1.A TŘÍDA

VIDČE – LIDEČKO 4:1 (3:0)

Po tomto utkání se již může tvrdit, že loňská štika soutěže celek z Lidečka je letos bezzubá. Sahara viděla vynikající úvodní patnáctiminutovku domácích, v které Vidče dokonce pohrdlo pokutovým kopem. V 11. minutě napřáhl z dobrých čtyřiceti metrů Stodůlka, a jeho míč zaplul k tyči – 1:0. Ve 13. minutě unikl všem Michal Kramoliš a se zakončením se příliš nepáral – 2:0. V 15. minutě si domácí střelec sám vybojoval pokutový kop, ale ledabylým zakončením nechal vyniknout hostujícího brankáře. Neproměněná penalta Michala Kramoliše nedeprimovala a ve 44. minutě poslal nevýrazné hosty do šaten s tříbrankovým mankem. V 52. minutě snížil na 3:1 Samiec, Lidečko začalo hrát, Vidče se již nikam nehrnulo. Jenže aktivní hosté byli v koncovce tak bezradní, že poslední slovo v jasném utkání měli opět domácí, a to v podobě čtvrté branky Pavla Drdy. Ten tentokrát proměnil penaltu po faulu na nikoho jiného než Michala Kramoliše, s kterým si hostující obrana nevěděla rady – 4:1.

BRANKY: 11. Stodůlka 1:0, 13. Michal Kramoliš 2:0, 44. Michal Kramoliš 3:0, 52. Samiec 3:1, 57. Pavel Drda 4:1.

HRACHOVEC – ZUBŘÍ 1:1 (0:0)

Třístovka diváků byla úrovní derby zklamána. Hosté přijeli viditelně pro bod, na který dosáhli. Domácí si moc šancí nevytvořili. V úvodu zápasu byli oba brankáři ohrožováni spíše z trestných kopů nebo rohů. V 8. minutě Sovákův trestný kop vyboxoval Barabáš do bezpečí. Nadějně vypadala kličkovaná Adamíka, který ale střílel nad. Další trestný kop Sováka vytáhl ze šibenici zuberský gólman. Po půlhodině hry se po akci Romana dostal do šance Frňka, ale Kundrát skluzem zachránil. Hosté přitom reklamovali ruku, ale hrálo se dál. Další domácí trestný kop střílel Vrána, ale Barabáš byl pozorný. V závěru první půle měli hosté dvě nadějné příležitosti. Ve 38. minutě vyboxoval domácí gólman míč přímo k nohám Navrátila, ale střelec nemířil přesně. V poslední minutě první půle unikl po pravém křídle Frňka, ale Roman jeho centr nedokázal usměrnit do sítě. Druhý poločas byl na šance stejně skoupý, jako ten první. Po hodině hry centr Sováka usměrňoval hlavou Vrána, ale obránci stačili míč ukopnout. Na druhé straně průnik Libora Raždíka zachránil odvážným skokem brankář Vaigl. Poslední čtvrthodina přece jenom přinesla fotbalové koření. V 76. minutě poslal za domácí obranu pas Cverna a Frňka byl u míče dříve, než brankář. Pěkným lobem jej přehodil – 0:1. Domácí vrhli všechny síly do útoku a dočkali se v 83. minutě. Trestný kop ze vzdálenosti 17 metrů namířil Vrána přesně do šibenice – 1:1. Poslední šanci měl v 88. minutě Sovák, ale jeho volej z úhlu mířil nad branku.

BRANKY: 76. Frňka 0:1, 83. L. Vrána 1:1.

SESTAVY

HRACHOVEC: Vl. Vaigl – Tvarůžek (68. Matůš), Mičkal, Kundrát (36. M. Cahlík), M. Vaigl – Adamík, Jež, Sovák, R. Vaigl (78. Melichařík) – Kabeláč, L. Vrána.

ZUBŘÍ: Barabáš – Pavlíček, J. Raždík, Jurajda, Hejný – O. Šustáček, Navrátil (65. Cverna), L. Raždík, Pavlica – Roman (80. Krupa, 89. Majer), Frňka.

ROZHODČÍ: Dokoupil – Kneisl, Skalický.

DIVÁKŮ: 300.

JUŘINKA – VLACHOVICE 0:2 (0:2)

Celek Vlachovic po sestupu a špatném vstupu do sezony se herně i výsledkově zvedá. I když při vítězném klání na Juřince měli hosté notnou dávku štěstí. Již ve 4. minutě proměnil centrovaný míč před domácí branku ve vedoucí úspěch hostí Míča – 0:1. Ve 35. minutě zvýšil po rohu Drábík – 0:2. Ve druhém poločase měla Juřinka drtivý tlak, ale obětaví hráči hostí třikrát vykopli míč z brankové čáry za již překonaným brankářem. Zoufalství domácích dosáhlo vrcholu v 80. minutě, kdy gólovou střelu Žilinského zastavil tělem nešťastně spoluhráč Burda. Hosté sice dohrávali bez vyloučeného Dorušky, ale stav skóre již zůstal nezměněn.

BRANKY: 4. Míča 0:1, 35. Drábík 0:2.

D. BEČVA – VAL. KLOBOUKY 2:1 (2:0)

Dolní Bečva porazila jednoho z favoritů soutěže a těchto tří bodů si bude dlouho cenit. Klobouky ukázaly svou vyzrálost při standardních situacích. Horší už to bylo s bráněním domácího expresu Josefa Vojkůvky. Ten šel v prvních patnácti minutách dvakrát sám na hostující branku, ale bez efektu. Ve 20. minutě se ujal střílený centr Vladislava Šeny, který překvapil hostujícího brankáře – 1:0. Až třetí nájezd v 37. minutě v podání Josefa Vojkůvky měl gólovou tečku. Jeden z domácích borců byl faulován hostujícím brankářem a nařízenou penaltu proměnil Kozák – 2:0. Klobouky se po přestávce nevzdaly. I domácí mohli vedení navýšit, ale prosadil se až v 70. minutě krásnou střelou z třiceti metrů Ptáček – 2:1. Vzápětí šel jeden z hostů do sprch po druhé žluté kartě. Klobouky ale sahaly po bodu. Štěstí se v závěru přiklonilo na stranu příkladně bojujících domácích.

BRANKY: 20. Vladislav Šena 1:0, 37. Kozák 2:0, 70. Ptáček 2:1.

BRUMOV B – HUTISKO 2:2 (1:1)

Hutisko v tomto utkání, které se hrálo nahoru dolů bralo nakonec jeden bod, ale nechybělo mnoho a mohlo jich být o dva více. Hosté poučeni z předchozích nezdarů vstoupili do utkání velmi aktivně a do 25. minuty si vytvořili nejen tlak, ale také šance v podání Maruchniče a Davida Mikulenky. Celková snaha byla korunována ve vedoucí gól již v 7. minutě po rohu Romana Křenka. Prosadil se Daniel Petr – 0:1. Po půlhodině hry se z letargie probudili také domácí a minutu před koncem poločasu zužitkovali perfektně trefený odražený míč – 1:1. Po křižné střele z 53. minuty museli dobře hrající hosté dohánět jednobrankové manko. Stav byl srovnán v 67. minutě, kdy se po standardní situaci Maruchniče prosadil Roman Křenek – 2:2. V závěru se mohlo Hutisko radovat z vítězství, v solidní šanci ale neuspěl Luděk Poruba.

BRANKY HUTISKA: 7. Daniel Petr 0:1, 67. Roman Křenek 2:2.

MARTIN NĚMEC