VAL. POLANKA – RATIBOŘ 7:0 (2:0)

Fotbalisté Valašské Polanky se v domácí premiéře předvedli svým fanouškům v tom nejlepším možném světle. Obměněný a pořádně omlazený kádr Ratiboře na Polančany nestačil.

V 11. minutě se však zrodila branková radost pro domácí, Filgas z trestného kopu nacentroval míč přesně na hlavu Filipu Mačkovi, a ten poslal Polančany do vedení. Skvělý úvod domácích potvrdil ve 14. minutě Aleš Šafařík, tomu na zlatém podnose připravil branku David Maček. Druhou půli zahájili domácí hráči aktivně, Stanislav Adámek ještě ve 46. minutě neproměnil, ale hned chvíli po něm Filip Maček ano a bylo to 3:0. Hosté měli velkou příležitost v 63. minutě, Zbožínek dokázal střelou z voleje překonat Kolínka, ale za polanského brankáře včas zastoupil obránce Filgas. V 73. minutě pak obstaral pro polanské diváky lahůdku Šafařík, když tvrdou přízemní ranou ze třiceti metrů zajistil vedení 4:0.

Ihned po rozehrávce se Polančané znovu usadili na útočné polovině hřiště a centr Nováka na Polanského znamenal zaokrouhlené vedení 5:0, pro Polanského to byla zdařilá obnovené premiéra v dresu mateřského klubu. To však ze strany domácího týmu nebylo vše. V 79. minutě se k míči dostal David Maček a bylo to 6:0. Jen minutu nato pak trio mladíků připravilo další branku. Míč putoval od Davida Mačka přes Barana, aby se dostal na Filipa Mačka a ten navýšil vedení už na 7:0. Polanka tak zvládla domácí premiéru a díky lepšímu skóre vede I. B třídu.

Branky: Filip Maček 3, Gergela, Šafařík, Polanský, Maček D. Val. Polanka: Kolínek – Trčka Roman, Filgas, Adámek Ondřej, Adámek Stanislav – Maček Filip, Gergela, Novák, Šafařík, Daněk Lukáš – Maček David. Střídali: Trčka Lukáš, Polanský, Zbranek, Baran, Zemánek. Ratiboř: Galeta – Machálek, Mynařík, Kutěj, Burdík, Děckulášek, Uhrin, Bernát, Baletka, Mikula, Bambušek. Střídali: Zbožínek, Blizňák, Bogar, Adámek Tomáš.

PROSTŘ. BEČVA – FR. LHOTA 3:1 (2:0)

Domácí před bezmála dvěma stovkami fanoušků nastoupili s odhodláním vyhrát první domácí utkání a zároveň vrátit Francově Lhotě porážku z jara uplynulé sezony. Nastoupili bez zraněných Martina Fiuráška, Pavla Kysučana, Davida Hartmana a Laca Fiuráška, který již hrál svůj první zápas po přestupu v dresu Byniny v okresním přeboru. Již v 9. minutě zahrozil hostující Kindl, ale jeho těžkou střelu domácí Aleš Jurajda vychytal. Ve 13. minutě se dostal ke střele domácí Patrik Kubáň, jeho střela za přispění teče obránce skončila v síti a domácí vedli 1:0. Následovaly šance, více ze strany domácích, ale brankový efekt nepřišel. Až ve 35. minutě poslal centr Marek Polášek na Patrika Kubáně a ten krásným lobem upravil skóre na 2:0. Tím také skončil první poločas. Do druhého poločasu nastoupili domácí dosti laxně, hosté byli útočnější, v 65. minutě vyslal dělovku hostující Matušinec, ovšem pozorný Aleš Jurajda zázračně vychytal. O dvě minuty později po krásné akci hostí Ondřej Filák – Ota Zimek posledně jmenovaný skóroval a dostal hosty do hry – 2:1.Tato branka naštěstí dostala domácí opět do útočné hry, ze které se v 73. minutě zrodila krásná branka střídajícího Lukáše Křenka st. Domácí vedli 3:1 a tento výsledek byl konečný.

