1.A TŘÍDA

JUŘINKA – LUKOV 2:0 (2:0)

Domácí fotbalisté si zcela po zásluze připisují tři body a nebýt střelecké zbrklosti – tak si mohli i vylepšit skóre. Na hostech z Lukova bylo sympatické, že nepřijeli bránit. V poli hráli více než rovnocennou partii, ale před brankou zahrozili jednou. Domácí začali aktivně a již ve 13. minutě zamířil z hranice šestnáctky do šibenice Škařupa – 1:0. První branka mu dodala elánu a za dalších dvacet minut se samotný střelec ocitl ve třech jasných šancích. Ani jednou nebyl úspěšný. A tak se ve 43. minutě proměnil v nahrávače. Posadil přesný centr na hlavu dlouhána Zetochy a bylo to 2:0. V poslední minutě první půle domácí podržel dvěma skvělými zákroky brankář Ivo Petrnek. Centr hostujícího Macíka hlavičkoval v jasné šanci T. Teplý, ale Petrnek vyrazil. Následovala dorážka Šumšaly, ale domácí gólman čaroval. Druhý poločas zahájili hosté aktivně, ale jejich hra končila na pozorné obraně, skvěle dirigované Štěpánem. To útoky Juřinky pokaždé zaváněly brankou. V 60. minutě poslal před branku střílený centr Šnajdr, Škařupa na míč nedosáhl. O pět minut později Zetocha hlavičkou prodloužil do brejku Škařupovi. Ten se elegantně zbavil obránce, gólmanovi udělal kličku, ale prázdnou branku nepochopitelně minul. Pohledný fotbal pokračoval, ale šance měli pouze domácí. V 75. minutě poslal před branku přízemní centr Zetocha. Škařupa mohl zakončit, ale ještě přihrál na malém vápně Strnadovi. Jeho „váhačku“ stačili obránci zblokovat. Deset minut před koncem po akci Strnada střílel sám před brankářem Šnajdr, ale trefil jen jeho nohy. Juřinka vyhrála zcela zaslouženě, neboť celý zápas měla pod kontrolou.

BRANKY: 13. Škařupa 1:0, 43. Zetocha 2:0.

SESTAVA JUŘINKY: I. Petrnek – Horák, Štěpán, Konvičný, Vaněk – Strnad, Bartoň, Varga (73. Žilinský), Šnajdr – Zetocha (90. Kovář), Škařupa (80. Burda).

LIDEČKO – BRUMOV B 1:2 (0:1)

Lidečko se trápí střelecky a vedení klubu po další domácí porážce bije na poplach. Pro příští kolo můžeme očekávat příchody nových forvardů. Hosté měli výborný úvod utkání a již v 6. minutě potrestal chybu domácí defenzívy Řehák – 0:1. Do 20. minuty se ještě dvakrát třepetalo břevno za domácím brankářem Martinkou. Lidečko se probudilo ve 25. minutě, kdy do brankové konstrukce mířil lobem Tomáš Fojtík. V 73. minutě bylo vyrovnáno. Odražený míč po trestném kopu Jana Novosada napálil z dvaceti metrů nechytatelně do sítě Richard Kulíšek – 1:1. V 79. minutě viděl Zvoníček vyběhnutého Martinku a nechytatelným lobem ho podruhé pokořil – 1:2. Lidečko minimálně na bod mělo. Ale v závěru šel trestný kop Jana Novosada těsně vedle a hlavička Radka Číže z dobré pozice nad.

BRANKY: 6. Řehák 0:1, 73. Richard Kulíšek 1:1, 79. Zvoníček 1:2.

HUTISKO – D. BEČVA 2:1 (0:0)

