„Ve čtyřech letech jsem trénoval se staršími kluky a nabíral první kontakty s balónem. V sedmi letech jsem začal hrát organizovaně,“ doplnil.

Jak jste se dostal do mládeže Valašského Meziříčí? 

To ani nevím (smích). Asi si mě někdo z Valmezu všiml, že dávám s mým o rok starším kamarádem Tobiášem Skýpalou dost branek. Byl jsem nakonec ve Valmezu velmi spokojený a strávil tam pobyt od kategorie U 13 až skoro do konce dorostenecké kategorie U 19. 

Proč jste ve Valmezu dorosteneckou kategorii nedokončil a odešel předčasně ještě jako dorostenec do Zašové? 

Neměl jsem ve starším dorostu již potřebné vytížení. Vrátil jsem se, ale jaro se kvůli covidu v minulé sezoně nehrálo, a tak jsem vlastně naskočil pořádně až nyní. V budoucnu ale návrat do Valmezu nevylučuji. Klidně si dokáži představit, že si v Benfice zahraji se svými spoluhráči, s kterými jsem prošel mládežnické kategorie - Ondřejem Matochou, Ondřejem Němcem, Miroslavem Vrbou nebo Tomášem Kolečkem a to ještě v áčku má kamarády - Matouše Kopeckéh, Davida Smilka nebo Martina Vaška. Zatím hraji za Zašovou, ale není to moje první zkušenost s dospělým fotbalem, protože v 16 letech mi dal šanci za muže B ve Valmezu trenér René Fröhlich. 

Hokejisté Vsetína (zelené dresy) ve středu večer porazili Sokolov 4:0
Vsetín nedal šanci Sokolovu. Gába si připsal nulu, Pšurný tři body

Jakou kvalitou na Vás působí okresní přebor? 

Je to samozřejmě na nižší úrovni než dorostenecká divize, ale první čtyři týmy - my, Zubří, SD Střítež/Hrachovec B a Horní Bečva mají dobrou kvalitu. My se chceme na jaře prát o první místo. Výchozí pozici po podzimu máme dobrou. 

10 odehraných zápasů, dvě branky a dvě žluté karty. Jak hodnotíte svůj podzim? 

Jsem rád, že jsem v základní sestavě na postu krajního záložníka nebo útočník a doufám, že v tom budu pokračovat i na jaře. 

(něm, mb)