Do podzimních fotbalových bitev v našem regionu se mohou zapojit nejen hráči i funkcionáři, ale také čtenáři Valašského deníku. Právě jim je určena tipovací soutěž Fortuna liga. V jejím rámci si ověří, zda jejich znalosti místních fotbalových týmů či zprávy ze zákulisí jsou postaveny na pevném základě. Pro nejlepší znalce poměrů na regionálních fotbalových trávnících je v době trvání fotbalových soutěží připraveno mnoho zajímavých cen, přičemž na nejlepší tři tipéry podzimní čísti jsou připraveny hodnotné ceny.

Jak hrát Fortuna ligu

V době trvání Fortuna ligy, během okresních fotbalových soutěží, najdete od pondělí do čtvrtka v tištěném vydání Valašského deníku pravidla i hrací kupony. Každý hrací kupon zahrnuje deset zápasů, které jsou zařazeny do aktuálního kola Fortuna ligy, přičemž jde o duely, které se budou hrát vždy o nastávajícím víkendu. Vlastní hra je jednoduchá: tipnete si výsledky, vyplníte hrací kupon a zašlete poštou nebo doručíte osobně do redakce Valašského deníku, případně doručíte ve stanoveném termínu do některého ze sběrných míst. Výsledky tipujete klasicky: volíte 1 jako výhru domácích, 0 na remízu a 2 na výhru hostí. Při prvním odeslání kuponu s natipovanými výsledky je potřeba při vyplňování zadat čtyřmístné číselné heslo a do kolonky startovního čísla vepsat písmeno N. To znamená, že jste novým hráčem. Redakce vám přidělí startovní číslo, které vás pak bude provázet až do konce jarního kola soutěže. Přidělené číslo najdete na výsledkové listině daného kola Fortuna ligy, která bude otištěna vždy v úterní FOTBALOVÉ PŘÍLOZE VALAŠSKÉHO DENÍKU. Po přidělení čísla již budete soutěžit pod tímto číslem.

Posílat či přinést vyplněný kupon je nutné pouze při vstupu do soutěže. Později již mohou soutěžící pohodlně tipovat pomocí SMS ZPRÁV či přes INTERNET!

Více kuponů nedává větší naději na výhru

Každý hráč může v každém kole vyplnit na své jméno pouze jediný kupon vystřižený z novin. Dvojtipy nejsou povoleny. Každé úterý si ve FOTBALOVÉ PŘÍLOZE VALAŠSKÉHO DENÍKU můžete přečíst, na kterém místě mezi ostatními hráči Fortuna ligy figurujete. Ve výsledkové listině se snadno najdete podle identifikačního čísla. Není přitom vyloučeno, že se soupiska účastníků Fortuna ligy objeví na speciální nástěnce i ve vaší oblíbené hospůdce.

Systém bodování je jednoduchý

Všechny tipy odeslané poštou do redakce Valašského deníku nebo doručené do předem daných sběrných míst budou zpracovány počítačem a zkonfrontovány se skutečnými výsledky jednotlivých klání. Za každý správný tip dostanete dva body, za chybný či nevyplněný tip pak o jeden bod přijdete. V sázce je tedy pro každého nejvíce dvacet bodů v jednom kole.

Shodu bodů rozhodne Supertrefa

Může se stát, že v jednotlivých kolech dojde k bodové shodě. Je proto nutné zapojit se ještě do Supertrefy. Právě ta v případě rovnosti bodů rozhodne o vítězi daného kola, který obdrží dárek od Fortuny v podobě stokorunové volné sázenky a trička. Supertrefa je určena pro přesný tip počtu vstřelených gólů v daném kole.

Podmínkou hry o hlavní ceny není nutnost zúčastnit se všech kol. Není tedy nic ztraceno, ani když nezačnete soutěžit hned od začátku. Zapojit se můžete v kterémkoliv kole, jen opět připomínáme, že pokud začínáte, je třeba uvést v kolonce „identifikační číslo“ písmeno N. Nezapomeňte proto, že vyhrát hlavní cenu může i ten, kdo se zapojí třeba v polovině soutěže a bude tipovat nejlépe. Pokud se ale zapojíte dříve, máte pochopitelně možnost získat větší počet bodů.

CENY? Týdenní i celkové výhry jsou skvělé!

Na vítěze jednotlivých kol čeká stejně jako v jarní části poukázka do sázkové kanceláře Fortuna v hodnotě 100 korun. Tentokrát to však není zdaleka všechno. Navíc k této sázence získá vítěz kola gotbalový míč Diadora a balení 6 kusů nealkoholického piva Birell.

Na celkového vítěze podzimní části Fortuna ligy Valašského deníku čeká exxkluzivní elektronika. Druhý v pořadí vyhraje sportovní tašku Roller Made + volnou sázenku do Fortuny v hodnotě 1000 korun. Třetí v pořadí po součtu všech 13 kol získá dárkový koš společnosti MP Krásno.