1. B TŘÍDA

H. LIDEČ – JANOVÁ 5:0 (2:0)

Domácí zvládli první zápas naděje na jedničku. Janová, která je také bezprostředně ohrožena sestupem jim to triviálními chybami dost ulehčila. V prvním poločase pomohly Horní Lidči dvě slepené branky. Ve 20. minutě se trefil hlavou kanonýr Trčka a o dvě minuty později Surovec – 2:0. Po přestávce se obraz hry nezměnil. Domácí pálili ostrými, Janová dělala komparz. V 51. minutě se prosadil střídající Trochta a v 58. minutě se podruhé trefil Trčka – 4:0. Gólovou rukavici utržil Tatran v 83. minutě, kdy mu pátou branku na cestu přibalil Petrušek – 5:0.

BRANKY: 20. a 58. Trčka, 22. Surovec, 51. Trochta, 83. Petrušek.

HUTISKO – HRACHOVEC 3:2 (3:0)

Domácí se na favorita vytáhli a v prvním poločase vytěžili z minima maximum. Radim Vokáč čistým hattrickem poslal Hutisko do kabin s luxusním tříbrankovým náskokem. Jeho zakončení po rychlých nábězích ukázala jednoduchost fotbalu. Vedoucí celek tabulky se probudil po přestávce. Hned v 51. minutě dorazil Ondruch šanci Orsága. V 71. minutě ukázal gólový čich Bína a přehodil vybíhajícího brankáře – 3:2. Hosté v pěkném ofenzivním zápase sahali po bodu. Jenže v 85. minutě Nečasův přímý kop z dálky jen lízl břevno domácí branky.

BRANKY: 11., 24. a 40. Radim Vokáč – 51. Ondruch, 71. Bína.

HOVĚZÍ – JABLŮNKA 0:0

V první půli moc fotbalové krásy k vidění nebylo. Oba týmy trápila především nepřesná rozehrávka. První vážnější šanci měli domácí, když z obrovské dálky napřáhl Tomáš Juřica. Jeho střela však orazítkovala pouze konstrukci branky. Jednu velkou šanci měli i hosté z Jablůnky. Jeden z hráčů postupoval ze strany sám, brankář však zmenšil střelecký úhel a jeho střelu zneškodnil. Ve druhé půli už byl k vidění lepší fotbal. Další velkou šanci měl Juřica, ale jeho dělovku brankář Jablůnky vyrazil. Domácí Martin Hromada poté z přímého kopu orazítkoval spojnici branky hostů. Chvilku nato měla obrovskou šanci Jablůnka, když tečovaná střela z přímého kopu mířila těsně vedle tyče domácích. Poté to po rohovém kopu zkoušel hlavou Zádilský, brankář hostů byl však opět na místě. V samotném závěru to ještě dvakrát zkoušel hráč Jablůnky Aleš Vyškovský, jeho pokusy se však domácí obraně podařilo zablokovat. Utkání tak skončilo spravedlivou bezbrankovou remízou.

RATIBOŘ – F. LHOTA 3:4 (1:0)

V Ratiboři to byla fotbalová přestřelka. Ve 25. minutě chytil domácí brankář Navrátil hlavičku Bambucha. V 31. minutě chytil hostující brankář Kolínek penaltu Galetkovi, ta byla nařízena po nedovoleném zákroku na Barčáka. V 38. minutě si na centr Lukáše nejvýše vyskočil Barčák a zavěsil – 1:0. Hned po přestávce hosté srovnali. Chmela namazal před prázdnou branku Matušincovi – 1:1. V 63. minutě se z otočky trefil Bambuch a hosté skóre pohnuli na svou stranu – 1:2. V 72. minutě vyrazil Navrátil přímý kop Mňačka přímo ke Kindlovi – 1:3. V 73. minutě oslabil domácí svým vyloučením po druhé žluté kartě Galetka. V 82. minutě zahrávali domácí nepřímý volný kop uvnitř pokutového území soupeře a Olšák zápas zdramatizoval – 2:3. Závěr orámoval další dvě penalty. V 87. minutě byl faulovaný Chmela a sám postižený přidal čtvrtou branku Francovky – 2:4. V 89. minutě po faulu na Daňu už jen snížil z další penalty Olšák na konečných 3:4.

BRANKY: 38. Barčák, 82. a 89. Olšák – 46. Matušinec, 63. Bambuch, 72. Kindl, 87. Chmela.

LIDEČKO – VAL. POLANKA 1:3 (1:1)

Ještě než odstartovalo derby mezi Lidečkem a Valašskou Polankou, uctili aktéři utkání minutou ticha památku zesnulého Robina Polácha. V samotném úvodu zkoušel zaskočit domácí Filip Maček, jeho hlavička po centru Hromady skončila v moci brankáře Chromíka. Lidečko však nedopustilo, aby jej soupeř zatlačil a rychle srovnalo tempo. Nepříjemný moment nastal v 10. minutě, Filip Maček se ve snaze hlavičkovat centrovaný míč střetl s brankářem Chromíkem, oba však po ošetření pokračovali ve hře. Hosté následně ohrozili Chromíka dvěma pokusy, nejprve to zkoušel Gergela, Chromíka překonal, ale míč si našel cestu mimo bránu. Následně se do zakončení dostal Maršálek, ale domácí strážce brány byl proti inkasování. Lidečko se dostalo do příležitosti ve 30. minutě a na rozdíl od svého soupeře ji zužitkovalo, přesnou nahrávkou vyzval Aleš Číž svého spoluhráče Žídka, a ten dostal svůj tým do vedení – 1:0.

