V odvetné části se přetahovaly o vedení Bystřice pod Hostýnem s Provodovem, ovšem při aktuálním útlumu obou celků se do čela vyhoupl obhájce prvenství ze Spytihněvi.

SPYTIHNĚV – VIGANTICE 2:0 (2:0)

O vítězi utkání rozhodl už první poločas, v němž udávali tempo domácí. Hrálo se většinou na polovině hostí a rušné okamžiky byly vidět před valašskou brankou. V 8. minutě ještě pěknou střelu Ulmana gólman Blabla vyrazil na roh, ale o chvíli později poslal míč pohotově do sítě Horsák. Hosté se poprvé dostali do blízkosti branky soupeře po čtvrthodině hry, když po souboji u postranní čáry vybojovali rohový kop, k vážnějšímu ohrožení branku se však nedostali. Ve 20. minutě byl domácí Ulman faulován v šestnáctce, za což následoval pokutový kop, který proměnil Vávra. Dalšího gólu se diváci už nedočkali – Spytihněvští sice ještě jednou poslali míč do sítě, ale branka nebyla pro předchozí postavení mimo hru uznána. Po přestávce se Vigantičtí osmělili, zlepšili pohyb, ovšem jejich akce většinou končily na pozorné obraně soupeře. Domácí spoléhali na brejky, přičemž hned čtyřikrát Vigantice podržel jejich brankář Blabla. V závěru už se hrálo v poklidu, přičemž Spytihněvští se ziskem tří bodů vyšvihli na první místo v tabulce. Branky: 12. Horsák, 20. z pen. Vávra. Rozhodčí: Hladiš, 150 diváků. Spytihněv: Hájek – Chaloupka, Sedláček, Vávra, Večeřa, Barot, Němčák, Horsák, Hubinka, Klvaňa, Ulman. Střídali: Krejčí, Kašpar. Vigantice: Blabla – Kulišťák, Melichařík, Ondřej, Bolcek, Mohyla, Štreit, Matůš, Vokáč, Gálik, Mrhálek. Střídali: Křiva, Kožušník.

PROVODOV – 1. VALAŠSKÝ FC 3:4 (1:2)

Na těžkém terénu domácí zaspali začátek. Rožnované tak již po čtvrthodině hry vedli po brankách J. Maléře a Grygara 2:0! Provodovským se podařilo kontrovat v závěru půle, kdy se po standardní situaci prosadil Hlavňovský. Po změně stran začali mít navrch domácí a v 51. minutě z penalty srovnal Březík. Radost Provodova gradovala po hodině hry, kdy po sérii standardních situací strhl vedení na stranu domácích Beňo. Zdálo se, že utkání spěje z pohledu Provodova ke zdárnému konci, ale Valaši čtvrthodinu před koncem vyrovnali a v šesté minutě nastavení po rohovém kopu dokonce M. Maléřem strhli vítězství na svou stranu. Na svěřencích domácího kouče Josefa Raka byl v závěru znát středeční pohárový duel v Trnavě s Podkopnou Lhotou, síly na samém konci znatelně ubývaly. Branky: 44. Hlavňovský, 51. z pen. Březík, 61. Beňo – 15. a 75. Grygar, 6. J. Maléř, 96. M. Maléř. Rozhodčí: Březáček, 50 diváků. Provodov: Máčala – Hnilo, Josefík, Beňo, Gargulák, Březík, Hlavňovský, Malaník, Gottwald, Švach, Hellebrand. 1. Valašský FC: Majer – Žitník, Basel, Grygar, Bortl, Varga, Maléř J., Maléř M., Balejík, Ryl, Karban, Střídali: Viskupič, Vašut, Talpa.

