1. A TŘÍDA

PODLESÍ – VLACHOVICE 7:0 (3:0)

Dvě stě padesát fanoušků se v Podlesí dočkalo parádní kanonády domácího celku. Právě domácí měli výborný vstup do utkání a prvních 25 minut byli lepším celkem. Do vedení jdou v 7. minutě, Martin Blažek posílá do úniku Zetka a ten přehazuje brankáře – 1:0. V 11. minutě posílá míč za obranu Borák a opět přehozením brankáře se tentokrát prosazuje Bělocký – 2:0. Poté má dvě velké šance Košut, poprvé sám před brankářem zakončuje těsně mimo a poté zakončuje nad. Ve 21. minutě po další hezké akci zakončuje do břevna Zetek. Ve 24. minutě posílá Bělocký do běhu Martina Blažka a ten se prosazuje přízemním zakončením – 3:0. Poté se začali připomínat i hosté. Největší šanci měli ve 35. minutě, kdy zahrávali nepřímý kop z malého vápna, domácí obrana ale na několikrát míč odvrátila.

Úvod druhé půle patřil hostům, kteří byli aktivnější. Několik střel jde mimo, nebezpečnou hlavičku pak likviduje Nosálek. Definitivní rozhodnutí přišlo mezi 60.–67. minuta. Nejdříve Košut našel přesným centrem na zadní tyči Bělockého a ten se prosazuje hlavičkou – 4:0. V 62. minutě Košut rychle zahrál autové vhazování a z něho se pěknou střelou pod břevno prosazuje Zetek – 5:0.

V 67. minutě pak po křídle unikl Adámek a jeho přízemní centr uklízí do sítě Bělocký, který tak kompletuje hattrick – 6:0. Hosté i za tohoto nepříznivého stavu se snažili o vstřelení branky, ale několik šancí zlikvidovala domácí obrana v čele s Nosálkem. Tečku za utkáním udělali střídající mladíci. V 82. minutě posílá Jasný míč za obranu na Rybenského, který svůj únik zakončuje přesně k tyči – 7:0.

Branky: Bělocký 3, Zetek 2, Martin Blažek, Rybenský. Podlesí: Nosálek – Stolář, Petřvalský, Borák, Adámek – Martin Blažek, Křižan, Zetek, Švec – Bělocký, Košut. Střídali: Radim Blažek, Pernický, Jasný, Rybenský, Holčák.

VAL. KLOBOUKY – JUŘINKA 1:2 (1:2)

Juřinka zatím šlape v jarní části jako dobře namazaný stroj. Po výhrách v Brumově a doma se Slušovicemi si tentokrát vyšlápla i na Valašské Klobouky. Hosté sice prohrávali od 15. minuty po penaltě za ruku. Ještě do poločasu však hosté otočili stav brankami Škorni a Štěpána a svoje tři body si pak ve zbytku utkání ustrážili. Bilance Juřinky v jarní části je velmi dobrá – tři zápasy = devět bodů.

Branky: Nahodil – Škorňa, Štěpán. Juřinka: Holaň – Paťava, Vaculín, Šnajdr, Martin Šindelek – Koleček, Škorňa, Škařupa, Fröhlich – Jiří Šindelek, Štěpán. (Střídali: Türscherl, Lukáš, Kopřiva).

ZUBŘÍ – NEDAŠOV 2:1 (0:1) NA PEN.

Zubří mělo za víkendový domácí úkol porazit poslední celek tabulky a urvat tři body. Jenže to se nepodařilo. Domácí pak honili alespoň druhý bod v penaltách, který jim vychytal Barabáš.

Branka Zubří: Raždík.

BRUMOV B – VIDČE 3:4 (3:0) NA PEN.

Zápas dvou poločasů zažili fotbalisté Vidče v Brumově. První půle, to byla jedna velká katastrofa. Dva rychlé góly během dvou minut, celkový stav pak byl v poločase 3:0 pro Brumov. Po obrátce však Vidče jasně opanovalo zápas a pět minut před koncem dokonce srovnalo. Třešnička na dortu pak přišla v podobě bodu navíc v pokutových kopech.

Branky Vidče: 56. Petr Mičkal, 64. Lukáš Vala, 85. Pavel Drda.

VAL. MEZIŘÍČÍ B – HRACHOVEC 6:0 (2:0)

Nedělní dopolední derby přineslo jednostrannou podívanou. Domácí na soupeře ze spodku tabulky vlétli a celý zápas měli ve své moci. Hosté toho moc nepředvedli, vyložené šance neměli skoro vůbec, domácí gólman si moc nezachytal. Svěřenci kouče Dana Šuláka nakonec vyhráli tenisovým kanárem, Hrachovec zřejmě čeká těžké jaro.

Branky: 30. a 60. Orság, 12. Tomáš Kundrát, 51. Michal Kundrát, 70. Martin Václavík, 80. Soukup.

SLUŠOVICE – VAL. PŘÍKAZY 0:3 (0:1)

Slušovicím to na týmy z Valašska na jaře vůbec nejde. Po porážce s Juřinkou v minulém kole tentokrát přišel přední celek soutěže o všechny tři body dokonce doma. Obrana v čele s gólmanem Valčíkem předvedla ve Slušovicích bezchybný výkon, navíc se hostům vydařily brejky, ze kterých si zajistili velmi cenné tři body.

Branky: 38. Juřica, 55. Vlček, 85. Vaculka.

Další výsledek: Štítná n. Vl. – Podkop. Lhota 2:1.

1. Vlachovice 16 10 1 0 5 38:25 32
2. Slušovice 17 9 2 1 5 35:22 32
3. Val. Příkazy 16 8 2 1 5 36:25 29
4. Podles í 16 6 5 1 4 34:26 29
5. Štítná n. Vl. 16 8 2 1 5 24:18 29
6. Brumov B 16 7 2 2 5 34:29 27