DIVIZE E

PŘEROV – VAL. MEZIŘÍČÍ 2:4 (0:1)

Fotbalisté Valašského Meziříčí dali nejlepším možným způsobem zapomenout na poslední zápasy bez bodů. Ve středeční dohrávce v Přerově po výborném výkonu vyhráli, a to i přesto, že od 30. minuty hráli v deseti! Po předchozí porážce v Kravařích tak druhý zápas nového kouče Tomáše Truchy mna lavičce Meziříčí skončil úspěšně.

Ve 28. minutě dostal dobře hrající hosty do vedení Marek, který dostal do Štreita míč za obranu, přehodil si míč z levé na pravou a zacílil naprosto přesně – 0:1. Ve 30. minutě posoudil hlavní rozhodčí zákrok Maliny na hranici pokutového území jako zmaření jasné brankové příležitosti a Meziříčí šlo do deseti. Po přestávce očekávali hosté velký tlak domácích. Ten přišel, ale hostující brejky byly smrtící. V 50. minutě se krásně z voleje na zadní tyč trefil opět Marek – 0:2. V 68. minutě rozjel další kontr Výmola a zakončil ho placírkou ala Thierry Henry – 0:3. Pak se Přerov dostal do zápasu. Během jedenácti minut snížil na 2:3, ale hostujícímu trenérovi Truchovi se povedlo střídání. Na hřiště přišel zkušený Horák a sám po individuální akci přes tři protihráče v 84. minutě upravil na konečných 2:4. Po víkendové porážce v Kravařích, která byla premiérou pro nového kouče Tomáše Truchu, tak už jeho druhý duel na lavičce Valachů skončil podle představ. „Chtěli jsme napravit dojem z nevydařeného zápasu z Kravař a ukázat, že tento tým má stále tvář a charakter. To se nám plně podařilo. Cením si třech bodů i proto, že jsme hráli podstatnou část zápasy o vyloučeného hráče," hodnotil vítězná duel trenér Valašského Meziříčí Tomáš Trucha.

Branky Val. Meziříčí: 28. a 50. Marek, 68. Výmola, 84. Horák. Val. Meziříčí: Štěpán – Švajda, Michálek, Malina, Kuzník – Sviták, Tomáš Kundrát – Marek (90. Kováč), Štreit, Capil (85. Macíček) – Výmola (78. Horák).