DIVIZE E

DOLNÍ BENEŠOV – VAL. MEZIŘÍČÍ 1:3 (1:1)

Na perfektně upraveném trávníku začali lépe domácí a již ve 4. minutě šli po nedůrazu v hostující obraně do vedení 1:0. Hosté ale začali lépe kombinovat, zvýšili důraz a hráli po křídelních prostorech. Po jedné takové akci z pravé strany se prosadil Horák. Zpracoval si míč a umístěnou střelou v 9. minutě vyrovnal. Domácí se spoléhali na dlouhé nakopávané míče na urostlé útočníky, ale obrana hostů hrála pozorně. Ve 20. minutě mohl Meziříčany poslat do vedení Michálek, ale v jasné šanci střílel jen do brankáře. Druhý poločas začali domácí aktivně a již ve 46. minutě Rejchl chytil sólový nájezd domácího útočníka. Záhy si poradil i s nebezpečnou střelou. Hosté po hodině dvakrát vystřídali a oživili hru směrem dopředu. Oba čerství hráči se také postarali o rozhodnutí. V 69. minutě využil Plešek chybu domácího brankáře – 1:2. O minutu později po rychlém brejku se prosadil nestárnoucí Emil Nečas – střelou k tyči nedal brankáři šanci – 1:3. Domácí těžký direkt nevydýchali, dlouhé míče likvidovala pozorná obrana. Naopak, vítězství hostů mohlo být vyšší, ale nadějné brejky postrádaly klid v koncovce.

ROBERT BLAŠKO – TRENÉR VM: „Již v prvním poločase jsme mohli na velkém hřišti rozhodnout. O přestávce jsem hráče nabádal, že nám tady leží tři body, že musíme využívat brejkové situace. Což se také po vystřídání vyplnilo. Domácí jsme do vážnější šance nepustili, dlouhé nákopy naše obrana v poklidu sbírala.“

BRANKY: 9. Horák, 69. Plešek, 70. Nečas.

VAL. MEZIŘÍČÍ: Rejchl – Navrátil, Krása, O. Malina, M. Kundrát – Macíček (83. Neuberger), Molnár, Michálek, Marek – Baroš (63. Plešek), Horák (63. Nečas).

1. Orlová 21 17 2 2 47:14 53
2. Prostějov 21 11 6 4 40:20 39
3. Mikulovice 21 12 3 6 44:35 39
4. Šumperk 21 11 4 6 35:24 37
5. Petrovice 21 10 6 5 29:22 36
6. Mohelnice 21 10 4 7 33:32 34