1. A třída: Podlesí doma potvrdilo fazonu, Valmez hledá střelce

Valašsko – Boj o záchranu v 1. A třídě bude ještě pro některé valašské celky více dramatický, než se počítalo. Úplnou jistotu ještě nemají například ani fotbalisté Zubří, Juřinky či Vidče.

Valašské Meziříčí B - Štítná. Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Marek Havran

Podlesí o uplynulém víkendu doma potvrdilo roli favorita a zdolalo Vidče. Juřinka možná udělala velký krok k záchraně, když doma trestala slabou defenzivu Vlachovic. Zubří doma dle očekávání porazilo sestupující Hrachovec, ale oslnivý výkon to nebyl.

1. A TŘÍDA

PODLESÍ – VIDČE 2:0 2:0 (1:0)

V Podlesí se 150 diváků nenudilo. První půle přinesla vyrovnaný fotbal. Ve 3. minutě se protáhl podél brankové čáry Švec, jeho nabídku ale Křižan nevyužil. Na druhé straně v 7. minutě chybí více razance v zakončení Marákovi. Tentýž hráč ve 12. minutě zakončuje mimo. V 16. minutě zakončuje těsně vedle Drda.

Ve 23. minutě po rychlé akci hostí nahrává Marák pod sebe, gólovku ale zahazuje Petr Mičkal, který zakončuje mimo. Ve 27. minutě při standardní situaci hosté zahráli ofsajd systém, dle pomezního ale jeden z domácích hráčů nebyl v postavení mimo hru a ti jdou do vedení, míč doklepává do sítě Pernický – 1:0. Ve 42. minutě jde sám na brankáře hostí Holčák, ale se zakončením naložil prachbídně.

Během poločasové přestávky se přehnala dešťová přeháňka a i díky tomu se ve druhé půli na trávníku několikrát zajiskřilo. Hosté od prvních minut se tlačili za vyrovnáním. Ve 48. minutě nebezpečnou střelu Neráda vyráží Nosálek na roh.

V 63. minutě při domácích stojí štěstí, kdy hlavička Maráka jde přesně do Nosálka. V 65. minutě pak nebezpečně hlavičkuje Drda. Domácí se připomněli až v 72. minutě, Zetek nastřeluje tyč. V 79. minutě se dorážkou po rohu prosazuje Stolář – 2:0. V 82. minutě nastřeluje Rybenský břevno.

V 84. minutě postupuje na brankáře Zetek, brankář hostí míč vyráží. V nastaveném čase mohli domácí přidat po kombinační akci třetí branku, šanci Švece ale likviduje brankář hostí Vala.

Branky: Pernický, Stolář. Podlesí: Nosálek – Stolář, Petřvalský, Košut, Holčák – Radim Blažek, Pernický, Zetek, Švec – Bělocký, Křižan. Střídali: Jasný, Rybenský, Martin Blažek. Vidče: Vala – Křenek, Vladimír Urban, Špůrek, Nerád – Stodůlka, Drda, Petr Mičkal, Křenek – Marák, Fryšara. Střídali: Petr Urban, Radek Mičkal, Kubját.

JUŘINKA – VLACHOVICE 5:1 (2:1)

Juřinka sice doma vyhrála přesvědčivým výsledkem, ale tak jasné to zase nebylo. Hosté byli poměrně nebezpeční dopředu, ale vzadu jim to skřípalo. Z toho dokázal vytěžit maximum rychlonohý Vavřík, autor hattricku vítězů.

Branky: Vavřík 3, Štěpán 2 – Šimoník. Juřinka: Orava – Paťava, Martin Šindelek, Grygařík, Kopřiva – Vaněk, Škorňa, Škařupa, Lukáš – Štěpán, Vavřík. Střídali: Türscherl, Hromádka, Vaculín.

