Hutisko i Valašská Bystřice hledají střelce. Lhota nezvládla důležité domácí utkání. Za Juřinku musel do branky hráč z pole.

1.A TŘÍDA
PŘÍLUKY – VIDČE 2:1 (2:0)

Je to již několikátý zápas na půdě soupeře, který fotbalistům Vidče totálně nevyšel. Ti tak nechávají zapomenout na dobré výkony z domácí Sahary.

Hned v 1. minutě prošel míč střelou mezi nohama brankáři Valovi – 1:0. V 15. minutě to již bylo 2:0 a domácí si proti nevýrazným hostům výsledek hlídali. Vidče alespoň neodjíždělo bez vstřelené branky. Ta ale přišla pozdě v 88. minutě po hlavičce Michala Kramoliše – 2:1.

BRANKA VIDČE: 88. Michal Kramoliš 2:1.

HRACHOVEC – LIDEČKO 2:0 (0:0)

Tomu se říká poctivý lítý boj. Pro oba týmy na opačných pólech tabulky bylo utkání nesmírně důležité. Lépe ho zvládli domácí, kteří mohou poděkovat svému brankáři Vladimíru Vajglovi, Ten předvedl v 15. minutě klíčové zákroky proti tutovkám Aleše Číže a Samiece. Hrachovec se v prvním poločase osmělil střelami Jana Vajgla a Libora Vrány.

Po obrátce domácí v utkání, které mělo požadovanou kvalitu, šli za výhrou důtrazněji. V 75. minutě se ve skrumáži orientoval nejlépe zkušený Kabeláč a střelou z točky k tyči otevřel skóre – 1:0.

V 88. minutě jásali domácí podruhé, Libor Vrána křižnou střelou vymetl šibenici hostující branky a poslal Lidečko domů s dvoubrankovou porážkou – 2:0.

BRANKY: 75. Kabeláč 1:0, 88. Libor Vrána 2:0.

BRUMOV B – HUTISKO 1:0 (0:0)

Hutisko pokračuje ve výsledkovém sešupu, vyhlášení střelci Maruchnič s Robinem Křenkem se hledají, v sestavě citelně scházejí Bolf s Barošem.

Domácí sice měli prvních deset minut velkou převahu, ale kdyby posléze své šance proměnili Maruchnič, David Mikulenka a Adamec, zápas by těsnou porážkou hostí neskončil.

V 65. minutě po nakopnutém míči z poloviny hřiště do pokutového území chyboval brankář Horák, když nereagoval na hlavičku mířící do jeho branky a bylo rozhodnuto – 1:0.

LHOTA U VS. – LUKOV 0:2 (0:1)

Lhota si domácí porážkou řádně zkomplikovala možné záchranářské práce. V prvním poločase v podprůměrném boji mezi oběma pokutovými územími vyčnívala pouze 34. minuta.

To po rohovém kopu zůstal v pokutovém území nekrytý Šimíček a přehodil vybíhajícího Navrátila – 0:1. Lhota se do ofenzívy přece jenom po obrátce tlačila více, ale v její největší šanci trefil Surovec pouze břevno.

V 80. minutě se hosté uvolnili na levé straně a Klhůfek uklidil míč nekompromisně pod břevno – 0:2. V závěru nebyl Lhotě souzen ani čestný úspěch, když v další možnosti selhal Zeťák.

BRANKY: 34. Šimíček 0:1, 80. Klhůfek 0:2.

D. BEČVA – V. BYSTŘICE 2:1 (1:0)

Dolní Bečva po boji splnila roli mírného favorita, u Bystřice jde o obehranou písničku. Hosté nedávají branky a kráčejí zápas od zápasu v roli poražených.

V 15. minutě určila ráz zápasu červená karta pro domácího Adama Růčku, který ve vyložené šanci stáhl za dres unikajícího Maráka. Hostům přesilovka vyhovovala, ale bez koncovky. To domácí měli dvorního nahrávače Paprskáře. Ten svoji první myšlenku předvedl v 25. minutě, kdy únikem a přihrávkou ve skluzu připravil zakončení pro Petra Vojkůvku – 1:0. Po přestávce se brzy děly zajímavé věci.

V 50. minutě po nakopnutém míči vyrovnal Čunek – 1:1. Jen dvě minuty trvala radost hostí, když další akci Paprskáře tentokrát proměnil ve vítěznou branku starší z bratrů Vojkůvků Josef – 2:1. Hosté se nevzdali, Šturala trefil hlavou břevno, na druhé straně pohrdli dalšími možnostmi i domácí, ale to jim v konečném důsledku nevadilo.

BRANKY: 25. Petr Vojkůvka 1:0, 50. Čunek 1:1, 52. Josef Vojkůvka 2:1.

NEDAŠOV – JUŘINKA 5:1 (2:1)

Dobře rozehraný zápas Juřinka zpackala včetně nedisciplinovanosti svého brankáře ve druhém poločase a utržila debakl.

Ten hostům zajistila dvojice útočníků Petr Šuráň (autor čistého hattricku) a Jaroslav Fojtík. Přitom ve 13. minutě po akci Viskupiče uklidil míč do branky Strnad – 0:1.

Branka probudila domácí. Ve 25. minutě se poprvé prosadil hlavou Petr Šuráň, který o deset minut později skóroval po dlouhém autu – 2:1. Po přestávce dostala Juřinka tři branky během pěti minut a bylo vymalováno.

Poté byl vystřídán brankář Ruman, ale jeho náhradník Orava vydržel v brance pouhých deset minut. Pak se nechal vyloučit za oplácení. Utkání dochytal David Štěpán a branku již nepustil.

BRANKY: 13. Strnad 0:1, 25. Petr Šuráň 1:1, 35. Petr Šuráň 2:1, 60. Petr Šuráň 3:1, 62. Jaroslav Fojtík 4:1, 65. Jaroslav Fojtík 5:1.

Další výsledek: Lužkovice – Podk. Lhota 1:1.

MARTIN NĚMEC