DIVIZE – SKUPINA E

MFK HAVÍŘOV – VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 3:2 (1:2)

V prvním poločase se hrál výborný fotbal. Domácí vtrhli do zápasu jako velká voda. Ve 2. minutě hlavičkoval Michalčák po standardní situaci těsně vedle. V 6. minutě již Havířov vedl. Drzý průnik zakončil Racko tvrdou tečovanou střelou, na kterou byl Hrdý krátký – 1:0. A hned po rozehrání další šance Havířova. Po důrazu Michalčáka pálil Klejnot osamocený ze sedmi metrů těsně nad. V 11. minutě hosté domácí zmrazili. Nádhernou křídelní akci zahájil Plešek, Výmola po centru trefil břevno a míč dorazil do branky Řepka – 1:1. V 16. minutě trefoval dobře přímý kop Racko, odražený míč Skoupého hostující obrana obětavě zblokovala. V 19. minutě Matušovič z úhlu bombou řádně protáhl Hrdého. Ve 20. minutě po pěkném centru Roupce chyběly Výmolovi k zakončení centimetry. Ve 28. minutě se Hrdý jen ohlížel, jak Klejnot míjí křižnou střelou jeho zadní tyč. Ve 29. minutě chyboval v rozehrávce Řepka, Racko šel sám na branku, ale minul. Ve 33. minutě centroval přesně Matušovič, ale osamocený Michalčák se hlavou zase netrefil. Ve 38. minutě se za obranou ocitl Řepka, loboval brankáře, na dorážku Výmoly zareagovali domácí obránci včas. Do kabin šli radostnější hosté. Domácí neskutečně chybovali po rohovém kopu Plešek se řítil z vlastní poloviny sám na brankáře. Akci ještě vyšperkoval na Výmolu – 1:2. Po přestávce hra upadla až do 63. minuty, kdy byl po faulu a následné druhé žluté kartě vyloučen hostující Řepka. Domácí nabrali dech a dobře organizovanou defenzívu hostí pokořili v 76. minutě, kdy Hrdý neměl nárok na přímý kop Matušoviče – 2:2. Hosté bojovali. V 79. minutě vytáhl domácí brankář Směták pěknou střelu Marka ze své šibenice. V 81. minutě přetlačil Matušovič v běžeckém souboji Hrdloviče, hlavičku Racka Hrdý vyrazil, ale střídající Trmal byl na pravém místě – 3:2. Přesto si hosté za snahu mohli odvézt bod. V 90. minutě však z jasné šance napálil střídající Drápela pouze domácího brankáře. Hostující trenér Tomáš Trucha nakonec viděl klíčové momenty dva, vyloučení Řepky a dobře zahraný trestný kop Matušoviče: „Cítíme, že jsme tady nějaké body mohli uhrát. Až do vyloučení jsme eliminovali zkušenou dvojici Racko, Matušovič. Měli jsme i několik přečíslení ve druhém poločase, ale bez finální přihrávky. Máme vhodné typy na brejky. Škoda vyrovnání z přímého kopu. Litujeme také toho, že se Drápelovi nepodařilo v samotném závěru alespoň vyrovnat."

BRANKY: 6. Racko, 76. Matušovič, 81. Trmal – 11. Řepka, 40. Výmola.

VAL. MEZIŘÍČÍ: Hrdý – Roupec, Hrdlovič (88. Mézl), Michálek, Vykydal – Marek, Plešek (66. Neuberger), Pászto (88. Drápela), Řepka, Lasovský (25. Holásek, 74. Macíček) – Výmola.

1. Havířov 2 2 0 0 6:3 6
2. Lískovec 2 1 1 0 6:3 4
3. Mohelnice 2 1 1 0 2:0 4
4. D. Benešov 2 1 1 0 4:3 4
5. L. Petrovice 2 1 1 0 3:2 4
6. Nový Jičín 2 1 1 0 2:1 4