Osmapadesátiletý sportovec z Branek u Valašského Meziříčí se v sobotu 11. prosince ve sportovní hale v Janové pokusí o desetihodinový maratón v žonglování s malým míčem. Pokus o jeho v pořadí už 21. světový rekord zapsaný v Guinessově knize rekordů začne v 8 hodin a předpokládaný konec je v 18 hodin.

Kromě standardního fotbalového míče, se kterým prožil celou svou sportovní kariéru, se bude tentokrát rekord točit především kolem různých speciálních čísel. „Budu pracovat i s menšími míči, což je mnohem složitější, než s klasickým fotbalovým. Na rekordu nebudou chybět ani speciální prvky, která jsem ještě nikde nepředváděl,“ prozrazuje sportovec, jenž má kořeny v Řecku.

Bursas Charalambos se k pokusu o světový rekord vrací po dvouleté odmlce. Jako vždy musel projít tvrdou každodenní přípravou, kterou zpestřily exhibice či tréninky s Janem Kreplem, vsetínským mladíkem, jenž je mistrem ČR ve freestyle fotbalu. „Přípravě jsem jako vždy obětoval maximum. Cítím se v pohodě a na rekord se těším,“ ujišťuje nejlepší český hlavičkář.

Světový rekord, který by v případě úspěchu byl již 21. v jeho kariéře, bude mít tentokrát speciální věnování. „Pokud se všechno podaří a vyjde to, jak má, rád bych rekord věnoval fotbalistům Valašských Příkaz a jejich fotbalové ikoně Lukáši Vaculkovi,“ dodal Bursas Charalambos.