STŘÍTEŽ - ZUBŘÍ 2:1 (1:0)

Josef Mikulenka (Baláž), předseda Stříteže: „Souboj o čelo tabulky přinesl velkou bitvu. Nám se podařilo jít po dvaceti minutách hry Šebkem do vedení. Když po hodině hry přidal Basel druhou branku, tak hosté značně znervózněli. Hra pak dostala ještě větší náboj, hosté vrhli všechny síly do útoku a Kantor dal kontaktní branku. V závěru se hosté dožadovali pokutového kopu. Předtím už sudí Rýdel vyloučil za dvě žluté karty hostujícího Borutu. Poté neudržel nervy na uzdě Jurajda a nakopl sudího zezadu do kotníku. V dramatické koncovce se už hostím vyrovnat nepodařilo, domácím byl navíc po druhé žluté kartě vyloučen Valouch. Derby se vším všudy přineslo výhru domácího celku, který snížil náskok v tabulce na rozdíl jediného bodu. Hosty jsme do většího zakončení nepustili a bereme důležité tři body.“

Michal Pavlíček, činovník FC Zubří: „Derby mělo dobrý náboj, především ale ke konci zápasu se to na hřišti hemžilo velkými emocemi. V první poločase to vypadalo, že opticky byla Střítež o něco aktivnější a měla o něco více ze hry než my a byla za to „odměněna“ velice šťastnou brankou. V druhém poločase jsme ale zabrali my a měli velkou převahu, Střítež se soustředila na bránění a dopředu vyrážela spíš sporadicky. Bohužel nás stále trápí hlavně finální fáze, a tak jsme často řešili situaci před šestnáctkou špatně a potřebný gól nepřicházel. Z další menší a ojedinělé šance se Střítež ujala vedení 2:0. Do konce zápasu za nás korigoval výsledek na 2:1 Marek Kantor, ale vyrovnat se nám už nepodařilo. My jsme zápas nakonec dohrávali v devíti, protože nejprve byl v 83. minutě vyloučen Boruta (po druhé žluté kartě) a o dvě minuty později uviděl přímo červenou Jurajda. V 91. minutě pak viděl červenou kartu i domácí hráč. Bohužel ale nemůžeme souhlasit s domácími, že rozhodčí Rýdel zápas zvládl. Nebudeme to rozvádět, ale jeho výkon byl velice špatný.“

Branky: 21. Šebek, 62. Basel - 84. Kantor. Rozhodčí: Rýdel, 200 diváků. Střítež: D. Cuper - J. Telecký, F. Solanský, D. Valouch, P. Bajar - M. Melichařík, M. Lušovjan, J. Michalák - M. Vavruša (87. D. Perout), M. Šebek - J. Baláž (60. J. Basel). Zubří: M. Barabáš - R. Vavřín, V. Frňka, P. Polách, R. Jurajda, M. Majer, L. Raždík, M. Kantor, P. Boruta, K. Drda, J. Raždík.

HOŠŤÁLKOVÁ - LHOTA U VS. 2:3 na pen. (2:1)

Tomáš Zetek, hráč Hošťálkové: „Pro nás to byla opět ztráta bodů a také po zbytečně nervózním začátku, když jsme sami nabídli Lhotě u Vsetína šance. Poté jsme pak zpřesnili hru a dostávali se do příležitostí a po rohovém kopu se ujali vedením Peredarjukem. Pak po naší chybě v rozehrávce a následném faulu Lhota u Vsetína z trestného kopu hlavičkou Ondry Lukáče srovnala. Nám se ještě do poločasu podařilo po rohovém kopu dát gól na 2:1 Čentéšem. Po poločase jsme museli udělat změnu v obraně, kde jsme stáhli jednoho středového hráče a tím se nám hra trošku rozpadla. Už jsme nebyli tak silní na míči, i když jsme si vytvořili čtyři gólové příležitosti, které Jiří Kuzník a ani Barčák neproměnili. A zákonitě přišel trest, kdy nám Lhota u Vsetína dokázala dát vyrovnávající branku Chytilem pouhé dvě minuty před koncem. Na řadu tak přišly pokutové kopy, na které jsme prohráli. Ztratili jsme zbytečně body v samotném závěru, což je určitě škoda.“

Branky: 11. Peredarjuk, 34. Čentéš - 24. Lukáč, 88. Chytil. Rozhodčí: Žmiják, 115 diváků.

