Přestože to řada českých médií už včera ráno předhodila veřejnosti jako hotovou věc a psalo se o tom, jak se Barošovi po utkání s Portugalskem v kabině tleskalo na odchodnou, samotný forvard se k tomu ještě do včerejší uzávěrky pro tisk nevyjádřil. Oficiální, natož definitivní stanovisko jednatřicetiletého útočníka, kterému ve Viganticích nikdo neřekne jinak, než Bary, nedostal ani manažer reprezentace Vladimír Šmicer.

Tomu, že by Milan Baroš nadobro skončil v národním dresu, zatím moc nechtějí věřit ani v rodné vísce kanonýra, který dal v reprezentaci v 93 zápasech úctyhodných 41 branek.

„Teď po Euru jsme s ním ještě nemluvil, takže to nemohu říct přesně, ale podle mě to možná vůbec nemusí být definitivní," říká váhavě Pavel Šturala, předseda vigantického fotbalového oddílu a Barošův kamarád.

Zpráva o Baryho konci v nároďáku mu přišla dost překvapivá. „Já osobně jsem toto vůbec nečekal. Bývám a mluvím s Barym celkem často a ještě těsně před Eurem mi říkal, že určitě ještě nechce v reprezentaci končit. Naopak, říkal, že jeho sen je zahrát si na mistrovství světa za dva roky v Brazílii. I proto jsem sám hodně překvapený, co se objevilo den po vyřazení s Portugalskem za články o jeho konci," kroutí hlavou Pavel Šturala.

Podle něj by mohlo hrát roli v Milanově rozhodování i chování českých fanoušků na Euru vůči jeho osobě. Výpady proti Barošovi se začaly množit už v kvalifikaci na Euro a dost možná vyvrcholily v prvním zápase na Euru.

„Osobně jsem na tom zápase s Ruskem byl a podle mě se nepovedl celému týmu. V tom utkání to nešlo nikomu a podle fanoušků se asi Milan nezapojoval tak, jak by si přáli. To, jak tam naši čeští fanoušci sprostě řvali na Milana, to jsem snad nikdy neslyšel. Nechápal jsem, proč křičí jen na něj, když se k němu vlastně za zápas ani pořádně nedostal balon. Pokud by to třeba byla pravda, že se Milan rozhodl skončit, po tomto by se ani nebylo čemu divit," krčí rameny Šturala, který na Euru v Polsku svým způsobem i trochu doplatil na to, že měl na sobě dres svého kamaráda.

„Já jsem měl oblečen Milanův dres, a jen kvůli tomu jsem schytal pěkných pár sprostých poznámek. Bylo to fakt dost nepříjemné, a to jsem měl jen jeho dres. Na Milana byly ty nadávky a urážky fakt strašně vulgární," nepřestává se divit Šturala.

Podobného názoru je i Zdeněk Porubský, sekretář klubu TJ Modrá Hvězda Vigantice.

„Řekl bych, že tady ve Viganticích asi nikdo zatím přesně neví, jak to s Milanem doopravdy je. Ale kdyby v repre končil, ani bych se tomu nedivil. Poslední dobou se na něj fanoušci obořovali nechutným způsobem," pohoršuje se Zdeněk Porubský nad přístupem některých fanoušků českého fotbalu.

„Kdyby mu třeba jen nadávali, že neumí hrát fotbal a že tam nemá co dělat, tak to se ještě dá. To je, řekněme, sportovní hledisko. Ale to, co si schytal třeba při zápase s Ruskem, to byly osobní a velmi vulgární nadávky," upozorňuje Porubský.

Pokud by Baroš v nároďáku skončil, je Porubský přesvědčen, že by to bylo z velké části kvůli útokům fanoušků proti jeho osobě.

„Ať je to jak chce, jednou je prostě Bary druhý nejlepší střelec v historii národního výběru, to přece něco znamená. Takový hráč si zaslouží jiný respekt, než jaký předvedla spousta českých fanoušků třeba s Ruskem," je přesvědčen Zdeněk Porubský.

Měl by Milan Baroš pokračovat? Přidejte svůj názor pod tímto článkem na našem webu.