BYSTŘICE P. H. – SLUŠOVICE 1:2 (1:2)

Domácí pokračují v nevýrazných výkonech a smůlu si vybrali i v zápase se Slušovicemi. Na těžkém terénu měli Bystřičtí od počátku převahu a po několika šancích se v 9. minutě po akci Třasoně střelecky prosadil J. Kotas. I další průběh zápasu měli domácí pod kontrolou a dobré příležitosti promarnil Samsonek. Slušovičtí o sobě dali vědět až ve 23. minutě, kdy málem potrestali nedorozumění soupeřových zadáků. Vyrovnání přišlo ve 40. minutě, kdy ze 40 metrů napřáhl Foltýn a na jeho střelu gólman Pavelka ani nereagoval – 1:1. S Bystřickými inkasovaná branka řádně otřásla, čehož hosté využili k tomu, aby o chvíli později zakončil kombinační akci Zbranek. Do druhé půle Bystřičtí nastoupili s cílem otočit skóre, ale jejich akce většinou vedené přes Třasoně končily na pozorně hrající obraně soupeře či v rukou gólmana. Hosté se většinou bránili, k vážnější akci se dostali až čtvrt hodiny před koncem, ale ani ta neskončila úspěšně. Utkání nakonec s dávkou štěstí hosté dotáhli do vítězného konce, domácí se dále trápí a nedokázali navázat na dílčí úspěch v poháru, kdy zvítězili v Hovězí. Branky: 9. J. Kotas – 40. Foltýn, 41. Zbranek. Rozhodčí: Růžička, 120 diváků. Bystřice p. H.: Pavelka – Kušík, Turček, Kotas J., Matějka, Sumec, Švrček, Dostál, Zapletal, Třasoň, Samsonek. Střídali: Juránek, Zehnálek. Slušovice: Juřík – Divoký, Polčák, Foltýn, Zbranek, Bednařík Mil., Polák, Elšík M., Bednařík Martin, Šimek, Rudolf. Střídali: Žůrek, Gajdůšek.

HOLEŠOV – O. N. VES 2:2 (0:0)

Zápas se zachraňující se Ostrožskou Novou Vsí měl stejný průběh jako předešlá utkání Holešova. Domácí měli duel dobře rozehraný a v závěru první půle měli dobré příležitosti Roubalík a po něm Uruba s Odstrčilíkem, ovšem hosty podržel svými zákroky gólman Hájek. Holešovským se po přestávce začalo více dařit v koncovce a v 51. minutě po akci Roubalíka vstřelil svůj první gól v přeboru Uruba. Když po hodině hry přidal druhý úspěch J. Křenek, zdálo se být vše hotové a hráči i diváci už počítali s třemi body. Vše bylo ale nakonec jinak. V 81. minutě hosté nečekaně zaútočili a na konci akce byl Galuška, který vsítil kontaktní gól. Holešovští hráči ale byli stále v klidu a nepřipouštěli si nějaké závěrečné drama. Štěstí se ale v závěru přiklonilo na stranu soupeře a v nastaveném čase vyrovnal Máčala. Branky: 51. Uruba, 61. J. Křenek – 81. Galuška, 92. Máčala. Rozhodčí: Kypr, 120 diváků. Holešov: Krejčí – Ohlídal, Odstrčilík, Charuza, Vávra, Roubalík, Sedlařík, Műnster, Křenek T., Uruba, Křenek J. Střídal: Olša M. O. N. Ves: Hájek – Kadaš, Veselý, Pokorný L., Šálek, Vařecha, Píštěk, Máčala, Silnica, Galuška, Straka. Střídal: Jurásek.

LUHAČOVICE – CHROPYNĚ 4:0 (1:0)

