Okresní přebor Vsetín

Poličná – Lhotka 5:0 (2:0)

Domácí Poličná pod tlakem výsledků z minulého a aktuálního kola věděla, že musí v utkání zvítězit a podle toho do něj taky vstoupila. Hned ve 3. minutě proměnil samostatný průnik z levé lajny Radek Kapusta a bylo to 1:0. Pak měli domácí ještě další šance, ale ty nedokázali proměnit a na přibližně deset minut převzala tempo zápasu snaživá Lhotka a vypracovala si i ona dvě příležitosti. Poličná byla ale i nadále nebezpečným týmem a hrozila z rychlých protiútoků. Ovšem neúspěšně. Až v 25. minutě ideálně našel Matěj Šedý před prázdnou brankou Kubu Kapustu a ten se nemýlil - 2:0. Poté domácí začali opět být dominantní, ale ať už ze hry nebo především z kvalitně zahraných standardních situací nedokázali skóre navýšit. A že těch šancí bylo požehnaně.

Do druhé půle vstoupila Poličná opět aktivně a nechtěla dát hostům šanci na nadechnutí. Nejprve spálili dvě jasné příležitosti, než dokázali využít dvě situace z křídelních prostorů, které proměnili prvně důraznou střelou Petr Bártek a chvíli po něm hlavou Tomáš Marek. Poté to domácí tým prostřídal, změnil rozestavení, ale ani to nic neubralo na jejich dominanci a než Patrik Květoň zvýšil na 5:0 v 80. minutě, dokázali spálit dalších pět brankových příležitostí. Do konce zápasu pak měli hosté jednu šanci po střele z protiútoku zpoza vápna, ale minuli bránu. Domácí si vypracovali ještě několik nadějných příležitostí, ale nedokázali již nic proměnit, a tak utkání, které příznivce domácích, jichž bylo opravdu požehnaně, muselo bavit, skončilo možná i ke spokojenosti hostů pouze 5:0. „Dnes jsme bavili naše fanoušky. Neměli jsme v utkání žádná hluchá místa a hráli neustále dopředu. Měli jsme tolik šancí, že jsme mohli vyhrát klidně 15:0," dodal k utkání trenér Poličné Marek Vala.

Branky: 3. Radomír Kapusta, 29. Jakub Kapusta, 56. Petr Bártek, 60. Marek, 80. Květoň.

Jarcová – Střítež 1:5 (1:2)

Mladý celek domácích musel sklopit hlavu před zkušeným kárem hostí. Projevilo se to hlavně v zakončení a trestání individuálních chyb. „Předvedli jsme dnes hrubé chyby v obraně, které soupeř zkušeně potrestal. Střítež byla hratelná, ale hostující hráči ukázali své zkušenosti a vyspělejší mentalitu než naši mladí kluci. Proto Střítež po zásluze vyhrála. My se musíme soustředit na další zápasy a hlavně bodovat se soupeři, kteří jsou v tabulce kolem nás," řekl po utkání trenér poražené Jarcové Michal Gromus. „My jsme dnes splnili povinnost. Jednoznačně jsme soupeře přehráli. Mohli jsme mu dát i osm, devět branek. Jarcová zaujala pouze tím, že předvedla velmi tvrdou hru. Několik zákroků bylo na červenou kartu, ale rozhodčí na to nebral zřetel," dodal trenér Stříteže Josef Baláž.

Branky: 29. Bartošák – 9. Michalák, 43. Vavruša, 47. a 59. Slavík, 86. Telecký.

Bynina – Huslenky 7:3 (3:3)

Huslenky sice měly vynikající úvod zápasu, ale ve druhém poločase na kvalitu Byniny nestačily. „Soupeř nás v úvodu zaskočil po chybě v defenzívě a po sporně nařízeném pokutovém kopu. I za nepříznivého stavu jsme věděli, že na Huslenky máme, a že můžeme zápas otočit. Důležité bylo, že i když nám Huslenky daly branku do šatny, ještě jsme to stihli srovnat. Po přestávce jsme ukázali sílu, že tento tým umí zápasy otáčet a jasně jsme si dokráčeli k vysoké výhře. Musím dnes pochválit Marka Neubergera. Sice nedal branku, ale připravoval spoluhráčům šance. Po delší době nám zahrál střed zálohy ve složení Kelnar, Plešek. ten dal hattrick. Opět nás držela také opora Bartecký. Sedm branek je pro Huslenky krutým výsledkem," dodal k utkání trenér a manažer Byniny David Kelnar.

Branky: 24. a 63. Bartecký, 36. Novák, 45., 73. a 76. Plešek, 79. Rosenkranc – 7. Labaj, 10. a 44. Helis.

Utkání Krhová – Horní Bečva, Choryně – Jablůnka, Nový Hrozenkov - Halenkov a Val. Bystřice – VKK B byla odložena pro nezpůsobilý terén.

1. Halenkov 17 13 0 4 61:25 39 1 1
2. Poličná 18 14 0 4 46:21 39 3 0
3. Bynina 18 13 0 5 48:29 38 4 3
4. Choryně 17 11 0 6 54:24 34 0 1
5. Střítež 18 11 0 7 38:30 34 2 3
6. Horní Bečva 16 9 0 7 38:17 30 1 4
7. Valašská Bystřice 16 9 0 7 38:34 25 3 1
8. Krhová 16 7 0 9 38:47 22 0 1