1.A TŘÍDA

DOHRÁVANÉ UTKÁNÍ

HUTISKO – P. LHOTA 0:0

Zápas dvou celků z popředí tabulky sliboval svižný fotbal a to se potvrdilo. Hutisko, vyjma úvodních dvaceti minut, neúnavně bušilo do obranného valu hostí. Podkopná Lhota zahrozila za celé utkání domácím dvakrát, ale byly z toho dramatické situace jako hrom. Poprvé v 15. minutě, kdy hosté po nedorozumění domácí obrany trefili tyč a podruhé v první minutě nastavení, kdy jim hlavní rozhodčí zprvu uznal neregulérní branku, aby ji pak na popud asistenta rozhodčího odvolal. Domácí obránce totiž nakopnutý míč tečoval daleko později, než ten šel na v jasném postavení mimo hru stojícího hráče hostí. Hutisko dřelo do úmoru, ale Maruchnič s Robinem Křenkem z velkého množství střel a standardních situací nic nevytěžili. Domácí mají také svůj názor na podražení Maruchniče v pokutovém území, kdy se dožadovali odpískání pokutového kopu. Píšťalka rozhodčího stejně jako hlasivky diváků zůstala němá, branka v tomto utkání nepadla.

VÍKENDOVÁ UTKÁNÍ

VIDČE – DOL. BEČVA 2:1 (1:1)

Fotbalisté z videčské Sahary, pokud nechtěli ztratit kontakt s čelem tabulky, museli toto derby vyhrát. Proto také do zápasu vběhli, jako býk na červený hadr. Již v 5. minutě střílel kolem šibenice Kramoliš, záhy jeho trestný kop zpacifikoval Rauscher. V 10. minutě šel sám na brankáře Dobeš, ale obránci stačili míč z brankové čáry vykopnout. Další šanci Dobešovi zblokovali obránci. Nečekaně ale udeřilo na druhé straně. V 16. minutě poslal Paprskář pěkný centr zleva na přední tyč a zcela volný Petr Vojkůvka jej hlavou usměrnil do sítě – 0:1. Hosté ožili a Josef Vojkůvka další šanci zbytečně ukličkoval. Domácí se ze šoku vzpamatovali až v závěru první půle. Centr Kramoliše usměrňoval Ondřej těsně vedle, ve 40. minutě se vyznamenal gólman Rauscher, když chytil šanci Dobeše. Těsně před pauzou se ale domácím podařilo vyrovnat. Z levého křídla poslal přesný centr mladý Vala a Ondřej jen nastavil placírku – 1:1. Začátek druhé půle byl opakem té první. Dolní Bečva hýřila aktivitou, ale po deseti minutách inkasovala. V 55. minutě se dostal k odraženému míči po rohu Milan Drda, poslal jej zpátky před branku a Kramoliš se vytáhl nejvýše – pěknou hlavičkou poslal míč pod břevno – 2:1. Domácí mohli přidat i třetí branku, ale dva střílené centry z pravého křídla nedokázali Kramoliš a Dobeš přesně sklepnout. Dolní Bečva toužila po vyrovnání, ale nebezpečně vypadal jen trestný kop Vaška. A když Kozák z plného běhu pálil nad, bylo jasné, že si Vidče vítězství pohlídá. Závěr zápasu ještě pokazil hostující kapitán Josef Vojkůvka, který viděl za faul žlutou kartu a za následné vhození míče po protihráči červenou.

BRANKY: 16. P. Vojkůvka 0:1, 44. Ondřej 1:1, 55. Kramoliš 2:1.

SESTAVY

VIDČE: Vala – Pavelka, M. Drda, Stodůlka, Ondřej (88. Mikšánek) – K. Drda, V. Urban, Dobeš – R. Mičkal, M. Kramoliš, Vala (80. Křenek).

D. BEČVA: Rauscher – Porubský, Vašek, Radek Maléř, Skalík – Růčka, P. Vojkůvka, Adamec (65. Roman Maléř), Kozák – J. Vojkůvka, Paprskář.

ROZHODČÍ: Skalický – Štefánik, Stodůlka.

DIVÁKŮ: 300.

