1.A TŘÍDA

LIDEČKO – JUŘINKA 3:4 (1:2)

Zoufalost Lidečka nebere konce. K první výhře nepomohl ani návrat Aleše Číže, ani střelecký den druhého tykadla Kovačíka. Juřinka měla totiž ve svém středu hbitého záložníka Vargu, který na co sáhl, to mu skončilo v brance. Ve 3. minutě se k němu na úvod tohoto klání přidal Zetocha. Za stavu 1:3 se domácí zvedli z popela a srovnali stav trefami Kovačíka a Tomáše Fojtíka. Přestřelku nemohl rozhodnout nikdo jiný, než již zmiňovaný Varga. Lidečko ukázalo, že achilovou patou již není koncovka, ale pro změnu děravá obrana v čele s nejistým brankářem. I tak mohli domácí brát alespoň bod, to by ale musel v síti skončit gólová rybička Pavlíka v závěru utkání.

BRANKY: 3. Zetocha 0:1, 8. Kovačík 1:1, 13. Varga 1:2, 56. Varga 1:3, 70. Tomáš Fojtík 2:3, 79. Varga 3:4.

HUTISKO – LUKOV 1:1 (0:1)

Neskutečné věci přinesl fotbal na Hutisku. Domácí borci ukázali, že jejich střelecká krize dosáhla úplného dna. Hlavní opory ofenzívy Maruchnič s Petrem se rovnou měrou podělili o celkový počet jedenácti zahozených stoprocentních příležitostí. Ivo Maruchnič neprožívá dobrý podzim. Po faulu na Jaroslava Koláčka zahodil penaltu tu, dvakrát z přímých kopů orazítkoval břevno. David Mikulenka zase pro změnu pálil jen do tyčí. Daniel Petr podnikal jeden výpad za druhým, ale hostující branka byla pro něho malá. Lukov tak čekal na chybu a ta přišla v 30. minutě, kdy Horák neměl proti umístěné střele šanci – 0:1. Podráždění hosté se nedostali takřka po celý druhý poločas na dostřel. Šli navíc po faulu na Jaroslava Koláčka do deseti. Na nemohoucnost svých spoluhráčů se již nemohl dívat Roman Křenek a v 70. minutě zajistil Hutisku v tomto divokém utkání křížnou střelou do šibenice alespoň bod – 1:1.

BRANKA HUTISKA: 70. Roman Křenek 1:1.

P. LHOTA – D. BEČVA 3:1 (2:1)

Hosté byli do 30. minuty lepším celkem a svou snahu korunovali vydařenou střelou Balána – 0:1. Domácí dostaly do hry dva slepené góly v rozmezích čtyř minut ještě před koncem první půle. Ani v tom druhém nebyla Dolní Bečva daleko od vyrovnání a zaslouženého bodového zisku, ale přišel jeden výpad domácích do otevřené obrany a bylo po nadějích.

BRANKA DOLNÍ BEČVY: 30. Balán 0:1..

VAL. KLOBOUKY – HRACHOVEC 2:1 (0:0)

Tak v Kloboukách viděl divák špičkové představení hodné výše této soutěže. A rovnou měrou k němu přispěl i velmi dobře hrající celek Hrachovce. I když první poločas brankové příležitosti nenabídl, hráči vyspělou kombinací a pohybem se fotbalem bavili. Po přestávce v 57. minutě předvedli domácí rychlou křídelní akci s precizním zakončením – 1:0. V 75. minutě vyrovnal po centru Konvičného Libor Vrána – 1:1. A přišel hektický a pro hosty smutný závěr. V 85. minutě lízala dělovka Libora Vrány pouze břevno domácí branky. V 89. minutě se schoval míč před brankářem Vajglem a křížnou střelou zapadl k tyči – 2:1. Hrachovec si bod zasloužil, ale na kdyby se bohužel nehraje.

BRANKA HRACHOVCE: 75. Libor Vrána 1:1.

ZUBŘÍ – VIDČE 0:2 (0:1)

V 31. minutě přišla první černá chvilka pro domácího obránce Petra Hejného. Po jeho chybě si v gólové šanci věděl rady zkušený Karel Mičkal – 0:1. Vidče šlo do kabin spokojené i proto, že domácí nezvládli ve 44. minutě zahrání pokutového kopu. Ve vápně byl faulován Ivo Roman, nikdo na sebe nechtěl vzít zodpovědnost. Ta zůstala na bedrech Václava Cverny. Velezkušený domácí borec ale minul branku. Ve druhém poločase si Vidče náskok hlídalo. Přežilo i tutovku Jana Pavlici z 50. minuty. A tak v době rodícího se tlaku a snaze domácích po vyrovnání, přišla druhý hrubka Petra Hejného. Po jeho ruce se zahrávala penalta i na druhé straně a Michal Kramoliš opět navodil celek Vidče po několika porážkách na vítěznou tříbodovou notu.

BRANKY: 31. Karel Mičkal 0:1, 74. Michal Kramoliš 0:2.

Další výsledky: Lůžkovice – Příluky 4:3, Vlachovice – Brumov B 3:1.

MARTIN NĚMEC