1.B třída

V. BYSTŘICE – LIDEČKO 1:0 (0:0)

Bystřičané se dočkali tří pouťových bodů, ale mohou za ně děkovat především výbornému Maleňákovi v brance. Již ve 2. minutě mířil domácí Martin Vanduch do tyče. Aktivní domácí pokračovali v úvodním tlaku a s další střelou Kremela si poradil Hyžák. V 10. minutě zahrozili hosté, ale Maleňák Kovačíka vychytal. Stejný hráč mohl ve 20. minutě otevřít skóre, ale v jasné šanci napálil centr Číže nad. Neujala se ani hlavička domácího Machýčka. Druhý poločas odstartoval jasnou tutovkou Lidečan Kovačík. Probil se středem obrany a jeho sólo skončilo na výborném domácím gólmanovi. Hostům patřila úvodní čtvrthodinka druhé půle a do šance se dostal Radim Gargulák. V dobré šanci mu obránci míč srazili na roh. Další pokus Tomáše Garguláka minul branku. Domácí se do hry vrátili po hodině hry a konečně se dočkali branky. V 66. minutě si Bolf naběhl do středu hřiště a střelu ze dvaceti metrů namířil přesně k tyči – 1:0. Vzhledem k průběhu druhé půle to bylo vedení dost šťastné. Bystřičané ožili a záhy mohli vedení povýšit. Kremel vyvezl před polovinu hřiště míč a narazil Machýčkovi. Jeho technická střela cinkla o spojnici tyče a břevna. V závěru domácí bránili nejtěsnější vedení a mohli o ně přijít. V 76. minutě se sám před brankářem ocitl Ovesný, ale tak dlouho váhal se zakončením, až o míč přišel. Dvě minuty před koncem se ocitl v jasné tutovce Kovačík, ale Maleňák skvělým zákrokem míč vyboxoval.

BRANKA: 66. Bolf 1:0.

SESTAVY

VAL. BYSTŘICE: Maleňák – D. Vanduch, Lazor, Machýček, Vašek – Vrábel (82. Čunek), Kremel, Karafiát, Kovář – Bolf (80. Cáb), M. Vanduch.

LIDEČKO: Hyžák – Havelka, R. Číž, Kulíšek, Baklík (69. Janáč) – R. Gargulák, Ovesný, Kocourek, Zaoral (53. Židek) – T. Gargulák, Kovačík.

ROZHODČÍ: Olša – Žniva, Novák

JABLŮNKA – H. LIDEČ 4:0 (1:0)

Nováček z Jablůnky se veze na vlně euforie. Tři body z Lidečka potvrdila Jablůnka doma suverénním vítězstvím nad Horní Lidčí. Hosté ustáli počáteční tlak domácích a do 25. minuty to byl boj mezi oběma pokutovými územími. Skóre záhy otevřel po Čumově akci Biel – 1:0. Poté do konce poločasu diktovali tempo hry domácí, ale náskok nezvýšili po šancích Čumy, Biela a Tomečka. Lideč sice chtěla vstoupit do druhého poločasu velmi aktivně, ale vítr z plachet jí vzal rychlou brankou po 12 sekundách druhé půle Čuma – 2:0. To, že Jablůnka hned v úvodu sezony našla střelce dokumentoval Čuma v 62. minutě, kdy dokonale provětral hostující obranu – 3:0. Hosté byli zralí na ručník a jejich dezorientaci využil o pět minut později střídající Fojtíček – 4:0. Jablůnka, vědoma si vysokého vedení, se již nikam nehnala a bezzubí hosté si vypracovali jedinou příležitosti v 89. minutě, kterou jejich nejlepší hráč a kapitán Seidl neproměnil. Jablůnka má start do nové sezony z říše snů.

BRANKY: 25. Biel 1:0, 46. Čuma 2:0, 62. Čuma 3:0, 67. Fojtíček 4:0.

CHORYNĚ – JANOVÁ 1:1 (1:1)

Smolný úvod sezony prožívá domácí kanonýr Luboš Hadvičák. Zatímco v prvním kole jeho hattrick na body v Podlesí nestačil, tentokrát byl jediným střelcem zápasu a stačilo to pouze na bod. V jednom případě to totiž bylo do nesprávné branky. Ve 13. minutě si domácí útočník nešťastně srazil centrovaný míč ze standardní situace z levé strany do vlastní branky – 0:1. Svoji minelu odčinil Luboš Hadvičák o dvacet minut později a z podobné situace hlavičkou vyrovnal – 1:1. Utkání poté nabralo nepříliš závratné tempo a mnoho zajímavého k vidění do konce utkání nebylo. Domácího brankáře Santovjáka občas hosté pozdravili střelami z dálky, které ale neměly gólové parametry. Na druhé straně byly nebezpečné střely Luboše Hadvičáka a Janošce zblokovány hostující obranou na rohové kopy. Zápas tak skončil dělbou bodů.

BRANKY: 13. vlastní 0:1, 33. Luboš Hadvičák 1:1.

