1. B TŘÍDA

JANOVÁ – PODLESÍ 2:6 (1:2)

Domácí fotbalisté po minulé prohře v závěru utkání ve Francové Lhotě začali zápas s jedním z aspirantů na postup aktivně a již v úvodu Mišun mohl skórovat, avšak těsně minul Michutovu svatyni. Vše si vynahradil ale v 6. minutě, když přesným pasem vyslal Vyškovského do brejku a ten lobem přehodil vybíhajícího brankáře hostí – 1:0. O chvíli později posledně jmenovaný mohl stav utkání zvýšit, tísněný obráncem však přesně nezakončil. Hosté ale v 15. minutě po centru zleva udeřili, když si za domácí obranu naběhl Tydlačka a pohodlně vyrovnal na 1:1. V 17. minutě po standardní situaci Vyškovský z 20m vystřelil tak, že s jeho bombou měl Michut plné ruce práce. Domácí nadále atakovali hostující branku, Trlica si po samostatné akci pohrál s bekem a jeho následná křížná střela těsně minula horní levý roh Michutovy branky. Další jeho brejk skončil vedle levé tyče. Z protiútoku se dostal k odraženému míči na hranici pokutového území Zetek a „angličanem“ od tyče překonal bezmocného Sedláčka – 1:2.

Po přestávce hned v úvodu mohl domácí střelec Zbranek srovnat, ale šanci „zazdil“. Od tohoto momentu hostující Podlesí přehrávalo domácí herně i v nasazení, po chybě zadáků po levém křídle unikl Bína a po teči jednoho z obránců míč skončil za zády překvapeného Sedláčka – 1:3. A když Bína potrestal hrubku domácího Šimčíka Ondřeje, domácí prakticky kapitulovali – 1:4. Na hrozivých 1:5 do otevřené obrany zvyšoval Zetek. Janovjané se ještě vzchopili a Mikušek nacentroval do vápna, Zbranek Martin se hlavou nemýlil – 2:5. Zápas bohatý na branky uzavřel znovu po tečované střele jednoho z domácích obránců hostující Křižan – 2:6. Hosté si vítězství určitě zasloužili, nutno však podotknout, že měli i trochu štěstí v zakončování a Janová oslabená o několik marodů tak na soupeře zejména ve druhé půli nestačila.

BRANKY: 6. Vyškovský, 75. Zbranek – 15. Tydlačka, 39. a 66. Zetek, 52. a 59. Bína, 81. Křižan.

POLIČNÁ – NEDAŠOV 0:1 (0:1)

Poličná by mohla vyhlásit konkurz na střelce. Po odchodu Jasoňka není v domácím dresu hráč, který by dokázal vstřelit branku. Domácí zlepšili obranu, silnějšího soupeře dokázali po celé utkání zatlačit do jeho pokutového území, ale vstřelit branku byl pro ně neřešitelný úkol. Ve 44. minutě navíc ze situace, která silně zaváněla ofsajdem, inkasovali rozhodující branku od Šenkeříka – 0:1. Pokud Poličná dobrý herní projev přetaví v nějaké branky, nemusí brzy její bodové konto mít nulový počet.

BRANKA: 44. Šenkeřík.

CHORYNĚ – V. POLANKA 1:6 (1:2)

Po sedmi inkasovaných brankách minule tentokrát inkasovala tenisový debakl od Valašské Polanky. Přitom se jí povedl nástup do utkání. Již ve 2. minutě domácí dokázali zatopit hostující obraně a míč z brankové čáry musel na poslední chvíli odehrát polanský Gergela před dotírajícím Hadvičákem. V 6. minutě se osamocen řítil na bránu Hadvičák a tentokrát už to byla úvodní branka utkání – 1:0. O chvíli později trefil ještě domácí hráč tyč. Polančané se z nepovedeného začátku utkání otřepali. Ve 26. minutě vyrovnal Mikulík, když jeho, nikým netečovaný centr, spadl až do brány Choryně – 1:1. Obrat dokonal polanský Roman Trčka ve 33. minutě, když jeho střelu ztečoval do sítě domácí obránce – 1:2. Po první půli tedy byli spokojenější hosté.

Polančanům se vstup do druhého poločasu podařil na jedničku. Ve 48. minutě zvýšil na 3:1 Gergela, poté, co prošel doslova jako nůž máslem přes obranu domácího celku. Druhá půle již byla v režii Val. Polanky, domácí Choryně hrozila pouze sporadicky. V 66. minutě navýšil polanský náskok Polách, jeho dobře mířena střela znamenala vedení – 1:4. V 72. minutě poslal Gergela do samostatného úniku Mikulíka, polanský hráč proměnil a radoval se z druhé branky v utkání – 1:5. Aby toho nebylo dost, v 90. minutě upravil na konečných 1:6 Gergela, když úspěšné završil svůj samostatný únik.

BRANKY: 6. Luboš Hadvičák – 26. a 72. Mikulík, 33. Roman Trčka, 48. a 90. Gergela, 66. Polách.

