1. A TŘÍDA

VIDČE – PŘÍLUKY 1:2 (0:0)

Tato ztráta bodů se na Sahaře nečekala. Vidče se ale trápí v koncovce a jeho prapor nezvedli v tomto klání ani vyhlášení kanonýři Karel Mičkal s Michalem Kramolišem. Prvně jmenovaný měl v prvním poločase neskutečnou střeleckou smůlu. Jeho zakončení skončilo dvakrát na břevně a jednou na tyči hostující branky. Když k tomu připočteme vynikající výkon brankáře Příluk a notnou dávku štěstí, tak body našly export na Zlínsko. V 68. minutě Machalíček dopravil do sítě nadvakrát odražený míč – 0:1. V 86. minutě skončila v šibenici tečovaná střela Vlčka – 0:2. V 88. minutě snižoval Lukáš Vala na 1:2 a Vidče se vrhlo do zoufalého závěrečného náporu. Od remízy nebylo daleko, ale z několika rohů již gólové vyjádření nepřišlo.

BRANKY: 68. Machalíček 0:1, 86. Vlček 0:2, 88. Lukáš Vala 1:2.

HRACHOVEC – D. BEČVA 2:0 (1:0)

Čekalo se, že zápas v Hrachovci bude vyhecovaný. Hosté přijeli s visačkou druhého celku tabulky a s aktuálně velmi dobrou formou. Hrachovec ale není zvyklý doma body rozdávat. Zápas pokazil ten, koho mělo být vidět nejméně. Hlavní rozhodčí Havránek netrestáním velmi tvrdých zákroků a nevylučováním hráčů udělal ze zápasu dokonalý galimatyáš. Mírnou převahu Hrachovce mohl v prvním poločase přetavit ve vedoucí branku v 31. minutě Radek Vajgl, ale po akci Kabeláče pálil z deseti metrů nad. Hosté zahrozili v 39. minutě, kdy mohla v síti skončit zblokovaná střela Ladislava Šeny. Hru hostí ovlivnila srážka Jaroslava Šeny s domácím brankářem Vladimírem Vajglem. Hostující kanonýr již poté do druhého poločasu nenastoupil. Ve 41. minutě předvedl vynikající zákrok hostující brankář Rauscher. Po centru Konvičného vyrazil volej Kabeláče na roh. Následně po zahrání hlavičkoval Kliment a ve skrumáži se nejlépe orientoval Michal Cahlík – 1:0. Dolní Bečva vstoupila do druhého poločasu o poznání aktivněji. A začalo se jiskřit. V 60. minutě načal své tristní vystoupení hlavní rozhodčí nevyloučením domácího Adamíka, jehož tvrdý zákrok snesl druhou žlutou kartu a následné vyloučení. V 79. minutě si ve slibně se rozvíjející akci zpracovával rukou míč Libor Vrána. Tentokrát druhou, byť velmi přísnou, žlutou kartu vyfasoval. I přes mohutné protesty hostí však nebyl vyloučen. V 84. minutě vysunul Jež Kabeláče, který zahrál Rauscherovi na housle – 2:0. Zápas plný nesportovního chování završila 93. minuta, kdy Kozák v přerušené hře udeřil pěstí před zraky hlavního arbitra domácího Adamíka, ale také unikl červenému trestu. Utkání poté skončilo ve velkých emocích.

BRANKY: 41. Michal Cahlík 1:0, 84. Kabeláč 2:0.

LIDEČKO – HUTISKO 0:3 (0:3)

Tak už je to definitivní. Lidečko neuspělo ani ve veledůležitém utkání dvou celků suterénu a zůstává jasně poslední. Hutisko ovládlo zápas a nebýt brankáře Hyžáka, skončil by i dvouciferným výsledkem. V 9. minutě Macíček prokázal dokonalou orientaci ve skrumáži před domácí branou a otevřel skóre – 0:1. Ve 21. minutě přeloboval bezmocného Hyžáka Jaroslav Koláček – 0:2. Ve 42. minutě bylo po zápase. Škopkova tečovaná střela potřetí zaplula do domácíc sítě – 0:3. A to ještě byl k domácím milosrdný Maruchnič, který hledá střeleckou formu. Domácí se po přestávce za rozhodnutého stavu přece jenom zlepšili, ale vrcholem jejich útočné produkce bylo pouze Ovesného břevno. To Hutisko bylo v ofenzívě i nadále nebezpečnější. Jakub Mikulenka trefil břevno, další šance zazdili uzdravený Baroš, trápící se Maruchnič a také další ofenzivní hráč Petr. Hutisku to v konečném rezultátu pramálo vadilo.

BRANKY: 9. Macíček 0:1, 21. Jaroslav Koláček 0:2, 42. Škopek 0:3.

ZUBŘÍ – LUKOV 1:2 (1:0)

Zubří nepotvrdilo překvapivé body z Příluk. Jeho nezkušení hráči opět vyrobili takové množství chyb, že to hosté z Lukova museli trestat. A to ještě fantastický zápas odchytal domácí brankář Barabáš, který hostům kryl nejen pokutový kop, ale také další tři až čtyři dobré brankové možnosti. První penaltu lapil Barabáš ve 20. minutě po faulu Tichého. To domácí zdravě nabudilo a ve 30. minutě si Jurajda na hranici pokutového území zkušeně došel také pro trest kopu z jedenácti metrů. Sám se nemýlil – 1:0. Po přestávce se domácí herně natolik nezvedli, aby vedení udrželi. Chyběla i větší dávka bojovnosti a Lukov trestal. V 65. minutě po nedorozumění obránců v pokutovém území bylo vyrovnáno – 1:1. V 80. minutě byla ruka Cverny posouzena jako penaltová a tentokrát se hosté nemýlili – 1:2. Zubří čeká boj o záchranu.

BRANKA ZUBŘÍ: 30. Jurajda 1:0.

PODK. LHOTA – JUŘINKA 1:0 (0:0)

Juřinka nesehrála v Trnavě špatné utkání. To rozhodovala jedna branka. Hosté se za svůj výkon stydět nemusí, celý druhý poločas bez vyloučeného Burdy sahali minimálně ve třech případech po vyrovnání. V poločase prvním pracovala dobře hostům útočná dvojice Žilinský – Škařupa, leč bez gólového efektu. Ve 44. minutě předvedl druhé totožné podražení soupeře Burda a šel se sprchovat. Juřinka i v deseti tahala herně za delší konec. V 47. minutě obešel unikající Škařupa i brankáře, ale netrefil odkrytou branku. V 54. minutě ale přišel rozhodující moment, kdy se hlavou po odraženém míči trefil Minář – 1:0. V 73. minutě se zaskvěl domácí brankář proti hlavičce Zetochy. V 75. minutě se mezi tyče nevešla hlavička Štěpána, a tak Juřinka vyšla smolně bodově naprázdno.

BRANKA P. LHOTY: 54. Minář 1:0.

Další výsledky: Val. Klobouky – Brumov B 0:3, Lůžkovice – Vlachovice 4:0.

MARTIN NĚMEC