POLIČNÁ – V. POLANKA 2:0 (0:0)

Domácí fotbalisté bez šesti hráčů základní sestavy do tohoto utkání jako favorité nevstupovali. A první poločas měli hosté z Polanky čtyři jasné brankové příležitosti, jak utkání brzy rozhodnout. Jenže Včelný se v brance Poličné doslova překonával. Postupně vychytal velmi nebezpečné pokusy Gergely a Plška. Když je domácí armádě nejhůře, povolá do svých řad střeleckou legendu Igora Kundráta. Poličná ve druhém poločase bojovala nadoraz a odměnou jí nakonec bylo překvapivé vítězství. Veterán, který Poličné vypomáhá v nouzi, se nejprve trefil po centru z leva nohou, aby uklidnil domácí příznivce přesnou krásnou hlavičkou. Hosté i ve druhém poločase měli hlavně v podání Robina Plška opět několik možností vyrovnat, ale zůstalo jen u přání. Jednou dokonce obětaví hráči Poličné zachraňovali za překonaným brankářem na brankové čáře. Poličná to na Polanku umí. Na jaře jí přerušila úctyhodnou sérii neporazitelnosti, Nyní na počátku nové sezóny byla opět v improvizované sestavě úspěšná.

BRANKY: 48. Kundrát 1:0, 83. Kundrát 2:0.

SESTAVA POLIČNÉ: Včelný – Černoch, Ondřej Marek, Drozd – Žarlok, Šobora, Příleský, Seidl (46. Kelnar) – Kundrát (80. Bečička), Jasoněk, Žilinský.

V. PŘÍKAZY – ZAŠOVÁ 0:1 (0:1)

Překvapení kola se odehrálo v nedělním dopoledni v Příkazech. Domácí prožili den blbec a míč je po celé utkání vůbec neposlouchal. Hosté s perfektně organizovanou hrou a rozestavením 3–2–3–2 dokonale otupili domácí ostří včetně superstřelce Vaculky. S nakopávanými míči si Zašová hravě poradila a v 30. minutě se řítil na domácí branku Pobořil. Jeho zakončení lobem bylo precizní – 0:1. Obraz hry a marnost domácího celku se nezměnila ani po přestávce. Šance na vyrovnání nepřicházely a v domácí obraně se otevírala okénka. Zašová mohla dokonce vyhrát vyšším rozdílem. Nejlepší střelec 3. třídy René Bartošák se hledá a nebyl přesný ani nohou, ani hlavou. V 85. minutě orazítkoval střídající Pšenica břevno domácí branky. A pak už propukla radost hostí z překvapivého plného bodového zisku.

BRANKA: 30. Pobořil 0:1.

SESTAVA ZAŠOVÉ: Hadaš – Brlica, Trtík, Šichtář – Krupa, Chlevišťan – Bublík, Palacký (70. Pšenica), Brňovják – Bartošák (90. Košárek), Pobořil (85. Vašek).

VKK B – PODLESÍ 2:1 (0:0)

Podlesí nevyužilo mírné převahy v prvním poločase ke vstřelení tolik důležité vedoucí branky. Hlavou těsně minul Zetek a Tydlačku v dobré pozici zblokovala domácí obrana. Ve 30. minutě ukázal své možnosti Šimák a trefil břevno hostující branky. Po přestávce domácí ožili a šli důrazně za vítězstvím. V 60. minutě unikl obraně Podlesí Plánka – 1:0. V 75. minutě vyšel rezervě Karlovic rychlý přechod do útoku a byla z toho penalta. Tu proměnil Šimák – 2:0. Hosté se ve druhém poločase dostali ke slovu až v nastavení, kdy Tydlačka upravil na konečných 2:1.

BRANKY: 60. Plánka 1:0, 75. Šimák 2:0, 90.+2. Tydlačka 2:1.

LHOTA U VS. – HOVĚZÍ 4:2 (3:1)

Lhota byla v tomto utkání jasně lepším celkem a bez problémů splnila roli favorita. Hostům navíc nezachytal brankář Rovenský a o poločasové přestávce se poroučel do sprch. Ve třech případech totiž neudržel střely Orsága, Daniela Zgarby a Juřici. Pokaždé míč vyrazil pouze na břevno své branky a domácí hráči pohodlně doráželi do sítě. Ve 4. minutě Daniel Zgarba, v 18. minutě Surovec a v 32. minutě Urban. Hosté se přeci jenom probudili v 34. minutě, kdy po kombinační akci snižoval Kovář – 3:1. Po přestávce ve 48. minutě napálil do hostující sítě po rohu míč Daniel Zgarba a před brankářem ještě tečoval Urban – 4:1. V 90. minutě se pěkně obstřelem trefil z přímého kopu Zádilský – 4:2. Lhota pohledné utkání zvládla na jedničku.

BRANKY: 4. Zgarba 1:0, 18. Surovec 2:0, 32. Urban 3:0, 34. Kovář 3:1, 48. Urban 4:1, 90. Zádilský 4:2.

HULÍN – KELČ 0:2 (0:2)

Tak prozatím potvrzují fotbalisté Kelče roli favorita soutěže. Po Malenovicích vybrali také bodovou pokladnu Hulína. A opět to byl perfektní bezchybný týmový výkon, kdy soupeř nemá za celé utkání výraznější možnost ke skórování. Naopak Kelč hrála aktivně a hlavně účelně. V 4. minutě se prosadil po rohu hlavou Petr Minář – 0:1. V 18. minutě se po kombinační akci na přední tyči perfektně orientoval Aleš Škařupa – 0:2. Ve druhém poločase to byla ze strany hostí údržba a bezproblémové udržení výsledku.

BRANKY: 4. Petr Minář 0:1, 18. Aleš Škařupa 0:2.