ÚSTÍ - BRANKY 6:2 (5:1)

Radim Hnátek, předseda Ústí: „K utkání jsme nastoupili v nekompletním složení, ale hráči z lavičky, kteří dostali šanci, odehráli výborné utkání. Především v prvním poločasu snesla naše hra přísné měřítko a konto soupeřova gólmana jsme zatížili pěti přesnými zásahy. I když v úvodu se i hosté dostali do dvou dobrých příležitostí, ale brankář Hnátek nás podržel. Ve druhém dějství jsme si už hlídali vypracovaný náskok, i když se hosté snažili s výsledkem ještě něco udělat.“

Simon Kocman, trenér Branek: „Přijeli jsme do Ústí v kombinované sestavě, v brance se objevil Pastorek a chyběli nám také citelně v defenzívě Vepřek s Fojtíkem. V prvním poločasu jsme dostali lekci z produktivity. Domácí do čeho kopli, to skončilo v naší bráně. Ve druhé půli jsme se snažili s výsledkem ještě něco udělat, domácí jsme skoro nepustili na polovinu, ale Ti už si svoji výhru pohlídali. Na body to tentokrát nestačilo, o všem podstatném se již rozhodlo v prvním dějství.“

Branky: 5., 81. Sehnal, 10. Potočný, 27. Sehnal, 40., 42. Ryza - 12., 55. Kopřiva.

LHOTA - HUSLENKY 3:2 (0:2)

Petr Orságh, činovník Lhota u Vsetína: „V prvním poločasu nebyl k vidění příliš atraktivní fotbal, my jsme se přizpůsobili pěšímu fotbalu hostí. Těm se navíc podařilo vstřelit dvě pěkné branky, nejdříve se to povedlo po dvaceti minutách hry Šimarovy a po půlhodině hry jej napodobil Hrbáček. Huslenky spoléhaly v první půli především na brejky, nám vázla kombinace a nedokázali jsme se proti zhuštěné obraně soupeře prosadit. Do druhého poločasu Čotka vystřídal zkušený Lukáč a naši hru patřičně oživil. Zvýšili jsme pohyb a agresivitu a během deseti minut jsme dokázali srovnat. Bývalý hráč Vsetína Ondřej Lukáč se navíc v závěru projevil jako správný žolík a čtyři minuty před koncem zápas rozhodl. Ve druhém poločasu jsme hosty přehráli a po zásluze bereme tři body.“

Branky: 50., 86. Lukáč, 55. Juřica - 23. Šimara, 31. Hrbáček.

VALAŠSKÁ BYSTŘICE - JABLŮNKA 2:3 (1:3)

Libor Fusek, vedoucí Val. Bystřice: „Utkání pro nás začalo neskutečným způsobem, neboť jsme inkasovali již po dvanácti sekundách hry. Poté jsme si vypracovali několik možností k vyrovnání, nakonec se to podařilo až Vrábelovi. Po půlhodině hry se hosté dostali znovu do vedení. V závěru poločasu jsme propadli v obraně a dva hostující hráči šli na našeho gólmana a brejk zakončili třetí brankou. O poločasu jsme provedli pár změn v sestavě a na našem výkonu to bylo hned znát. Vypracovali jsme si několik dobrých možností, ale brankář hostí Machálek nás vychytal. Také Majer na druhé straně předvedl pár dobrých zákroků. Po hodině hry dal Vrábel kontaktní branku. Ze závěrečného tlaku se nám ale vyrovnat nepodařilo a tři body putují do Jablůnky. Za druhý poločas jsme si však minimálně bod zasloužili.“

Zdeněk Mrlina, sekretář Jablůnky: „Utkání ve Valašské Bystřici jsme velmi dobře rozehráli a již v první minutě se střelecky prosadil Kovalik. Domácí vcelku lacině vyrovnali, ale nám se do půle podařilo odskočit na dvoubrankový rozdíl. Domácí ve druhém poločasu snížili, opět po naší zbytečné chybě, ale vyrovnat se jim už nepodařilo. Ozdobou utkání byly výkony obou brankářů - domácího Majera a našeho Machálka. Vezeme cennou výhru a i bez kanonýra Horáka, jsme schopni dávat branky, což je určitě příjemné zjištění.“

Branky: 12., 64. Vrábel - 1. Kovalik, 27. Murín, 44. Čůma.

ZUBŘÍ - LIPTÁL 6:0 (3:0)

Martin Pavlíček, činovník Zubří: „V dalším zápase jsme doma přivítali nováčka soutěže – Liptál. My jsme k zápasu přistoupili zodpovědně a soupeře jsme nepodceňovali. Úvodních pár minut jsme kombinovali a vytvářeli si náznaky šancí a pomalu dostávali soupeře pod tlak. Začaly přicházet šance a vyprodukovali jsme velké množství střel. V celém zápase jsme jich měli přes dvacet!

První gól přišel ve 27. minutě po krásné střele Libora Raždíka, následně se trefil ze své další šance Viktor Frňka a o chvíli později i Jirka Raždík – 3:0 pro nás. Ve 38. minutě uháněl sám na gólmana Drda a obránce hostí musel zatáhnout za záchranou brzdu, za což ale viděl červenou kartu.

