Z něj se nakonec raduje třetí Dolní Bečva, která postup mimo pořadí s radostí přijala. Ta navíc dosáhla nejvyšší výhry, kdy se deseti góly vyznamenal kanonýr Růčka. Na závěr jsme se dočkali i kontumace, neboť Nový Hronzenkov k utkání do Ústí nepřijel.

ZAŠOVÁ - VALAŠSKÁ BYSTŘICE 4:1 (1:0)

Libor Fusek, vedoucí Val. Bystřice: „Před utkáním jsme jen velmi těžko dávali dohromady sestavu, neboť se nám sešla řada omluvenek. V úvodu zápasu jsme dokonce mohli jít do vedení, dali jsme branku, pomezní sudí Teter nejdříve nic nesignalizoval, poté přeci jen své rozhodnutí změnil. Domácí tým se uklidnil úvodní brankou, kterou vstřelil po dvaceti minutách Holiš. Začátek druhé půle patřil našemu týmu, ale tři dobré střelecké příležitosti jsme neproměnili. Domácí nás potrestali druhým gólem a převzali otěže zápasu do svých rukou. Inkasovali jsme pak třetí a čtvrtou branku, v závěru se nám přeci jen podařilo vsítit čestný úspěch.“

Branky: 20. Holiš, 57. Černý, 68. Štěpán, 75. Ondřej - 88. Fusek. Rozhodčí: Holáň, 185 diváků.

DOLNÍ BEČVA - JARCOVÁ 17:1 (10:0)

Radek Maléř, trenér Dolní Bečvy: „Utkání se nedá příliš hodnotit, hosté přijeli pouze v deseti lidech, přesto zaslouží pochvalu, že zápas zvládli až do konce. Před utkáním jsme již měli jistotu třetího místa a v posledním utkání sezóny jsme chtěli naše fanoušky bavit fotbalem. To se nám nakonec i podařilo, do poločasu jsme dali deset branek. Střelecky se v utkání dařilo Radku Růčkovi, který zaznamenal osm branek. Škoda, že nepřidal ještě další, protože jediná mu chyběla ke králi střelců. Hosté se v závěru dočkali čestného úspěchu, o který se postaral Bartošák. Týmy Zubří a Stříteže odmítly postup, ten byl nakonec nabídnut našemu klubu. Vzhledem k dalšímu rozvoji našeho mladého týmu a celkovému rozvoji mládežnické základny, jsme postup nakonec akceptovali a v příští sezoně si zahrajeme 1. B třídu.“

Branky: 2., 8., 14, 17., 24, 35, 51., 65., 77., 78. Růčka, 7. vlastní (Táborský), 11. a 35 Vyvijal, 74. a 87. Kuběna, 11. Ondryáš, 76. Adamec - 89. Bartošák. Rozhodčí: Šuler, 120 diváků.

FC LHOTA - JABLŮNKA 1:2 na pen. (0:1)

Zdeněk Mrlina, sekretář Jablůnky: „Ve Lhotě u Vsetína jsme chtěli bodovat, což se nám nakonec podařilo, i když domácí srovnali až v samotném závěru zápasu. Povedl se nám začátek utkání a po faulu brankáře Floriána jsme kopali penaltu, kterou Kovalik proměnil. Domácí zlobili především ze standartních situací, které ale gólman Lukáš Machálek za pomoci obránců vyřešil. Ve druhém poločasu jsme sázeli na rychlé brejky a Čuma mohl utkání rozhodnout. To se nepodařilo a domácí srovnali sedm minut před koncem po trefě Zgarby. V penaltách se více dařilo našemu celku a ze Lhoty u Vsetína vezeme bod navíc. Ozdobou zápasu byli oba brankáři Florián a Machálek. S jarní části jsme velmi spokojeni a chtěli bychom na naše výkony navázat i v nadcházející sezóně.“

Branky: 83. Zgarba - 6. Kovalik (pen.). Rozhodčí: Blažek, 100 diváků.