NEDAŠOV – VAL. PŘÍKAZY 3:0 (0:0)

Nedašov nevzdává boj o záchranu a i tentokrát to na domácím hřišti potvrdil solidním výkonem a hlavně třemi body. První branku dali domácí po hodině hry a od toho momentu tahali za delší konec. V závěru pak jistili tři body ještě dvěma trefami. V posledních šesti kolech tak Nedašov bude ještě zle dotírat na „naše" Valachy Zubří, Vidče a Juřinku.

Branky: Talčík, Šenkeřík, Marek. Val. Příkazy: Michal Valčík – Dušan Polách, Vaculka, Strnad, Smolík – Vlček, Vobořil, Karas, Martin Valčík – Gargulák, Juřica. Střídali: Daniel Polách, Jan Chovanec, Antonín Chovanec.

ZUBŘÍ – HRACHOVEC 5:0 (1:0)

Splněná povinnost domácího Zubří, které porazilo beznadějně poslední Hrachovec vysoko 5:0. Výkonem ovšem domácí zrovna neoslnili. V poločase to bylo jen 1:0 a to ještě hosté neproměnili penaltu. Po změně stran už se prosadili domácí, od gólu na 2:0 se uklidnili a přidali další branky.

Branky: Pavlíček 2, Frňka 2, Drda. Zubří: Barabáš – Majer, Bortl, Jiří Raždík, Berka – Nečas, Libor Raždík, Jež, Pavlíček – Drda, Frňka. Střídal: Polách). Hrachovec: Růčka – D. Varga, Martin Vajgl, Brázdil, Cahlík – Volek, Ondrušek, Mir. Varga, Musil – Filgas, Radek Vajgl.

BRUMOV B – VAL. MEZIŘÍČÍ B 3:1 (3:1)

Blesková branka domácích hned v první minutě a velké chyby v defenzivě rozhodly o osudu utkání již v průběhu prvního poločasu. Rezerva Brumova trestala všechny velké chyby hostující obrany a postupně utekla do tříbrankového vedení, které minutu před koncem prvního poločasu korigoval po rohovém kopu Vaculín, jenž snížil na 3:1. Přestože ve druhém poločase hosté svůj výkon zlepšili a postupně si vypracovali šance, nepodařilo se jim je žádným způsobem využít.

Branky: Machač 2, Beňo – Vaculín.

Další výsledky: Val. Klobouky – Podkop. Lhota 0:3, Slušovice – Štítná n. Vl. 0:1.

Dohrávka 16. kola: Val. Klobouky – Nedašov 1:3.

12.5.2015 VSTUP DO DISKUSE

Fotografie, která se stane symbolem letošních voleb.

Jaroslav Dvořák z pověrčivosti mandát neřešil

S bezmála sedmnácti sty preferenčními hlasy předčil i krajského volebního lídra své strany a zanedlouho usedne do poslanecké lavice. Devětapadesátiletý lékař neurolog Jaroslav Dvořák ze Strany přímé demokracie – Tomio Okamura bude společně s Pavlem Pustějovským z ANO 2011 historicky prvním zástupcem Valašského Meziříčí v Poslanecké sněmovně.

Meziříčským klobásovým králem je amatérský řezník z Trojanovic

Každý dostal sedm kilo vepřové plece a bůčku, koření a všechno ostatní už bylo na něm. Třináct amatérských řezníků na sobotním druhém ročníku Klobáskobraní v meziříčském Muzeu řeznictví soutěžilo o titul nekorunovaného klobásového krále.

Jaroslav Holík: Výsledky úspěšnějších stran ukazují, že stále máme co zlepšovat

ROZHOVOR/ Poslanec Jaroslav Holík z Březůvek na Zlínsku je v politice už víc, jak patnáct let. Když v sobotu jeho spolustraníci ve volebním štábu hnutí SPD v pražském hotelu Čechia sledovali bedlivě volební grafy a debatovali o dalších úkolech hnutí na výslunní české politiky, Jaroslav Holík musel řešit stěhování v Praze a další starosti.