Hošťálková: M. Gajdoš - L. Bambušek (69. P. Barčák), V. Kotrla, M. Kubíček, V. Peredarjuk, O. Kuzník, J. Kuzník (85. J. Pala), T. Zetek, I. Čentéš (60. M. Kovaříček), J. Žamboch, A. Hendrych (46. L. Stodůlka). Lhota u Vs.: M. Florián - M. Karlík, D. Vráblík, F. Zimek, O. Lukáč, O. Blažek, J. Doležel, O. Zeťák (62. D. Sukup), T. Juřica, I. Jakubo, Š. Chytil

JABLŮNKA – DOL. BEČVA 0:2 (0:0)

Zdeněk Mrlina, sekretář Jablůnky: „Utkání s Dolní Bečvou přineslo velmi kvalitní utkání, do kterého zapadl svým výkonem i sudí Holub. V první půli se diváci branky nedočkali, přestože jsme měli možnost zahrávat pokutový kop. Ten jsme ale neproměnili a to byl možná zlomový okamžik v utkání. Hostující celek navíc podržel brankář Slovák, kterého jsme nemohli překonat. Hosté nás trestali dvacet minut před koncem, kdy se prosadil Kuběna. Stejný hráč tři minuty před koncem pečetil výhru hostujícího týmu. Ten byl dnes přesnější v zakončení a to nakonec i rozhodlo.“

Radek Maléř, trenér Dol. Bečvy: "Před utkáním jsme věděli, že nás čeká v Jablůnce pořádná šichta a nakonec jsme se nemýlili. Domácí tým neproměnil pokutový kop a brankář Slovák nás držel ve hře. Tři body nám zajistil dorostenec Kuběna, který se z brejku dvakrát prosadil. Mužstvo musím pochválit za velmi dobrý taktický výkon. Jablůnka se projevila jako velmi vyzrálé mužstvo, doplatila však na střeleckou nemohoucnost".

Branky: 69. a 87. Kuběna. Rozhodčí: Holub, 150 diváků.

VAL. BYSTŘICE - KRHOVÁ 1:0 (0:0)

Libor Fusek, vedoucí Val. Bystřice: „Začátek utkání byl poměrně opatrný z obou stran, čekalo se na první chybu. Nebylo k vidění ani příliš šancí a oba brankáři byli velmi pozorní. Ve druhé půli nás začali hosté přehrávat a na nás se začala projevovat horší kondice. Krhová si vytvořila několik vyložených příležitostí, ale brankář Majer měl opět svůj den. Dařilo se nám pohlídat kanonýra Blažka a co prošlo za obranu, chytil Majer nebo to šlo vedle branky. V době největšího tlaku hostí jim dal branku Vrábel. V závěru už hosté hráli vabank, přitlačili nás před naši šestnáctku, my jsme naopak z brejků mohli utkání rozhodnout. Ve čtvrté minutě nastavení ještě lapil náš gólman Blažkovi dokonce penaltu. Za tři body tak vděčíme brankáři Majerovi, který podal nadstandartní výkon, ale i ostatní zaslouží pochvalu za bojovnost.“

Branka: 66. Vrábel. Rozhodčí: Perniš, 80 diváků. Val. Bystřice: M. Majer - L. Fusek, J. Vrábel, V. Karafiát, T. Mroček (79. J. Štůsek), J. Štůsek, J. Majer, J. Vrábel (63. P. Pohořelský), M. Petružela, L. Macháček, O. Vašek. Krhová: J. Andrášik - T. Novák (17. D. Blažek), P. Jasoněk, J. Grygar, P. Kristek - L. Pastuszek, J. Grygařík, M. Plesník, J. Mužík (84. O. Štěpánek) - R. Grygařík, M. Blažek.