Domácí potřebovali před čtyřmi stovkami diváků pokořit vedoucí celek z tabulky a sousedního rivala, aby zaznamenali první bodový zisk v sezoně. V prvním poločase to byl pouze průměrný zápas, ale z většího držení míče byli nebezpečnější domácí. V 11. minutě předvedl dobrý zákrok Rauscher proti trestnému kopu Maruchniče. Ve 14. minutě selhal po centru Macíčka zcela volný Škopek a minul branku. V 16. minutě neudržel Rauscher střelu Maruchniče, ale dorážející Kulišťák netrefil zblízka branku. Až ve 20. minutě dala o sobě vědět pasivně hrající Bečva. Po standardce Ladislava Šeny hlavičkoval nad Adamec. Ve 38. minutě rozjel protiútok hostí Paprskář, Josef Vojkůvka trefil Horáka a dobíhající Adamec přehodil nejen domácího brankáře, ale také branku. V 51. minutě dostal hosty psychicky do kolen moment, kdy domácí Roman Křenek fauloval v pokutovém území Josefa Vojkůvku, ale píšťalka hlavního arbitra zůstala němá. V 54. minutě byl faulován Maruchnič a Petr nachytal Rauschera z přímého kopu trošku na hruškách – 1:0. Gólový mohl být volej Maléře v 56. minutě, ale vyrovnání neznamenal. V 62. minutě dostal moře prostoru David Mikulenka, z osmnácti metrů zamířil zcela přesně k tyči – 2:0. Hosté šli alespoň za čestným úspěchem. V 75. minutě trefil Jaroslav Šena, do té doby na hřišti zcela neviditelný, po centru Adamce hlavou tyč. V 86. minutě skončila v Horákově síti tečovaná střela Maléře, ale drama do závěrečný minut neznamenala – 2:1.

BRANKY: 54. Petr 1:0, 62. David Mikulenka 2:0, 86. Maléř 2:1.

LŮŽKOVICE – HRACHOVEC 3:1 (1:0)

Hrachovec představil novou posilu, z Valašského Meziříčí hostujícího Miroslava Sováka, ale ani ten štěstí hostům nepřinesl. Domácí byli kombinačně a technicky vyzrálejším celkem. Ve 21. minutě zaplula do sítě Vajglovy branky tvrdá střela z přímého kopu z dobrých pětadvaceti metrů – 1:0. Ve 35. minutě vychytal po centru Melichaříka domácí brankář hlavičku Kabeláče a z následného rohu hrozil Miroslav Sovák. Hosté přežili ještě jednu šanci domácích ze 44. minuty a šli do kabin pouze s jednobrankovým mankem. Hned úvod druhé půle Hrachovec dokonale prospal a inkasoval střelou z voleje pod břevno. V 70. minutě to bylo z dalšího trestného kopu 3:0 a bylo rozhodnuto. Závěr patřil hostům. Po akci Fabiána s Kabeláčem se trefil s pomocí tyče Libor Vrána – 3:1. Následnou šanci Radka Vajgla vykopávali domácí obránci z brankové čáry. Úplný konec utkání uzavřel jeden z efektivních zákroků Vladimíra Vajgla v hostující brance.

BRANKA HRACHOVCE: 80. Libor Vrána 3:1.

P. LHOTA – VIDČE 4:0 (0:0)

Až do 60. minuty utkání hrálo Vidče se svým soupeřem vyrovnanou partii a drželo v Trnavě bezgólový stav. Poté však byli za vzájemnou potyčku vyloučeni jeden z domácích hráčů a hostující Milan Drda a herní koncepce hostí se rozpadla. Byť se hrálo se sníženým, ale stejným počtem hráčů na obou stranách, tak góly padaly pouze do sítě hráčů ze Sahary. A byly plné čtyři. Konečný debakl rozhodně neodpovídá celkovému průběhu utkání.

V. KLOBOUKY – ZUBŘÍ 2:0 (0:0)

Hosté i bez svého trenéra Neráda, který dohlížel na tenisový rozvoj své ratolesti na jednom z turnajů nesehráli v Kloboukách špatný zápas. Ve 25. minutě po faulu na unikajícího Šusťáčka měli dokonce výhodu pokutového kopu. Michal Navrátil s ní ale naložil prachbídně a poslal míč slabou střelou přímo do rukou brankáře. Zatímco první poločas drželi hosté domácí na dostřel, po přestávce už byla převaha Klobouk jasná. Zubří stanovilo taktiku bránění výsledku na 0:0, a to se většinou ve fotbale nevyplácí. A přišly chyby. U první branky selhal u lajny Pavlíček a Barabáš neměl na následnou střelu ze vzdálenosti penaltového puntíku šanci zareagovat – 1:0. Vedení a zasloužené tři body potvrdili domácí po dlouhém nákopu, kdy chyboval Hejný a Barabáš jen mohl sledovat, jak lobovaný míč míří podruhé za jeho záda – 2:0.

Další výsledky: Vlachovice – Příluky 1:0