0)

Branka: 76. Dorňák 1:0.

Sestava VKK: Sedlák – Vašut, J. Mikula, Ondřejka, Haničák – J. Píšek, Davidek, Orság, Jurečka (85. P. Mikula) – Haas, Minarčík (60. Vrážel).

Kdohrávanému utkání hosté odjížděli bez Františka Plánky, Haase a dlouhodobě zraněného Jurajdy a mladého Pavla Píška. Aktuální nedostatek obránců trenéři vyřešili pro některé překvapivým zařazením Haničáka na kraj obrany a nutno podotknout že se tento tah povedl.
Utkání hodnotil trenér Kollanda takto: „Od začátku utkání jsme měli hru pod kontrolou, soupeře jsme do ničeho nepouštěli a naopak jsme měli vprvním poločase tři výrazné možnosti ke skórování. Dvakrát Haas po samostatných únicích a jednou po standardce Vašut hlavou, když ho vychytal domácí brankář. Ve druhém poločase se hra příliš nezměnila, my jsme měli opět dvě výrazné šance a to jednou Mynarčíkem a opět Haasem. Bohužel jsme opět neuspěli. V76. minutě hosté zahrávali způle dlouhý trestný kop, míč propadl mezi naše stopery a domácí hráč nekompromisně propálil Sedláka. Vzhledem kprůběhu utkání by byla remíza spravedlivější.“

Další výsledky
Hranice - Bohuslavice 2:0, Orlová - Frenštát 0:0
, Napajedla - Slavičín 1:1, Bystřice p. H. - Brumov 1:1, Město Albrechtice - Havířov 1:0, Rýmařov - Velké Losiny 2:0.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNEK: valassky.denik.cz/fotbal_region/fotbal-vidce20071002.html