„Poslední kvalifikační utkání jsme odehráli v Čechách, a proto jsem rád, že se opět můžeme ukázat i na Moravě,“ těší trenéra českého týmu Karla Radu.

Češky ukončily kvalifikaci o postup na mistrovství světa na třetím místě, soupeřkám patřilo páté místo ve skupině. „Slovensku kvalifikace výsledkově nevyšla, ale je to dobrý tým, řekl bych na naší úrovni. Většina hráček nastupuje v zahraničních klubech, nebude to jednoduchá zkouška, očekávám kvalitní test pro nás,“ uvedl Rada.

Známý trenér bude šetřit některé opory, v přípravných zápasech dá prostor i méně vytíženým hráčkám. „Máme prostor pro širší kádr, aby se nám holky mohly ukázat v dobrém světle. Postupně nám začíná příprava na další kvalifikaci ME 2021, která startuje v příštím roce, teď v listopadu očekáváme los,“ dodal trenér Karel Rada.

V nominaci české ženské reprezentace jsou také hráčky Slovácka. Kromě dvacetileté brankářky Barbory Růžičkové se ve dvojzápase se Slovenskem mohou ukázat také Kristýna Janků s Markétou Klímovou.

V neděli dopoledne, před odvetným duelem žen, se v rámci oslav stého výročí vzniku Československa uskuteční i utkání internacionálek České republiky a Slovenska. Utkání hostí stadion v Hulíně a bude mít charitativní podtext, jelikož se hraje na podporu malé Evičky Eidernové, neteři bývalé hráčky Karoliny Lhotové.

Program české reprezentace na Moravě:

Ve čtvrtek 4. října: Česká republika - Slovensko (Staré Město, 15)

V neděli 7. října Česká republika - Slovensko (Kroměříž, 16)

Utkání internacionálek:

V neděli 7. října: Česká republika - Slovensko (Hulín, 10)