HRACHOVEC – V. BYSTŘICE 3:0 (1:0)

Historie se nebude ptát, jak Hrachovec po fotbalové holomajzně uhrál povinné tři body. Bystřice toho moc nepředvedla a směrem dopředu byla neškodným soupeřem. Vysvobozením pro trápící se domácí byla první branka Vargy z 32. minuty, kterého pěkně uvolnil Dub – 1:0. Ve 44. minutě se z dobré pozice netrefil hlavou hrající trenér Michaylov a to bylo za první poločas vše. Po přestávce rozhodl právě domácí lodivod, kterého našel nekrytého Brázdil – 2:0. Poslední branku zařídil Dub, který rychle rozehrál trestný kop na Vančuru, ten viděl ještě lépe postaveného Vránu a bylo vymalováno – 3:0. Závěr ještě mohl patřit střídajícímu Petru Cahlíkovi, ale ten tentokrát střelecké kopačky neobul.

BRANKY: 32. Varga, 58. Michaylov, 77. Vrána.

H. LIDEČ – LHOTA U VS. 3:0 (0:0)

Lhota měla být domácímu favoritovi vyrovnaným soupeřem. Jenže nenašla ve svém dresu střelce typu Aleše Smolíka, který si zápas pronajal sám pro sebe. Ve druhém poločase zaznamenal čistý hattrick. V 7. minutě poprvé zahrozil Jakub Fojtík. V 15. minutě trefil z osmnácti metrů břevno Hajda. Ve 25. minutě nezpracoval v gólové šanci míč opět Jakub Fojtík. Do konce poločasu zahrozili ještě Gažo a Trčka. Hosté poprvé zahrozili ve 48. minutě, ale Lideč podržel brankář Vajčar. V 52. minutě nastřelil brankáře Lhoty Špalka Hajda. V 63. minutě po akci Hajdy odstartoval svůj střelecký koncert Smolík – 1:0. V 81. minutě nachystal druhou branku střelci dne Jiří Fojtík – 2:0. A dokonáno bylo v 85. minutě, tentokrát mohl Smolík k brance děkovat Jakubovo Fojtíkovi.

BRANKY: 63., 81. a 85. Smolík.

LIDEČKO – F. LHOTA 1:3 (0:2)

Francova Lhota jako nováček poprvé bodovala venku. Lidečko přes trvalý tlak nepotvrdilo první body z Jablůnky. Hosty výrazně v tomto utkání podržel brankář Boško a jejich efektivita byla stoprocentní. Naopak ze strany domácích se trefil pouze Jan Novosad, když snižoval na 1:2. Ve 20. minutě se ve skrumáži nejlépe orientoval Fichtel – 0:1. Ve 45. minutě rozjásal hosty brankou do šatny Zimek – 0:2. Definitivní ortel vyřkl pro domácí v 85. minutě po rychlém protiútoku Hrbáček – 1:3.

BRANKY: 75. Jan Novosad – 20. Fichtel, 45. Zimek, 85. Hrbáček.

ZAŠOVÁ – JABLŮNKA 2:1 (0:1)

Domácí přistoupili k utkání v prvním poločase příliš profesorsky. Čekali, že se hostující Spartak porazí sám, I tak měla Zašová do 30. minuty tři šance jít do vedení. V 10. minutě centroval Trtík, ale Bartošák promáchl před prázdnou brankou. Ve 25. minutě trefil v životní formě hrající Trtík z přímého kopu tyč. Ve 29. minutě minul hlavou Bartošák. A pak začali hrát hosté a do konce poločasu mohli třikrát udeřit před Nosálkovou brankou. Trefil se ale jen přímo z rohu pomocí tyče Biel ve 42. minutě – 0:1. Domácí favorit se dokonale probudil po přestávce a hrálo se na jednu branku. V 51. minutě se hlavou trefil do protipohybu Vašíčka Trtík a potvrdil roli střelce – 1:1. V 66. minutě centroval Pšenice na Trtíka, ale Vašíček podržel. V 79. minutě vychytal hostující brankář i Šichtáře. V 80. minutě se opět nedokázal hlavou trefit zblízka střelecky se trápící Bartošák. V 83. minutě se řítil z úhlu sám na Vašíčka Vašek, ale opět z toho branka nebyla. Ta přišla až o minutu později, když Zašovou spasila její hlavní zbraň. Bronislav Trtík se po křídelní akci trefil hlavou dokonale do protipohybu brankáře – 2:1.

BRANKY: 51. a 84. Trtík – 42. Biel.

MALENOVICE – KELČ 1:3 (0:3)

Kelč vsadila na brejky a tato taktika slavila stoprocentní úspěch. Již ve 3. minutě prošel domácí obranou Petr Minář a byl zastaven pouze za cenu penaltového faulu. Z nařízeného pokutového kopu se nemýlil Jaroslav Machač – 0:1. Ve 33. minutě centroval Martin Pastrnek a Jaroslav Machač vyšperkoval situaci na zakončujícího Hlavicu – 0:2. V 35. minutě hrubě chyboval domácí brankář, který pustil za záda hlavičku Petra Mináře po centru Nováka. Svou roli sehrálo ostré slunce – 0:3. Po přestávce se domácí brzy dostali do hry brankou Bartoně po nedorozumění obránce Nováka s brankářem Hrdličkou – 1:3. V 70. minutě podržel hosty Hrdlička, když šance domácích volal po kontaktní brance. V závěru mohli vedení Kelče navýšit Martin Pastrnek s Jaroslavem Machačem, ale dvoubrankový rozdíl se již nezměnil.

BRANKY: 52. Bartoň – 3. Jaroslav Machač, 33. Hlavica, 35. Petr Minář.