DIVIZE E

MORKOVICE – VAL. MEZIŘÍČÍ 0:2 (0:1)

Domácí vytasili své účinné zbraně, nakopávané míče a převahu v osobních soubojích. Kombinačně na tom byli lépe hosté. Ti aktivní úvod korunovali střelami Pleška a Zdeňka Horáka. V 10. minutě se střelou z dvaceti metrů zahřál také Michal Štěpán. Ve 12. minutě přišla první tutovka hostí, Zdeněk Horák šel sám na branku, ale nedal. V 18. minutě vychytal Neubergera v další šanci domácí brankář.

Ve 22. minutě míří trestný kop Michálka těsně vedle. Domácí také často na Štěpána střílí, ale jedná se o pokusy propagačního rázu. Ve 24. minutě si na trestný kop Michálka nejvýše vyskočil Sviták a hlavou konečně otevřel skóre ve prospěch Meziříčí – 0:1.

V 30. minutě autor první branky sám před brankářem vhodný moment k zakončení prováhal. V 37. minutě měli hosté další dvě obří šance. Břevno nejprve trefil Zdeněk Horák a po něm také hlavou dorážející Výmola. Ve 41. minutě našel osamocený Sviták opět pouze dobře připraveného brankáře.

I po přestávce se obraz hry nezměnil a hosté byli lepší. V 52. minutě nedal další šanci Neuberger. Zápas rozhodlo Valašské Meziříčí mezi 65. a 67. minutou. Nejprve dvě šance neproměnili Výmola s Horákem, ale když Neuberger uvolnil Výmolu, ten se angličanem s pomocí tyče konečně trefil – 0:2. V 68. minutě přehodil unikající Neuberger brankáře i domácí branku. V 75. minutě uzavřel festival šanci hostujícího celku opět Neuberger. Domácí toho moc nevymysleli, a tak se kromě třech bodů mohl Michal Štěpán radovat z čistého konta.

Robert Blaško, trenér Valašského Meziříčí: „Na zápas jsme byli velmi dobře připraveni a podali jsme kompaktní soustředěný výkon. Mohli jsme vyhrát tento nelehký zápas i vyšším rozdílem. Byli jsme jasně lepším celkem."

BRANKY: 24. Sviták, 67. Výmola.

VAL. MEZIŘÍČÍ: Štěpán – Molnár, Malina, Michálek, Málek – Neuberger (81. Drápela), Tomáš Kundrát, Sviták, Výmola (87. Vaculín), Plešek – Zdeněk Horák (74. Baroš).