BYNINA - ZAŠOVÁ 0:1 na pen. (0:0)

Roman Kudelka, trenér Byniny: „Proti Zašová jsme odehráli velmi slušné utkání a chybělo tomu jediné a to branky. Před zápasem jsme nějaké věci změnily a byl i nový kapitán. K výhře to ale nevedlo, i díky výbornému výkonu hostujícího brankáře. Do zápasu jsme už vstupovali bez nějakého velkého stresu a chtěli jsme si zahrát fotbal. Vyhořeli jsme ale v koncovce. S naší situací už jsme smířeni a po sezoně uvidíme, jak dále. Potřebujeme doplnit kádr a zde se rýsuje možnost některých mladíků z nedaleké Juřinky. V nové soutěži bychom se pak chtěli aklimatizovat a vrátit se brzy zpět. Současný kádr je totiž velmi úzký a to na Okresní přebor nestačí. V penaltách jsme neproměnili hned tu první, zatímco soupeř byl stoprocentní.“

Rozhodčí: Šuler, 50 diváků. Bynina: R. Palacký - R. Kutěj, P. Pobořil, Z. Tichánek, R. Brňovják - J. Kutěj, O. Navrátil, D. Zeidl - J. Matula, M. Klvaňa (65. R. Kudělka), Š. Kuchařík. Zašová: T. Malík - M. Pobořil (46. M. Chocholatý), K. Čaňo, T. Tvrdý, M. Černý, P. Šichtář, P. Pobořil, M. Holiš, J. Podzemný (80. D. Štěpán), J. Ondřej, M. Škrobák.

H. BEČVA - ÚSTÍ 7:2 (4:1)

Pavel Roman, činovník Hor. Bečvy: „Hosté představili u nás omlazený kádr a v ideálním fotbalovém počasí byl k vidění hodně ofenzívní fotbal. O své výhře jsme rozhodli již v první půli, kterou jsme vyhráli o tři branky. Soupeře jsme vysoko napadali v rozehrávce a ten pod tlakem dělal chyby. Ty jsme patřičně dokázali využít a výsledek tak mohl být i ještě vyšší. Střelecky se dařilo Vaníčkovi, který zkompletoval hattrick, ale těch branek mohl dát i více. Ve druhé půli jsme přidali další tři trefy, hosté dali výsledku kosmetickou úpravu až v poslední minutě. Diváci tak odcházeli domů spokojeni, viděli útočný fotbal a sedm gólů v soupeřově síti.“

Branky: 2., 28., 58. Vaníček, 18. Strkáč, 31. Zetocha, 62., 88. Solanský - 8. Michálek, 90. Surovčák.

N. HROZENKOV/VKK - JARCOVÁ 3:2 (1:0)

Pavel Jochec, činovník N. Hrozenkova: „Důležité utkání s Jarcovou jsme nakonec zvládli díky mohutnému finiši, který přišel až v samotném závěru. První půli jsme vyhráli po brance Mynarčíka. Hosté ve druhém poločasu srovnali po hodině hry Tomšejem. Když dal Žilinský pět minut branku na 1:2, tak už to s námi nevypadalo moc dobře. Naštěstí z penalty Měkyna vyrovnal a v nastaveném času dokonal obrat Orság. Náš výkon sice nebyl optimální, ale hráči zaslouží pochvalu, že bojovali až do posledních vteřin. Tato výhra by nás zákonitě mohla posílit do zbývajících utkání.“

Branky: 21. Mynarčík, 90. Měkyna (pen.), 92. Orság - 56. Tomšej, 85. Žilinský. Rozhodčí: Holub, 150 diváků. Nový Hrozenkov: J. Podešva - A. Mynarčík (46. M. Jurajda), P. Orság (46. L. Orság), P. Plánka (55. M. Měkyna), T. Štuler (94. R. Koňařík), J. Píšek, Z. Šipula (85. M. Orság), M. Kulčák, M. Orság, R. Kalina, R. Gášek. Jarcová: L. Santovják - M. Volek, D. Kovář, D. Bártek, P. Hurta, M. Žilinský, O. Měrka, J. Táborský, J. Vančura, L. Kuráň, M. Tomšej.

1. Zubří 23 15 3 2 3 51:26 53

2. Střítež 23 16 1 2 4 75:38 52

3. Dolní Bečva 23 12 3 3 5 64:43 45

4. Krhová 23 12 1 6 4 64:30 44

5. Horní Bečva 23 11 2 4 6 61:38 41

6. Zašová 23 7 5 3 8 35:34 34

7. Ústí 23 10 1 1 11 48:54 33

8. Hošťálková 22 7 4 3 8 42:47 32