Domácí byli rázem aktivnější, ve 33. minutě měl slibnou příležitost Číž, ale jeho pokus z malého vápna zastihl připraveného Kolínka. Polančanům se povedlo srovnat ve 39. minutě, Maršálek vybojoval míč pro Řezníčka, a ten střelou z první prostřelil Chromíka, následně si polanský útočník sundal dres, aby symbolickým tričkem uctil památku svého spoluhráče Polácha, to byl emotivní moment utkání – 1:1. Po první půli tedy platil vyrovnaný stav. Druhý poločas přinesl změnu v brankovišti Lidečka, Chromíkovi se nespíš ozvalo zranění ze střetu s Filipem Mačkem a do brány nastoupil Bronislav Hyžák. Z kraje druhé půle byli aktivnější hosté, ale do šancí se dostávali velmi těžko. Slibný pokus přišel v 56. minutě, rychlý protiútok zakončoval Maršálek, jeho rána šla mimo, ale míč ještě zachytil Řezníček pro Davida Mačka, který ale na Hyžáka nevyzrál. Domácí se však ubránili náporu hostů a obraz hry se začal přelévat. Největší příležitost Lidečka přišla v 72. minutě, kombinaci započal Vojtěch Ryza a přes Žídka se dostal míč na zcela osamoceného Radka Číže, jeho šanci však Kolínek zneškodnil. Později se tento okamžik ukázal jako klíčový, protože přišla 83. minuta. Nejprve Gergela dostal míč před bránu domácích a připravil šanci Filipu Mačkovi, jeho pokus z brankové čáry vykopl domácí obránce a následoval rohový kop, po němž se znovu prosadil Řezníček – 1:2. Ihned po rozehrávce přišla pro domácí studená sprcha. Lukáš Trčka poslal míč do úniku Gergelovi a zkušený záložník zamířil přesně, čímž definitivně zajistil export tří bodů do fotbalového nebe Robinu Poláchovi.

BRANKY: 30. Žídek – 39. a 83. Řezníček, 84. Gergela.

LHOTA U VS. – ZAŠOVÁ 1:1 (0:0)

Domácí za celý zápas kopali 22 rohů, ale spasit je musel až v poslední minutě zápasu brankář Jiří Špalek. V domácí sestavě se objevil znovu angažovaný střelec Marcel Beňo, který se prezentoval v prvním poločase dvěma nebezpečnými hlavičkami. Hosté úporně bránili a po hodině hry se dočkali. Na odražený míč si počkal Chlevišťan a z dvaceti metrů prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Už to vypadalo, že si hosté odvezou tři body, ale fotbalová spravedlnost odměnila domácí za snahu tím nejkrásnějším dárkem. Na poslední roh zápas si naběhl brankář Jiří Špalek a hlavičkou do šibenice srovnal na 1:1.

BRANKY: 90. Špalek – 60. Chlevišťan.

VAL. PŘÍKAZY – CHORYNĚ 6:1 (3:0)

Domácí favorit rozstřílel neškodného soupeře, který působil odevzdaně. Zápasu kraloval Lukáš Vaculka, který střílel i nahrával. Pomohl tak k hattricku Lukáši Gargulákovi. Hned ve 2. minutě nahrával Vaculka pod sebe a Gargulák otevřel skóre – 1:0. V 16. minutě faulovala hostující obrana v pokutovém území Františáka a Gargulák penaltu proměnil na 2:0. V 38. minutě našel Vaculka přesně Františáka a ten zvyšoval na poločasových 3:0. Domácí nesundali nohu z plynu ani ve druhém poločase. V 59. minutě si za obranu naběhl na přesný pas Lukáš Gargulák a dokončil svůj hattrick – 4:0. V 84. minutě to vzal na sebe Vaculka a také on si vstřelil branku – 5:0.

V 87. minutě se po nedorozumění dvojice Strnad, Ptáček dočkal Landa – 5:1. Tenisový výsledek dokonal svou druhou brankou v zápase v poslední minutě Lukáš Vaculka – 6:1.

BRANKY: 2., 16. a 59. Gargulák, 84. a 90. Vaculka, 38. Františák – 87. Landa.

1. Hrachovec 16 11 3 2 47:21 36
2. Val. Příkazy 15 11 1 3 46:20 34
3. Franc. Lhota 16 8 4 4 35:23 28
4. Jablůnka 16 8 3 5 23:20 27
5. Lhota u Vs. 16 8 3 5 23:25 27
6. Lidečko 16 8 1 7 38:32 25
7. Val. Polanka 15 6 3 6 30:26 21