JUŘINKA – LŮŽKOVICE 4:2 (3:0)

Juřinka po delším čase předvedla optimální výkon hodný kvality kádru. Již do poločasu byl nebezpečný soupeř z Lůžkovic zpacifikován. Ve 24. minutě po rohovém kopu nabil z odraženého míče Strnad Štěpánovi, a ten se trefil z rohu pokutového území nechytatelně – 1:0. Ve 35. minutě unikl po křídle Viskupič a s pomocí tyče vymetl šibenici hostující branky – 2:0. Do kolen šli hosté ve 37. minutě, kdy Cverna uvolnil Strnada, který skóroval do prázdné branky i díky zaváhání hostujícího brankáře – 3:0. Když v 54. minutě vstřelil čtvrtou branku Juřinky Cverna hlavou po rohu, bylo po utkání. Juřinka poté umožnila málo nebezpečnému soupeři dvakrát korigovat skóre. Trefili se Novotný a Polepil a stanovili konečné resumé – 4:2.

BRANKY: 24. Štěpán 1:0, 35. Viskupič 2:0, 37. Strnad 3:0, 54. Cverna 4:0, 60. Novotný 4:1, 78. Polepil 4:2.

HUTISKO – HRACHOVEC 1:4 (0:1)

Na fotbalisty Hutiska po středeční neúspěšné dohrávce jako by sedla psychická deka. Utkání se zachraňujícím Hrachovcem pro ně bylo hrubě nevydařené. V 17. minutě vymetl šibenici domácí branky Michal Cahlík a nastartoval rázné představení hostí – 0:1. Poté měl notnou dávku štěstí hostující brankář Vladimír Vajgl, když ho zachránily jak tyč, tak také břevno jeho svatyně. Zajímavé věci se děly také po obrátce. V 55. minutě se krásně trefil z přímého kopu svou pověstnou levačkou Martin Vajgl, který hrál velký zápas – 0:2. Naděje pro Hutisko vykřesla v 57. minutě z penalty Maruchnič – 1:2. Divokou čtyřminutovku ale zakončil zase lépe pro Hrachovec svým dalším zářezem Martin Vajgl – 1:3. Hutisko poté otevřelo hru, hosté pronikali směle do otevřené obrany a vzali si ještě jedno gólové slovo. V 69. minutě připravili Jan Vajgl s Michalem Cahlíkem čtvrtou branku pro Kabeláče – 1:4. A o výsledku bylo rozhodnuto.

BRANKY: 17. Michal Cahlík 0:1, 55. Martin Vajgl 0:2, 57. Maruchnič 1:2, 59. Martin Vajgl 1:3, 39. Kabeláč 1:4.

LIDEČKO – LHOTA U VS. 2:2 (1:0)

Domácí fotbalisté by i rádi šilhali po postupu, ale s tím, jak přistupují k úvodům druhých poločasů, se jim to jen stěží podaří. Tentokrát jejich letargie využila Lhota k zisku velmi překvapivého bodu. Ve 41. minutě využil závaru před brankou hostí Tomáš Fojtík a Lidečko začalo plnit roli favorita – 1:0. Jenže běžela po přestávce 49. minuta a první velehrubici domácí defenzívy potrestal Chromčák – 1:1. O dvě minuty později sice domácí střelec Aleš Číž otočil opět s ukazatelem skóre, ale domácímu zklamání nezabránil. V 82. minutě přišla chyba číslo dvě ze strany Lidečka a na konečných 2:2 vyrovnal Hrňa.

BRANKY: 41. Tomáš Fojtík 1:0, 49. Chromčák 1:1, 51. Aleš Číž 2:1, 82. Hrňa 2:2.

V. BYSTŘICE – NEDAŠOV 1:2 (1:1)

Výsledkový propad Valašské Bystřice má další díl. Domácí přitom do zápasu vstoupili skvěle a do 15. minuty svého soupeře doslova drtili. Jenže již ve 4. minutě po faulu na Kremela vychytal Basela z penalty Solař. Ve 12. minutě načechral Kremel míč na hlavu Šturalovi a domácí přeci jen tlak zužitkovali ve vedoucí branku – 1:0. Nedašov postupně vyrovnal hru a přišly i jeho šance. Nejvíce domácí zlobil Jaroslav Fojtík, ale Maleňák skvělými zákroky ukázal, že se na toto utkání velmi dobře vyspal. Domácí brankář kapituloval až v 39. minutě, kdy byl bezmocný proti hlavičce Cíchy – 1:1. Ve druhém poločase se hra přitvrdila, leč hlavní rozhodčí nenasadil karetní trend. Potyčky a fauly proměnily fotbal spíše ve válku, z které vyšli nakonec vítězně hosté, když v 78. minutě prostřelil skvěle chytajícího Maleňák Petr Šuráň – 1:2.

BRANKY: 12. Šturala 1:0, 39. Cícha 1:1, 78. Petr Šuráň 1:2.

Další zápasy: Podkopná Lhota – Brumov 2:1, Lukov – Příluky 2:2.

MARTIN NĚMEC