„Měli jsme s penaltami celkem problém, tři v sezoně jsme nedali. Chtěl jsem tam jít, tak kluci řekli, ať si to jdu zkusit. Ukázal jsem jim, že to tam prostě umím dát,“ zasmál se 30letý gólman.

„Zápas ovlivnila hlavně červená karta v prvním poločase, i když měla podle mě přijít už po prvním zákroku soupeřova gólmana. Je to ale 5:0, není se o čem bavit,“ dodal Slovák.

VIDEO: FK Vigantice - FC Rožnov pod Radhoštěm a gól Jiřího Slováka

Vigantice - Rožnov pod Radhoštěm a gól brankáře Slováka | Video: Deník/Ivan Němeček a Martin Břenek

Ten se tedy v derby s Rožnovem zařadil mezi velká jména. Na listině střelců nechyběli stoper René Bolf ani útočník Milan Baroš. Oba účastnící bronzového EURA 2004.

„Je to super. Ligu mistrů vyhráli v republice jen dva lidé (s Barošem Vladimír Šmicer, pozn. red.), je to osobnost,“ je Jiří Slovák rád za šanci hrát po boku legend.

Milan Baroš je samozřejmě pro Vigantice obrovskou ikonou, která vesnici na Vsetínsku de facto proslavila. Jak se chová k obyčejným smrtelníkům a spoluhráčům?

„Je to v kabině úplně normální kluk, neřekli byste, že si hraje na nějakého frajera, prostě kluk z Vigantic,“ ujistil zkušený brankář, který během kariéry prošel i týmy Slovácka, Valašského Meziříčí, Vsetína či Napajedel.

Po vysokém triumfu 5:0 nad rivalem z Rožnova si ovšem mohl naplno užívat vigantickou VIP oslavu. Právě Milan Baroš den před utkáním oslavil 41. narozeniny.

„Něco bude. Je to za prvé závěrečná a jednačtyřicet se taky musí oslavit, je to začátek něčeho nového,“ pousmál se závěrem Jiří Slovák.


Načítám tabulku ...