Turnaj se letos hrál v rámci oslav 70. výročí založení TJ Rokytnice nad Vláří.

Nejlepším brankářem byl vyhlášený Pavel Vaculík (Jestřabí). O ceně pro nejlepšího střelce rozhodovala až dodatková série pokutových kopů mezi třígólovými kanonýry Markem Birasem, Adamem Coníkem (oba Horná Súča) a Martinem Goňou (Rokytnice nad Vláří). Cenu si nakonec vystřílel Marek Biras.

V prvním semifinále Rokytnice nad Vláří porazila Jestřabí 3:1. ,,V utkání bylo poznat, že jsme byli rozehranějším mužstvem. Po dvou gólech Martina Goně a trefě Zelikaua jsme vedli už 3:0. Hosté také doplatili na skutečnost, že k nám přijeli s velmi okleštěnou sestavou,“ konstatoval po prvním semifinále domácí sekretář Lubomír Spáčil.

Ve druhém semifinále Horná Súča rozstřílela Šanov 7:0. ,,Osud duelu se začal lámat kolem 10. minuty, kdy slovenský kolektiv vstřelil dvě slepené branky. Také ve zbytku střetnutí Horná Súča proměňovala šance. Naopak Šanov už postrádal nasazení a odpadával kondičně,“ informoval Spáčil.

Fotbalový míč.
Memoriálu Soukupa vyhráli staří páni Huslenek a muži Ústí

V zápase o 3. místo Šanov zdolal Jestřabí 4:3 po dodatkovém penaltovém rozstřelu.

,,Favorizovaný Šanov od 2. minuty po chybě brankáře Ševčíka prohrával 0:1. Ve 4. minutě to bylo po dalším zaváhání šanovské defenzívy 0:2. Jestřabí ještě osm minut před koncem základní hrací doby vedlo 3:1. V závěru duelu se ale Šanovu podařilo vyrovnat na 3:3. A o jeho výhře pak rozhodl v páté sérii pokutových kopů gólman Josef Ševčík, který tak napravil svoji chybu z úvodu utkání,“ popsal Spáčil vývoj partie o bronz.

Finále mělo jednoznačný průběh. V něm Horná Súča překonala obhájce loňského prvenství v turnaji Rokytnici nad Vláří 4:1. ,,Do 19. minuty jsme se silným slovenským mužstvem drželi nerozhodný stav 0:0. Ve zbytku střetnutí jsme ale byli nedůslední v obraně a techničtější a fyzicky zdatnější soupeř toho využil. O jediný náš gól se postaral Martin Goňa, který pět minut před koncem korigoval skóre na 4:1,“ prozradil Lubomír Spáčil.

Letošní Baklíkův memoriál doprovázelo tropické počasí. Rtuť teploměru ukazovala kolem 30°C. Všechna utkání tak byla pro hráče hodně fyzicky náročná. Turnaj však proběhl v přátelské atmosféře.