Odchovanec bečvanské kopané prošel fotbalovými mládežnickými kategoriemi v Rožnově pod Radhoštěm. „Byl jsem sice dvakrát v letních kempech ve Zlíně a Olomouci, ale nakonec jsem jako mládežník hrál v Rožnově. Kromě Rožnova jsem působil také v domovské Prostřední Bečvě a rád vzpomínám na vydařené sezony, kdy jsem dával i 30 branek za rok. A to jsem začínal jako brankář," usmívá se Lukáš Křenek starší a přidává zajímavou vzpomínku z mládežnických kategorií. „Nezapomenu, že jsem chytal za okresní výběr Vsetína a vyhráli jsme republikový turnaj v Roudnici nad Labem. Cením si i titulu nejlepšího střelce Rožnova v některé z žákovských a dorosteneckých sezon," představuje se v rubrice Hvězda víkendu Lukáš Křenek starší.

Na Prostřední Bečvě ho mezi dospělými sice bývalý trenér Jan Juroška stavěl na kraj zálohy, postupně však přešel do útoku. „Hrával jsem s Radkem Pečivou, který ale musí na operaci kotníku, a tak nyní válíme s kolegou Lukášem Křenkem mladším. Nejsme příbuzní, je to jen shoda jmen. Jsem starší. Často nám nejen novináři připisují naopak nebo nepřesně branky, ale letos se nám daří. Oba jsme na dvouciferném počtu přesných zásahů," pochvaluje si solidní sezonu kanonýr Prostřední Bečvy.

Kelečské Sršně sestřelil Lukáš hattrickem a po zápase hodně děkoval svému spoluhráči. „Nebyl to nic moc fotbal. Hlavní zásluhu na mých brankách má Patrik Kubáň, který mi na všechny tři přihrál," poslal díky střelec Prostřední Bečvy.

O ambicích svého klubu, který se pohybuje na špici okresního přeboru, má 24letý fotbalista jasno. ´Jeho klub má sice v posledních zápasech trošku výkyvy, nicméně i přes nečekané výpadky se stále drží na špici okresního přeboru, momentálně s dvoubodovým náskokem na Střítež nad Bečvou. „Chtěli bychom postoupit. Jenže rozdáváme body hlavně doma a proti slabším soupeřům vůbec nehrajeme dobře. Navíc nám šlape na paty skvěle hrající Střítež, to je další komplikace," rozebírá útočník situaci v boji o postup do 1. B třídy. Ke škodě Prostřední Bečvy je i nedobrá situace v kabině. „Mám z toho nyní špatné pocity. Nefunguje nám komunikace mezi mladšími a staršími hráči. Na zápas s Kelčí B nedošel Pavel Kysučan a já doufám, že to není trvalý stav," přeje si Lukáš Křenek starší.

Produktivní útočník přiznává, že jej určitě nemine platba do kabiny za hattrick, který nasázel kelečským Sršňům. „Za hattrick dáváme do kasy metaxu nebo myslivce, takže to musím vyřídit," směje se Lukáš a zároveň přidává ideální variantu, jak by podle něj měl probíhat závěr sezony v podání Prostřední Bečvy. „Dosud nikdy nepostupoval a nezvedl nad hlavu žádný pohár, ideální by tedy bylo udržet první místo. K pětatřicátým narozeninám jsme našemu trenérovi dali tři litry metaxy a doufáme, že když ten postup vykopeme, že nám pohár tímto oblíbeným nápojem sám na konci sezony naplní. O motivaci máme tak postaráno," směje se Lukáš Křenek starší.

Bude ještě zajímavé, kdo z dvojice Prostřední Bečva, Střítež se podívá do 1. B třídy. Možná to bude přetahovaná do konce, kterou budou dirigovat ostrostřelci. Jak hvězda tohoto víkendu Lukáš Křenek starší, tak neudržitelný střítežský špílmachr Oldřich Malý. Valašský fotbalový fanoušek se má na co těšit. Jedno je totiž jisté – bude padat hodně branek.

Autor: Martin Němec