Naopak bez větších problémů byl postup z okresu do I. B třídy. „Zde si vybojovaly prvenství a právo postupu Rymice a bez váhání na nabídku kývly. A protože se z krajských soutěží dobrovolně vrátily Zborovice, možnost postupu za ně přijala i druhá Lubná,“ potvrdil předseda.

U Zborovic se tah s návratem do okresu trošku předpokládal poté, co v zimě v klubu skončil významný sponzor a z okresního přeboru se předčasně odhlásila jejich rezerva. „Jiná cesta u nich asi už nebyla. Jen mě překvapil ten pád z I. A třídy, kde se udrželi. Ale co vím, soutěž na jaře hráli kluci z béčka a asi se nechtěli v další sezoně trápit,“ měl pochopení Kopčil.

Už menší ale v případě vítězů III. tříd, kde ve skupině A Komárno slavilo potřetí v řadě vítězství a i nyní postup s díky odmítlo. „Svět je černo-bílý, ale v případě Komárna spíše šedý,“ pousmál se předseda OFS Kroměříž. „Některé konkurenční kluby na adresu Komárna spílají, že znevažují soutěž, vítězný klub se brání, že chce hrát s kluby v okolí, na které chodí diváci. Jejich názor chápu a dává logiku, na druhou stranu jejich tým herně na přebor má a z pohledu fotbalu je to škoda.“

Také v „béčku“ vítězné Rataje neměly o postup zájem. „Také uspěly podruhé a ve svém středu mají bývalé třetiligové hráče z Kroměříže a z Kvasic se zkušenostmi krajského přeboru. Určitě by na to herně měli. Ale podle slov místních funkcionářů zde kluci ani netrénují, hrají jen pro zábavu,“ upřesnil Kopčil, aby nakonec uspěl až u třetího Bezměrova. „Zaslouží si to, mají jednu z největších a nejkvalitnějších mládežnických základen!“

Vedení svazu se marně následně snažilo přesvědčit další celky skupiny A a B do čtvrtého místa, aby doplnili volná místa v okresním přeboru. „Ze zkušeností posledních let se většina týmů omlouvala s konstatováním, že navrch půjdou, až soutěž vyhrají, že si to nyní nezaslouží. Ale kdo ví, jestli to není výmluva,“ mávl rukou předseda.

Aktuálně tak vedení OFS vznikl problém, neboť po všech postupech a sestupech má okresní přebor jen 12 účastníků! „V tuto chvíli to tak opravdu na papíře je a není to ideální. Kluby by tak měly sehrát jen 22 zápasů, což se některým klubům nebude líbit,“ uvědomuje si Kopčil a je připraven po čtvrtečním zasedání výkonného výboru s klubu jednat a hledat řešení. „Do losovacího aktivu, který je naplánován na 9. července, jim chceme nabídnout nějaká další řešení. Za mě jsou aktuálně dvě – buď odehrát jen 22 zápasů nebo po vzoru první ligy jim nabídnout následnou nadstavbu – kdy bude tabulka rozdělena na dvě půlky a každý tým by pak odehrál pět zápasů navíc, tedy dohromady 27, o jeden více, než nyní. Uvidíme, jestli kolegy na výkonném výboru nenapadne lepší řešení, příští dny ukážou více,“ dodal Libor Kopčil.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...