V první půlhodině viděla hrstka diváků nezáživný fotbal, hrálo se většinou mezi šestnáctkami a nudu občas narušil rychlými průniky hostující Pagáč. Skóre otevřel ve 42. minutě domácí Bernátek, který tečoval centrovaný míč do sítě hostí. Po přestávce přece jen šla úroveň hry nahoru zásluhou obou celků. Aktivněji začali Chropyňští a domácí obrana v čele s gólmanem Soukeníkem dvakrát tahala za záchrannou brzdu – po akci Pagáče a krátce nato spálil tutovku Zatloukal, který se netrefil z „pětky“. V 64. minutě tak udeřilo na druhé straně, když trestný kop zužitkoval L. Kovařík. Definitivní uklidnění domácích zajistila trefa L. Hrnčiříka po rohovém kopu čtvrt hodiny před koncem. V závěru poslal trenér Ďurďa na hrací plochu dorostence Š. Hrnčiříka s Kuncem a ti svou aktivitou byli dvakrát blízko ke gólu. To se nakonec podařilo Bernátkovi, který v 87. minutě pečetil vysoké vítězství Luhačovic. Branky: 42. a 87. Bernátek, 64. L. Kovařík, 78. L. Hrnčiřík. Rozhodčí: Houdek, 50 diváků. Luhačovice: Soukeník – Halda, Kovařík L., Červenka D., Kovařík P. Červenka O., Hrnčiřík L., Rejda, Bernártek, Lukáš, Polách. Střídali: Hrnčiřík Š., Kunc, Košárek. Chropyně: Gajdoš – Látal, Hošek, Buksa, Přidal, Pagáč, Lacina, Polášek, Zdražil, Zatloukal, Panáček.

KATEŘINICE – MORKOVICE 1:4 (1:1)

Začátek domácím vyšel jako ve snu. Již ve 3. minutě se na šestnáctce ideálně uvolnil kanonýr Jaroš a střelou k tyči nedal Svobodovi šanci – 1:0. Po odchodu zraněného Kuzníka se obraz hry změnil a Hanáci se chopili taktovky. Vyrovnání přišlo ve 26. minutě, kdy Valášek lobem přehodil vyběhnuvšího Petrnka – 1:1. Po půlhodině hry hostující Hladký nastřelil břevno domácí svatyně. Další tutovku hostům skvělým zákrokem zlikvidoval Petrnek. V závěru první půle se domácí přece jenom probudili, Úlehla ale svou šanci neproměnil a podobně se vedlo i Jarošovi. Ten ve 45. minutě v jasné šanci střílel těsně vedle. Druhý poločas začali domácí aktivně a hostující gólman musel likvidovat nebezpečnou malou domů vlastního obránce. V 52. minutě vyslal domácí Válek do uličky Úlehlu. Ten místo přihrávky před branku z úhlu střílel, ale mířil vedle. O tři minuty později domácího brankáře protáhl dělovkou Věžník, ale Petrnek byl pozorný. Stejně se mu dařilo po hodině hry, když vytáhl krásnou dělovku Valáška na břevno a dorážka šla nad. Brankář domácích byl v ohni střel a v 65. minutě si poradil i s Handlovým pokusem. Domácí dali o sobě vědět v 67. minutě. Kašpar napálil trestný kop z 18 metrů do zdi, odražený míč střílel Ondra, ale gólman hostů skvělým zákrokem zachránil. Zlom v zápase nastal v 69. minutě. Hosté poslali dlouhý míč na levé křídlo, kde zůstal zapomenutý Hladký. Ten křižnou střelou nedal Petrnkovi šanci – 1:2. Domácím ubývaly síly a jejich poslední pokusy udělat něco s výsledkem přišly v 75. minutě. Nejdříve Kotrla pálil zpoza šestnáctky nad a záhy brejk Jaroše zlikvidoval odvážným skokem brankář Svoboda. Závěr zápasu Hanáci zvládli skvěle. V 86. minutě si domácí obranu rozebrali do šroubku a Hanák namazal na malé vápno Majdovi – 1:3. Domácí mohli snížit o minutu později, ale Válek poslal hlavičkou krásný centr O. Kuzníka nad branku. Hřebík do domácí rakve zatloukli minutu před koncem střídající hráči. Krásnou přihrávku Veselého v poklidu za Petrnkova záda uklidil Hanák – 1:4. Oslabení domácí tentokrát tahali za kratší konec a soupeř si tři body zasloužil. Branky: 3. Jaroš – 26. Valášek, 69. Hladký, 86. Majda, 89. Hanák. Rozhodčí: P. Šťastný, 80 diváků. Kateřinice: Petrnek – Zubík, Olšák, J. Kuzník (14. O. Kuzník), Ondra – Zetek, Kotrla, Válek, Kašpar – Úlehla (67. Peredarjuk), Jaroš. Morkovice: M. Svoboda – Vymazal, Štěpánek, Bleše, J. Svoboda – Věžník (73. Hanák), Handl, Majda, Hlaváček (78. Šimčík) – Valášek, Hladký (82. Veselý).

