Emotivní a třaskavý duel vygradoval až v samotném závěru. V době, kdy utkání směřovalo k remíze a dělbě bodů, vstřelili favorizovaní hosté čtvrtou branku. Mladý sudí Jakub Orság ale gól kvůli údajné ruce neuznal.

Následně byl za vulgární kritiku teprve devatenáctiletého arbitra vyloučen domácí Pavel Michut.

Zápasu v Hutisku-Solanec ukončila inzultace a rvačka | Video: Jan Zahnaš

Vzápětí přiběhl hostující Jakub Borák a začal sudího tahat za dres. „Po udělení červené karty mi vytrhnul kartu z ruky a následně doběhnul hostující hráč Petr Berka a chytil mě pod krkem se snahou mě trefit do obličeje se slovy „Tak to jsi zm..de posral toto," líčí ve zprávě rozhodčí.

Do potyčky se zapojili i další fotbalisté Zubří. „Hostující hráč číslo dvě Jiří Raždík se mě při incidentu snažil trefit pěstí se slovy: „Já tě zabiju ty čů..ku," tvrdí Orság.

Hlavně díky svému asistentovi Perutkovi a funkcionářům hostujícího týmu se mu to nepodařilo. 

Po tomto incidentu byl zápas ihned ukončen. „Hráčům jsem již nemohl ukázat červené karty, protože mi byla odebrána. V následných zmatcích bylo opomenuto zapsaní červených karet hráčů hostí po

zápase, byly jen zmíněny v zápise o utkání a zápis byl přečten vedoucím družstev,“ říká Orság.

Při odchodu z hrací plochy se v blízkosti středového kruhu strhla hromadná bitka obou týmů, kterou pořadatelská služba zvládla uklidnit.

„Já a AR1 jsme celou situaci pozorovali zpovzdálí a nechali jsme vyřešit situaci pořadatelskou službu. Situace by si jistě žádala udělení několika červených karet, ale po incidentu na mou osobu a odebrání karty, jsem v šoku tuhle situaci jen sledoval a nechtěl jsem již po těchto incidentech zasahovat z důvodu bezpečnosti rozhodčích,“ dodal závěrem Orság.

Okresní přebor Vsetín, 12. kolo

TJ Sokol Hutisko-Solanec – FC Zubří 3:3 (1:2), nedohráno Branky: 62. a 67. Josef Slovák, 7. Tomáš Kozák z penalty – 2. Petr Boruta, 37. Václav Krupa, 84. Jakub Mičkal. Rozhodčí: Orság – Perutka, Pavlát (Juřica)Žluté karty: Kantor, Slovák – Raždík, Boruta. Červená karta: 88. Michut (Hutisko-Solanec). Diváci: 100.

Trenér domácího Hutiska Rostislav Malina se k událostem nechtěl vyjadřovat. Pro Valašský fotbal okomentoval jenom utkání do 88. minuty.

„První poločas byl vyrovnaný. Na rychlou branku Zubří jsme dokázali reagovat. Škoda, že jsme před přestávkou dostali druhou branku. I tak jsme ve druhém poločase měli převahu. Za stavu 3:3 dali hosté branku, ale ta jim nakonec nebyla uznána. To, co se stalo následně, do fotbalu nepatří,“ prohlásil Malina.

Podle hostujícího asistenta trenéra Roberta Jurajdy sobotní utkání pokazil rozhodčí tým, jakým stylem ho do první minuty řídil. „Špatně posuzoval herní situace. Svá chybná rozhodnutí na obě straně kompenzoval a pak to dopadlo takhle. Nebyly to kluby, ale rozhodčí, kdo pokazil dnešní zápas,“ míní Jurajda.

Vedení Zubří v neděli podalo protest. Nesouhlasí s obviněním, že závěrečnou strkanici vyprovokovali jeho hráči (viz rámeček dole).

Důležitá však bude  zpráva delegáta Karla Juřici. Hlavně z ní a ze zápisu o utkání bude Sportovně-technická a Disciplinární komise OFS Vsetín vycházet.

Už teď je ale jasné, že někteří borci ze Zubří si fotbal dlouho nezahrají.

Zubří podává protest. Nesouhlasí s obviněním, že závěrečnou strkanici vyprovokovali jeho hráči

„Podáváme protest a nesouhlasíme s obviněním, že závěrečnou strkanici vyprovokovali naši hráči. Rozhodčí náš gól na 4:3 uznal (nutno podotknout, že ani domácí pomezní nesignalizoval žádné porušení pravidel. Domácí hráči se ale na rozhodčího slétli, strkali do něj, vulgárně ho uráželi (dokonce padlo, že ho zabijou, jestli to uzná) a jeden domácí hráč byl hned vyloučen.
Rozhodčí tak pod nátlakem gól neuznal, protože „prý byla ruka“. Zde nutno podotknout, že rozhodnutí prostě jen tak oznámil po předchozí strkanici s domácími hráči. To se slétli na rozhodčího zase naši hráči, že nemůže jen tak změnit, co už odpískal, když na něho domácí zatlačí. Někteří hráči byli už pěkně nabroušení z jeho chybných výroků na obě strany (náš hráč Berka ho tak chytil pod krkem a nadával mu, to ale neplatí o Raždíkovi a Borákovi, kteří se spíš snažili odtrhnout Berku). Ano Raždík byl taky vulgární, včetně Boráka, ale to bylo 22 hráčů, včetně laviček.
Rozhodčímu vzal z ruky červenou kartu Berka, Borák určitě ne, Borák ji pohozenou dal jen na lavičku. No a jelikož to bylo několikáté strčení do rozhodčího a nadávka, zápas předčasně ukončil. Ukončení zápasu nebylo v 87 minutě, ale v 90 a tak jsme my i tým Hutiska mysleli, že ukončil zápas po uplynutí času 90 minut. Bohužel se strhla i strkanice mezi hráči. Navíc se pak při odchodu hráčů do šaten přidali do strkanic i domácí fanoušci.
Zde taky podotýkáme, že rozhodně situaci nezvládla pořadatelská služba. Hlavní rozhodčí píše, že díky asistentovi rozhodčího a pořadatelům nedostal od Berky a ostatních pěstí, lže, máme video kde není ani jeden a pomáhá mu trenér Zubří Nerad, kde situaci uklidňoval.“


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...