Do druhého poločasu tak hosté nastoupili v deseti a k tomu se spustil vydatný déšť. Soupeř chtěl zahrozit, alespoň z brejků, ale na mokrém terénu byli hosté nepřesní, navíc většinu času byl balón na našich kopačkách. A tak v druhé půli jsme přidali gól Berkou a následně se dvakrát trefil Libor Raždík, aby dokončil svůj hattrick. My jsme v zápase využili všech střídání a nutno podotknout, že jsme měli brankových možností daleko více. Zápas klidně mohl skončit dvouciferným rozdílem. Soupeř byl snaživý, ale v zápasu jsme jej do vyložené šance nepustili."

Branky: 29. Frňka, 27., 51. Berka, 34., 61., 55. Raždík

HORNÍ BEČVA - HOŠŤÁLKOVÁ 4:1 (2:1)

Pavel Roman, hráč Hor. Bečvy: „Pod novým trenérem se nám v nové sezoně daří, i kdy je pravdou, že jsme se ještě nepotkali s těmi hlavními favority. Přesto v prvním poločasu se i Hošťálková prezentovala u nás solidním výkonem a utkání bylo poměrně vyrovnané. Nám se ale podařilo dát dvě branky, hosté ale v závěru půle snížili na jednobrankový rozdíl. Klíčový moment utkání přišel ve 49. minutě, kdy se prosadil Vaníček a dal třetí branku. Hosté se už nezmohli na odpověď, nám se hra dařila a Vaníček pak přidal čtvrtý gól. Vyhráli jsme zaslouženě, především ve druhém dějství jsme měli utkání pod kontrolou.“

Tomáš Zetek, trenér Hošťálkové: „Dnes jsme zajížděli ke kvalitnímu soupeři, o kterém jsme věděli, že bude hrát útočný fotbal. Proto jsme chtěli hrát zodpovědně zezadu a na brejky. Ale hned ve 4. minutě jsme inkasovali. V prvním poločasu jsme byli vyrovnaným soupeřem a měli jsme i šance na srovnání, ale nedali jsme. Po naší chybě jsme opět inkasovali, když jsme si dali vlastní gól ,ale pak se nám podařilo snížit Stodolu. Tentýž hráč měl vyrovnání na své kopačce, ale nedal. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že musime hrát naší hru zodpovědně zezadu, ale bohužel individuální chyby nás stály lepší výsledek. Po dvou obdržených brankách a prostřídání už to bylo z naší strany spíš boj než fotbal. Domácí vyhráli zaslouženě a nám to alespoň ukázalo, že musíme na sobě stále makat. Ještě se stále sehráváme a hlavně hrajeme hodně netakticky, což nás pak stojí moc sil. Teď se musíme připravit na Zubří, které je stejně kvalitní tým, jako Horní Bečva.“

Branky: 5. Solanský, 31. vlastní (Pala), 49., 73. Vaníček - 39. Stodůlka

N. HROZ./VKK B - HUTISKO 3:1 (1:1)

Pavel Jochec, činovník Nový Hrozenkov: „Po delší době jsme podali velmi dobrý výkon a po zásluze si připisujeme důležité tři body. Začátek utkání ale patřil hostím, kteří již ve třetí minutě kopali penaltu a tu Trčka proměnil. My jsme se pak snažili o vyrovnání, to se podařilo ve 28. minutě Štulerovi. Ve druhém poločasu jsme si vytvořili několik šancí, když hosté spoléhali spíše na brejky. O všem podstatném se rozhodlo dvacet minut před koncem, kdy Měkyna nám zajistil rozdílovou trefu. Hostům v závěru již docházely síly a naši převahu zužitkoval dvě minuty před koncem Koňařík. Konečně jsme se dokázali střelecky prosadit a stálo při nás i patřičné fotbalové štěstí.“

Branky: 28. Štuler, 70. Měkyna, 89. Koňařík - 3. Trčka (pen.).

STŘÍTEŽ/HRACHOVEC B - ZAŠOVÁ 6:1 (2:1)

Josef Mikulenka, předseda Stříteže: „Na derby se přišla podívat stovka natěšených fanoušků. To ale mělo nakonec jednoznačný průběh i díky našemu dobrému výkonu. První půle patřila našemu Freislerovy, který proměnil pokutový kop a jednou se trefil ze hry. Hosté se dostali ke slovu pouze jednou, kdy se ve 28. minutě prosadil Michálek. Druhý poločas přinesl stejný obrázek, na hřišti jsme dominovali. Freisler brzy zkompletoval z penalty hattrick, navíc byl hostím vyloučen Škrobák. Zanedlouho přidal Vavruša čtvrtou branku. Závěr utkání byl v režii Šebka, který dal pátou a šestou branku. Hosté nás příliš neprověřili a svým výkonem u nás zklamali. Je pravdou, že Zašová hrála v deseti skoro celý druhý poločas, i tak si myslím, že na nás tentokrát neměla a utkání bychom zvládli i proti plnému počtu hráčů.“

Branky: 21. (pen.), 45., 49. Freisler (pen.), 56. Vavruša, 75. Šebek81. Šebek - 28. Michálek.

1. Horní Bečva 3 3 0 0 0 18:2 9

2. Střítež/Hrachovec B 3 3 0 0 0 14:3 9

3. Zubří 3 3 0 0 0 10:1 9

4. Jablůnka 3 2 0 0 1 11:6 6

5. Valašská Bystřice 3 2 0 0 1 11:9 6

6. Hošťálková 3 2 0 0 1 9:7 6

7. Huslenky 3 1 0 0 2 6:7 3

8. N.Hroz./VKK B 3 1 0 0 2 4:5 3