S trochou nadsázky se dá říct, že v dnešní nelehké době je pro malé fotbalové oddíly z nižších soutěží skoro požehnáním, když přijde na řadu derby třeba se sousední vesnicí. Derby sice častým opakováním trošku ztratí na atraktivitě a výjimečnosti, nicméně pořád je to derby a na to zaručeně přijde více lidí, kteří jsou zvědaví, jak si vedou ti jejich borci. Navíc se pochopitelně přijdou podívat i hostující fanoušci, kteří to mají blíž, než na jiné zápasy.

V neděli bylo odpoledne přímo stvořené pro pěkný derby zápas. V Kladerubech na utkání proti Choryni B i v Brankách, kam přijely Police, se sešly krásně návštěvy, asi nejvyšší v jarní části. Podle toho to také vypadalo v bufetech u hřiště, kde se mohli výčepní pracovníci málem přetrhnout. Oba oddíly si připsaly rekordy jarní části sezony: v Kladerubech se vytočila jedna padesátka a jedna třicítka piva, v Brankách se pochlapili ještě více, když se vytočily hned dva padesátilitrové sudy. Zde ovšem nutno dodat, že výraznou výpomoc zařídili samotní hráči domácího týmu, kteří byli o přestávce tázáni pořadateli, zda se po utkání zdrží na chvíli na pivko, a jestli se tedy má narazit druhá padesátka. Odpověď netřeba dlouho tipovat, zněla pochopitelně ANO, naražte tu bečku! Jak by také ne, když Brančané v derby porazili Police vysoko 4:0, a to přece už je důvod posedět na pivku, ne ?

Za sebe mohu říci, že dvěma jmenovaným, ale i dalším malým oddílům přeji, ať jim to nejen při derby zápasech klape i v budoucnosti.