Branky: 14. a 36. Kubáň, 74. Křenek – 66. Zimek O.

HRACHOVEC – LIDEČKO 3:1 (2:1)

Hrachovec po sestupu z 1. A třídy zažívá dobrý vstup do nové sezony. Po vítězství v úvodním kole nad Prlovem si tentokrát v domácím prostředí opět došli pro tři body.

Branky: 12. Brázdil, 35. Tvarůžek, 52. Orság – 43. Novák.

ZAŠOVÁ – KATEŘINICE 1:3 (0:2)

Fotbalisté Zašové zůstávají po dvou kolech bez bodového zisku. Doma proti Kateřinicím se střelecky prosadili až v době, kdy už prohrávali 0:3, Vyvijal už jen upravil na konečných 1:3. O dvě branky vítězů se postarala předsezonní posila Starec.

Branky: 79. Vyvijal – 35. Drda, 44. a 48. Starec.

LHOTA U VS. – HOVĚZÍ 1:3 (0:0)

Zatímco Hovězí navázalo na předchozí vysoké vítězství s Hutiskem, domácí Lhota u Vsetína i podruhé v sezoně na body nedosáhla. Rozhodlo o tom větší množství chyb Lhoty, které dokázalo Hovězí potrestat.

Branky: 72. Jančina – 55. Štrbík M., 57. a 82. Šimčík.

PRLOV – HUTISKO 0:1 (0:1)

U nováčka v Prlově zavládlo velké zklamání. V utkání, ve kterém domácí nebyli horším týmem, nakonec nedosáhli ani na bod. Hosté se rehabilitovali za předchozí výprask v Hovězí a díky gólu Talpy z první půle si vezli tři body. Domácí měli ve druhé půli tlak i několik dobrých šancí, ale do branky nespadlo nic.

Branka: 30. Talpa.

VIZOVICE – JABLŮNKA 0:2 (0:1), NEDOHRÁNO

Po počátečním vzájemném oťukávání se domácí v 5. minutě dostali k zahrávání rohového kopu. Centrovaný míč hosté odvrátili a vyrazili do rychlého brejku, na jehož konci útočník hostů Horák se štěstím překonal domácího brankáře Špačka, který se mu v poslední chvíli vrhl pod nohy. V dalším průběhu prvního poločasu se domácí potýkali především s vlastními ztrátami a fauly a tím hostům umožnovali kontrolovat hru, která ale nepřinášela větší šance. Výborný zákrok musel poté Špaček vytáhnout až přibližně po půlhodině zápasu, když robinzonádou vyrazil umístěnou ránu z přímého kopu. Těsně před koncem první půle se nad hřištěm stáhla mračna a začal prudký letní liják. Výsledkem bylo přerušení zápasu na téměř hodinu. Po opětovném nalajnování hrací plochy poslal sudí hráče do druhého poločasu.

Na mokrém terénu začali hráči i míč více jezdit, v důsledku čehož přibylo faulů a po přímém kopu hostů v 50. minutě neuhlídali domácí ve vápně zcela volného stopera hostů Tomečka, který umístěnou hlavičkou na vzdálenější tyč nedal domácímu gólmanovi šanci. Za dále pokračující bouřky se rozhodčí rozhodl ukončit zápas po odehraných 60 minutách. Výsledek utkání určí sportovně-
-technická komise zlínského fotbalového svazu.

Branky: 5. Horák, 50. Tomeček

1. Val. Polanka 2 2 0 0 12:2 6 0 0
2. Hovězí 2 2 0 0 9:1 6 0 0
3. Hrachovec 2 2 0 0 6:2 6 0 0
4. Jablůnka 2 2 0 0 4:0 6 0 0
5. Lidečko 2 1 0 1 3:3 3 0 0
5. Fr. Lhota 2 1 0 1 3:3 3 0 0
5. Prostř. Bečva 2 1 0 1 3:3 3 0 0