1. A třída: nejvýše z Valachů nakonec skončily Příkazy

Valašsko /FOTOGALERIE/ – Většinou porážkami se loučili valašští zástupci se sezonou 2014–2015 v 1. A třídě. O víkendu znovu prohrálo Podlesí, neuspěly ani Zubří a Juřinka. Valašské Příkazy zakončily sezonu suverénním výkonem.

16.6.2015

Fotbalisté Valašského Meziříčí B (tmavší dresy) na závěr sezony porazili Nedašov 6:1.Foto: DENÍK/Marek Havran

VAL.MEZIŘÍČÍ B– NEDAŠOV 6:1 (3:0)

Ve Valašském Meziříčí se revitalizují obě hrací plochy, a tak si meziříčská rezerva přeložila zápas posledního kola do nedaleké Juřinky a zápas odehrála už v pátek odpoledne. Meziříčané, které opět posílilo několik borců z áčka, začali výborně a hned ve třetí minutě šli do vedení po pěkné křídelní akci. Pak se dlouho čekalo na další branky, které přišly až před přestávkou, a domácí se tak vedením 3:0 uklidnili. Po změně stran dotáhli papírově domácí Meziříčané zápas ke kontrolované výhře, a loučili se tak povinným tříbodovým vítězstvím. V konečné tabulce jim nakonec patří pěkné šesté místo.

Branky: Výmola 3, Orság 2, Žilinský – Šenkeřík.

BRUMOV B – PODLESÍ 4:0

Fotbalisté Podlesí se v závěru sezony úplně zadrhli a přišli o veškeré šance k případnému postupu. V Brumově znovu prohráli, znovu nedali ani gól a jinak velmi povedenou sezonu zakončili čtyřmi porážkami v řadě.

Branky: Bartozel 2, Smolík, Macháč,

ŠTÍTNÁ – JUŘINKA 3:2 NA PEN.

Juřinka sice zakončila sezonu porážkou ve Štítné, ale i tak může panovat v klubu spokojenost. Juřinka totiž vstupovala do jarní části velmi ohrožena sestupem a po skvělém rozjezdu se jí podařilo udržet vysokou laťku a poměrně s přehledem se svěřenci trenéra Zdeňka Veselého zachránili a dokonce obsadili solidní osmé místo.

Branky: Chovančík V., vlastní – Škorňa, Vaculín.

SLUŠOVICE – ZUBŘÍ 7:0

O osudu utkání prakticky rozhodla úvodní dvacetiminutovka, kdy se Slušovicím podařilo vstřelit tři krásné branky. Gólový účet načal již ve 4. minutě Vlachyňský, aby o necelých deset minut po něm přesně mířil Žák. „Po třetí trefě soupeř prakticky rezignoval a jeho hra se sesypala. S nadsázkou se dá říci, že pak už to byla hra kočky s myší," smál se po zápase spokojený kouč domácích Ladislav Durďa. Jeho tým po změně stran už hrál prakticky na jednu branku a své vysoké vítězství stvrdil deset minut před koncem Zbránkem – 7:0. „Jsme za celou sezonu rádi. V neděli jsme pak jeli do Štítné držet palce soupeři, abychom dosáhli na první místo. A přestože se nám na něj dosáhnout nepodařilo, dostali jsme nabídku zahrát si krajský přebor. Podle všeho bychom na ni mohli kývnout," pousmál se kouč Slušovic.

Branky: Žák 2, Hrnčiřík, Čuřík, Dobeš, Vlachynský, Zbranek.

P. LHOTA – VAL. PŘÍKAZY 0:2 (0:1)

Domácí působili unaveným dojmem a hosté si přijeli pro zasloužené tři body. První branku dal Lukáš Vaculka, který ve 34. minutě krásnou střelou obstřelil všechny včetně brankáře a míč skončil až v šibenici. Druhý gólový moment zařídil stejný hráč. Vaculka v 53. minutě využil chyby v obraně Podkopné Lhoty a po sólovém úniku zvýšil na konečných 2:0 pro Příkazy.

Domácí už pak dohrávali v ještě větším „klidu", nezmohli se skoro na nic a hosté kontrolovali tři body. „Z naší stran to byl solidní zápas, vyhráli jsme dle mě zaslouženě. Domácího neměli po celý zápas skoro nic," hodnotil derniéru sezony kouč Valašských Příkaz Pavel Janošík. Ten byl spokojen i s celou sezonou. Příkazy skončily ze všech valašských zástupců v konečné tabulce nejvýše. „Čtvrté místo je samozřejmě pěkné. Hlavně hrajeme fotbal pro našeho fanouška, z toho pohledu snad sezona nebyla špatná," konstatoval po dobrém ročníku Janošík.

Branky: Vaculka 2. Val. Příkazy: Michal Valčík – Dušan Polách, Vobořil, Strnad, Smolík – T. Číž, Šenkeřík, Karas, Chovanec – Vaculka,Juřica. Střídali: Daniel Polách, Martin Valčík.

Další výsledky: Hrachovec – Vidče 1:2, Vlachovice – Val. Klobouky 2:3.

16.6.2015 VSTUP DO DISKUSE

Vánoční jarmark ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, který se konal o víkendu 9. a 10. prosince 2017, přilákal už první den tisíce lidí.
39

Za vánoční atmosférou vyrazily do Rožnova tisíce lidí

Videosouhrn Deníku – 9.–10. prosince 2017

Kohák se klouzal a farář žehnal raketám: Prohlédněte si nejlepší videa víkendu

Vánoce ještě nezačaly a už hořel stromek. Manželé se při hašení popálili

Přes všechna nabádání hasičů k opatrnosti při manipulaci s vánočními dekoracemi a zábavní pyrotechnikou, na sebe první případ požáru nenechal dlouho čekat.

DENÍK NÁM FANDÍ: Nový seriál představí sportovní týmy z regionu

Nenechte si ujít 5. díl projektu Deník nám fandí v pondělním tištěném vydání Valašského deníku!

Finiš hokejistů Vsetína přišel příliš pozdě, body si odvezl Přerov

Nepříjemnou bodovou ztrátu utrpěli prvoligoví hokejisté Vsetína v cestě za vybojováním osmého místa v tabulce znamenající účast v play – off. Jejich finiš v domácím zápase s Přerovem přišel pozdě.