HOŠŤÁLKOVÁ - ZUBŘÍ 0:3 (0:1)

Martin Pavlíček, činovník Zubří: „V posledním zápase sezóny 2018/2019 jsme zajížděli do Hošťálkové a na dálku bojovali se Stříteží o vítěze okresního přeboru, protože kdybychom zaváhali, mohli jsme skončit druzí. To se ale nestalo, k utkání jsme přistoupili zodpovědně a svědomitě a už od první minuty jsme šli za naším cílem – odvézt si všechny body domů. Domácí za celý zápas měli jednu nebezpečnou hlavičku a jednu střelu z dálky. My jsme byli velice aktivní, napadadali jsme jejich rozehrávku hodně vysoko. Hýřili jsme pohybem a vytvořili jsme si minimálně sedm stoprocentních gólovek. Že jsme všechny neproměnili nás mrzet nemuselo, protože i přesto jsme tři góly vsítili. Za nás se trefili bratři Raždíkové a Karel Drda. Výhra tak pro nás znamená, že jsme vítězové okresního přeboru 2018/2019. Na závěr bych doplnil, že po úvahách jsme se rozhodli nepostoupit do I. B třídy a i pro příští rok setrváme v okresním přeboru.“

Branky: 21. Raždík, 49. Drda, 90. Raždík. Rozhodčí: Holub, 130 diváků.

KRHOVÁ - STŘÍTEŽ 1:2 (0:1)

Josef Mikulenka (Baláž), předseda Stříteže: „Zápas v Krhové přinesl vyrovnanou bitvu, domácí tým vstoupil do utkání s defenzívní taktikou. Přesto si vytvořil několik dobrých příležitostí, nás podržel brankář Cuper. Po dvaceti minutách se nám podařilo dát první branku, kdy se hlavou prosadil Šebek. Do kabin jsme odcházeli s jednobrankovým náskokem. Po hodině hry vymetl Valouch z trestného kopu šibenici a vedli jsme již o dvě branky. Hráči Krhové ale stále kousali, nastřelili břevno, poté snížili z problematické penalty na 1:2. V závěru se domácí celek snažil o vyrovnání, taktickou hrou jsme už výhru nenechali vzít. V soutěži jsme obsadili pěkné druhé místo jenom o jeden bod za vítězným Zubřím. Přesto se vedení klubu rozhodlo, že na nabídku postupu do 1. B třídy letos nebudeme reflektovat a zůstaneme v Okresním přeboru. Budeme navíc hrát jako tým pod názvem SD Střítež/Hrachovec B.“

Branky: 83. Pastuszek (pen.) - 20. Šebek, 64. Valouch. Rozhodčí: Žmiják, 95 diváků.

BYNINA - HORNÍ BEČVA 0:4 (0:3)

Pavel Roman, hráč Hor. Bečvy: „Do utkání jsme nasadili několik talentovaných mladíků - Macečka, Juříka, Vaňka a Řezáče, kteří naši hru oživili. Domácí celek se loučil s Okresním přeborem a půlhodiny jsme se proti němu nemohli střelecky prosadit. Vše odstartovala až branka Macury a vzápětí jsme přidali další dvě trefy. Do půle jsme odcházeli s pohodlným tříbrankovým náskokem. Domácím nelze upřít snahu, ve druhém poločasu hned dvakrát nastřelili brankovou konstrukci. Po hodině hry dal Vaníček čtvrtý gól a my jsme kontrolovali hru a byli jsme také fotbalovějším týmem. Naše výhra byla naprosto zasloužená. U týmu končí po sezoně trenér Dušan Dohňanský, kterému chceme za jeho práci v klubu poděkovat.“

Branky: 37. a 58. Vaníček, 34. Macura, 41. Vašut. Rozhodčí: Perniš, 50 diváků.

ÚSTÍ - NOVÝ HROZENKOV/VKK 3:0 kont., hosté nepřijeli

Hosté chtěli utkání odehrát kvůli malému počtu hráčů již v pátek, domácímu celku ale páteční termín nevyhovoval. Proto se nakonec sobotní duel neodehrál.

1. Zubří 26 21 0 5 66:30 62 3 2

2. Střítež 26 20 0 6 87:42 61 1 2

3. Dolní Bečva 26 17 0 9 85:52 51 3 3

4. Krhová 26 14 0 12 70:35 48 1 7

5. Horní Bečva 26 15 0 11 70:43 47 2 4

6. Zašová 26 14 0 12 42:39 40 5 3

7. Ústí 26 13 0 13 54:61 39 1 1

8. Hošťálková 26 13 0 13 57:54 38 4 3