Týmy 1. B třídy skupiny A před startem jarní části sezony 2012/2013

Antonín Cintula v Horní Lidči již nebude moci na jaře spoléhat na služby Trochty, který ukončil kariéru, do Nedašova odešel Fojtík, do Valašské Senice Valčík a do Valašské Bystřice Seidl. Opačným směrem bylo také rušno. Uvidíme, které slovenské legionáře nakonec zkušený funkcionář Josef Baloušek během jara do Lidče přivede. Jisté je působení Bělašky a Martínka z Valašských Klobouk a Kubína z Brumova. Horní Lideč by se měla zachránit.

Francova Lhota sehrála pouze dvě přípravná utkání, v kádru změny nedělala. Tým má na to hrát střed tabulky.

V Zašové se Jan Blabla kromě trenéra stal také sekretářem klubu. Z Hrachovce se vrátil Trtík, nadále bude v týmu působit Matouš Melichařík a na přestup přišel z Valašského Meziříčí Sekyra. Opačným směrem odešel Michal Štěpán a na střídavý start Černý. Škrobák přerušil činnost z pracovních důvodů. V Zašové se měřili s mládežnickými celky Rožnova a Valašského Meziříčí a chtějí se na jaře dobře fotbalem bavit.

Jaroslav Vedral povede na jaře do boje Choryni a i v této přestávce se neudálo nic nového. Luboš Hadvičák, Jiří Hadvičák, Landa, Vedral, Mácha a spol. Choryně bude bojovat o záchranu a ta by se jí měla podařit.

Spartak Jablůnka angažoval z pozice hráče na trenérský post Aleše Vyškovského, který nahradil Jana Kováře. Asistentem bude Pavel Fojtík. Z okolních klubů přišli řady Jablůnky vyztužit Daňa z Ratiboře, Pala z Hošťálkové, Majnuš z Lačnova. Na Vsetín odešel Čuma a kariéru ukončil Jan Tomšík. Jablůnka sehrála turnaj na Vsetíně, kde sice párkrát vysoko prohrála s účastníky krajského přeboru, ale i tyto prověrky byly přínosné. Tým by měl brzy nasbírat body ke klidnému středu tabulky.

Dušan Janošek opět povede fotbalisty Hrachovce i do jarní části. Pronásledovat vedoucí Kelč bude problém při velkém bodovém manku, ale diváci se mohou opět těšit na fotbalové kousky Emila Nečase. Z Valašského Meziříčí může přijít Orság, ale má zatím trest. Z Uničova se vrátil Ondřej Navrátil. Do Zašové odešel opačným směrem Trtík, Badošek pro zranění přerušil činnost, Konvičný posílil Háj ve Slezsku a Jonáš Navrátil Valašské Meziříčí.

Pavel Janošík ve Valašských Příkazech ví, že když se mu tým sejde kompletní, může se stát postrachem soupeřů. Jenže Vaculka s Valčíkem jsou po operacích kolene. Tým v přípravě hodně inkasoval a musí zapracovat na obranné činnosti. Klidný střed tabulky v silách týmu rozhodně je.

Valašská Polanka půjde do jara beze změn v kádru s hrajícím trenérem Jaroslavem Gergelou, který by se při postavení týmu ve středu tabulky měl starat také o gólovou produkci. Polanka si pochvalovala herní konfrontace s týmy z krajského přeboru na turnaji ve Vsetíně.

Libor Kubiš v Lidečku hodně pracoval na ofenzívě, což by měla být hlavní zbraň Lidečka ve hře. Potvrdily to i hokejové výsledky v přípravě s Nemšovou, Potečí nebo Návojnou. Lidečko bude patřit do první poloviny tabulky.

Tatran Janová povede Miroslav Mikušek starší, asistentem bude Antonín Trlica. Ze Vsetína chce Janová prodloužit hostování Kamase a Suchockého. Z Halenkova se vrátil Papšík. Nejpřínosnějším bylo přípravné utkání s Dolní Lhotou u Luhačovic, která disponovala kádrem zkušených hráčů ze Zlínska.

I když Kelč nemá konkurenci, měnila v zimě trenéra. Rodinu a dokonce dvojnásobnou očekává Lubomír Kubica, který má navíc hráčské povinnosti v druholigovém Zlíně. Z branky bude své spoluhráče koučovat Rostislav Sobek. V klubu dále zapracovávají další dorostence do prvního týmu a věří, že se jim na čtvrtý pokus a premiérově ze skupiny A podaří postoupit.

Smutně zatím vypadá situace v Poličné. Klub je na dně tabulky, na hráčském trhu nebyl příliš aktivní a na mladých hráčích zatím není vidět chuť poprat se o záchranu. Těžká práce čeká hrajícího trenéra Mariána Paláta. Ten bude spoléhat na zkušeného Barteckého a doufat, že na jaře chytne tým zázračnou sportovní formu. K tomu by měla přispět přípravná utkání s Komárnem, Suchdolem nebo Juřinkou.

Lhota u Vsetína pokračuje v pevně dané koncepci. Jaroslav Kulhaj zabudovává do týmu mladé hráče, kteří patří k velkým objevům této soutěže. A Lhota chce i v červnu slavit postavení mezi pěti nejlepšími celky tabulky. Turnaj na Vsetíně měl své klady.

Autor: MARTIN NĚMEC