Hrachovečtí fotbalisté totiž o prvomájovém víkendu propásli možnost ještě zdramatizovat boj o záchranu a prohráli v pátek na domácím hřišti se Štítnou i v neděli s Valašskými Klobouky.

V derby dvou nedalekých sousedů fotbalisté Vidče doma po boji přetlačili Zubří. V souboji svou nejvýše postavených Valachů Příkazy trochu překvapivě podlehly doma jasně Podlesí.

VLACHOVICE – VAL. MEZIŘÍČÍ B 2:0 (0:0)

Domácí byli v utkání daleko produktivnější. Zatímco Meziříčané měli hned několik dobrých šancí a nedali je, domácí ve druhém poločase ty svoje využili. Valaši se tak z dlouhého výjezdu vraceli s prázdnou a po domácí porážce se Štítnou (0:1) tak už druhý zápas v řadě nedali gól.

Val. Meziříčí B: Majer – Štys, Gromus, Švajda, Novák, Lasovský, T. Kundrát, M. Kundrát, M, Václavík, Orság, Soukup. Střídali: P. Václavík, J. Výmola).

VIDČE – ZUBŘÍ 3:1 (1:1)

Derby dvou nedalekých soupeřů pro sebe získali domácí fotbalisté. Domácí šli do vedení, ale hosté srovnali z penalty. Asi klíčový okamžik přišel těsně před přestávkou, kdy byl vyloučen hostující Tichý. Nabídnutou přesilovku Vidče doma využilo, dvěma brankami získalo výhru i tři body.

Branky: 17. Vala, 64. a 75. Maceček – 43. Bortl. Vidče: Petružela – Špůrek, Urban, D. Nerad, M.Drda, P. Drda, P. Mičkal, Křenek, Vaculín, Maceček, L. Vala. Střídali: Marák, Skotnica, Radek Mičkal. Zubří: Barabáš – Berka, Tichý, Bortl, Frňka, Krupa, Jež, Raždík, Pavlíček, Drda, Nečas. Střídali: Slovák, Majer, Roman.

JUŘINKA – NEDAŠOV 3:1 (2:0)

Zápas „o šest bodů" zvládla lépe Juřinka, která se tak po prohrách doma se Zubřím a v derby v Podlesí vrátila na vítěznou vlnu. Skóre otevřel Škorňa a povedený poločas podtrhl kanonýr Šindelek těsně před pauzou. Stejný hráč pak přidal po obrátce i třetí gól a ani následné snížení Nedašova už nevyvedlo domácí z míry. Dokráčeli si bezpečně pro důležité tři body.

Branky Juřinky: Jiří Šindelek 2, Škorňa. Juřinka: Holáň – Paťava, M. Šindelek, Šnajdr, Fröhlich, Türscherl, Škařupa, Škorňa, Vaněk, Štěpán, J. Šindelek. Střídali: Vavřík, Lukáš, Grygařík.

VAL. PŘÍKAZY – PODLESÍ 0:3 (0:1)

Podlesí na horké půdě Příkaz navázalo na předchozí domácí výhru s Juřinkou. Valašské Příkazy měly v zádech velmi povedené jaro, lepší tabulkové postavení a na dosah první místo v tabulce, doma však proti druhému nejlépe postavenému valašskému týmu v 1. A třídě z Podlesí neuspěly.

Branky: 42. Křižan, 53. Bělocký, 91. Rybenský. Val. Příkazy: Michal Valčík – Vobořil, Strnad, Chovanec, Polách, Číž, Gargulák, Smolík, Vlček, Juřica, Vaculka. Střídali: Martin Valčík, Šenkeřík. Podlesí: Nosálek – Stolař, Holčák, Petřvalský, Pernický, Švec, Zetek, Radim Balžek, Křižan, Bělocký, Košut. Střídali: Rybenský, Martin Blažek, Borák, Dočkal.

HRACHOVEC – VAL. KLOBOUKY 1:5 (0:2)

Hrachovec dvojzápas poslední naděje na záchranu 1. A třídy nezvládl. Po páteční prohře se Štítnou (1:2) proti Valašským Kloboukům nezahráli domácí špatně, ale na body opět nedosáhli.

Branka Hrachovce: 69. Musil. Hrachovec: Růčka – Baroš, Konvičný, Brázdil, Volek, Mir. Varga, Ondrušek, Martin Vajgl, Cahlík – Filgas, Jan Vajgl. Střídali: Musil, Gajdůšek.

Další výsledky: Štítná n. Vl. – Brumov B 1:2 p, Podkop. Lhota – Slušovice 1:0 p..

Dohrávka – 1. květen

HRACHOVEC – ŠTÍTNÁ N. VL. 1:2 (0:0)

Další smolný, a bohužel také bezbodový zápas pro Hrachovec. Ten měl o prvomájovém víkendu dva zápasy doma a mohl v případě úspěchu pomýšlet na případnou zázračnou záchranu soutěže, jenže hned páteční zápas se nepodařilo přetavit ve tři body. Po bezbrankovém poločase šli po hodině hry domácí do vedení, ale hosté po chvíli vyrovnali. V poslední minutě Hrachovec přišel o všechno, když hosté trefili výstavní přímý kop a odvezli si všechny body.

Branka Hrachovce: 59. Jan Vajgl. Hrachovec: Růčka – Baroš, Konvičný. Brázdil, Martin Vajgl, Volek, Ondrůšek, Jan Vajgl, Cahlík, Varga, Filgas. Střídal: Radek Vajgl.

1. Slušovice 20 10 2 3 5 40:24 37
2. Vlachovice 19 11 2 0 6 41:27 37
3. Štítná n. Vl. 20 10 2 3 5 28:20 37
4. Podlesí 19 8 5 1 5 39:28 35
5. Brumov B 20 9 3 2 6 44:35 35
6. Val. Příkazy 20 10 2 1 7 42:33 35
7. Val. Klobouky 19 10 1 3 5 35:30 35
8. Val. Meziříčí B 19 8 1 2 8 37:31 28