Dojezd do cíle zajímavého podniku konaného na Valašsku poblíž slovenských hranic, bude po trailovém sjezdu Tanečnica. Cíl je u koupaliště ve Zděchově.

Dětské kategorie budou startovat postupně od 10.15 hodin.

,,Trať vede po stezkách na úpatí Javorníků a v okolí obce Zděchov. Bikery na ní čekají náročná stoupání, těžké sjezdy i nádherné daleké výhledy. Zajímavý je i úsek pod vrcholem Butorky. Limit pro náš závod, zařazený do Valašskokarpatské cyklotour 2024, je 200 účastníků,“ informuje jeden z pořadatelů Tomáš Frýdl.

Startovné při on-line registraci do čtvrtku 20. června do 24 hodin, je pro dospělé 300 Kč, pro juniory 200 Kč, pro žákovské kategorie 100 Kč, předškoláci zaplatí 50 Kč. V den závodu bude pro dospělé a juniorské kategorie příplatek 100 Kč. Nejmladší děti (přípravka) mají startovné zdarma. Občané Zděchova mají ve všech kategoriích rovněž startovné zdarma.

Pro nejlepší bikery jsou připravené hodnotné ceny. Navíc všichni účastníci závodu budou mít v sobotu možnost volného vstupu na koupaliště ve zděchovském sportovním areálu.

Letošní Zděchovský krpál je třetím závodem z Valašskokarpatské cyklotour 2024.

Novinkou letošního závodu ve Zděchově je soutěž v pomalé jízdě. Ta se bude konat po skončení hlavního závodu.

V posledním ročníku Zděchovského krpálu v roce 2023 v hlavním 30kilometrovém závodě mezi muži zvítězil David Bártek (Amenity Extreme Sport Team, 1:22:37), mezi ženami vybojovala první příčku Kateřina Krutílková (GHOST Team, 1:51:49).