NEDAŠOV – FC VSETÍN 3:2 (2:1)

První půle souboje mužstev z chvostu tabulky vyzněla lépe pro domácí. V nervózním ovzduší, kdy hlavní rozhodčí Mejzlík rozdal v první půli pět žlutých karet, začali lépe domácí – ve 12. minutě se prosadil Jaroslav Fojtík. O chvíli později mohl přidat další branku Holba, ale z malého vápna se neprosadil. Po půlhodině hry se vyznamenal domácí gólman, který zlikvidoval tutovku hostujícího Nikoléna. Ve 37. minutě se opět střelecky prosadil Jar. Fojtík. Hosté ale ještě před odchodem do šaten stačili vstřelit kontaktní gól Muchou. Po přestávce Vsetínští rychle srovnali Čumou, ale Nedašov čtvrt hodiny před koncem opět Jaroslavem Fojtíkem dal vítězný gól. Hra ve druhé půli byla neurovnaná, na hrací ploše bylo více nervozity, a tak oba celky dohrávaly bez dvou vyloučených hráčů. Branky: 12., 37. a 77. Jar. Fojtík – 44. Mucha, 47. Čuma. Rozhodčí: Mejzlík, ČK: Holba, L. Novák – T. Němec, Suchocký, 250 diváků. Nedašov: Fojtík R. – Holba, Novák M., Novák Jar., Fojtík A., Cícha, Kolínek , Fojtík Jiří, Fojtík Jar., Novák D., Novák L. Střídali: Macháč, Novák P., Vaněk. FC Vsetín: Kubín – Nikolén, Němec N., Orság, Němec T., Kamas A., Kamas M., Mucha, Pavlinec, Šuška, Čuma. Střídali: Lukáč, Suchocký.

HLUK – VEL. KARLOVICE 0:0

Na těžkém terénu, který byl na hranici regulérnosti, se v první půli ani jeden z celků gólově neprosadil. Podmáčené hřiště ztěžovalo jakoukoli snahu o kombinaci. Domácí se tak snažili ohrožovat brankáře Sedláka alespoň střelami zdálky, soupeř pro změnu podnikal jednoduché rychlé brejky. Jako první zahrozili hosté, ale střílený centr Píška zlikvidoval Fojtík. Na druhé straně dalekonosná střela O. Machaly jen těsně minula cíl. I druhá půle měla stejný obraz. Střely domácích zpoza šestnáctky šly vedle nebo byly zblokovány dobře bránící obranou. Karlovičtí hrozili z brejků, ale ani z jednoho se do šance nedostali. Nejblíže ke gólu byli Karlovičtí Orságem, který v 83. minutě hlavičkou mířil jen do břevna. Rozhodčí: Vrána, 50 diváků. Hluk: Fojtík – Machala A., Machala J., Dufka, Zalubil O., Rybnikář, Zalubil M., Machala O., Hlaváček, Minařík, Šimčík. Střídali: Bochánek, Radoch, Jurásek. Vel. Karlovice: Sedlák – Kocurek, Ondřejka, Haničák, Mikula, Píšek, Vašut, Jurajda, Štuler, Orság, Vrážel. Střídal: Maliňák.

1. Spytihněv 25 14 7 4 62:30 49
2. Provodov 25 14 5 6 48:31 47
3. Bystřice p. H. 25 14 2 9 38:27 44
4. Hluk 25 12 7 6 34:22 43
5. Slušovice 25 13 2 10 42:33 41
6. Morkovice 25 12 2 11 41:45 38
7. Holešov 25 11 4 10 44:42 37
8. Luhačovice 25 10 5 10 42:36 35